Haarhuis wijst Bertens en Rus aan voor enkelspelen Fedcup
DEN HAAG (ANP) - Kiki Bertens en Arantxa Rus nemen vrijdag de enkelspelen voor hun rekening in de Fedcup-ontmoeting tegen Wit-Rusland. De nummer 1 en 2 van Nederland spelen in de Haagse Sportcampus tegen respectievelijk Aljaksandra Sasnovitsj en Aryna Sabalenka.
Zaterdag treft Bertens Sabalenka en Rus speelt dan tegen Sasnovitsj. Mocht de stand dan 2-2 zijn, dan volgt er een beslissend dubbelspel. Daarin doet captain Paul Haarhuis dan een beroep op Demi Schuurs en Lesley Pattinama-Kerkhove. Haarhuis mag die opstelling nog wijzigen.
De inzet van de ontmoeting is een plaatsbewijs voor de Fedcup Finals, van 14 tot en met 19 april in Boedapest. De wedstrijden worden gespeeld op een indoor gravelbaan.
'Gevaarlijke speelsters'
"We hebben voor gravel gekozen, omdat alle speelsters behalve Schuurs daarvoor stemden. Ik laat de keuze altijd aan de speelsters", aldus Haarhuis, die denkt dat beide teams aan elkaar gewaagd zullen zijn. "Vrijdag zal Bertens bijvoorbeeld favoriet zijn tegen Sasnovitsj, maar Rus weer niet tegen Sabalenka. De vorm van de dag zal ook een rol spelen en ik hoop dat de keuze voor gravel goed uitpakt."
Bertens: "Sasnovitsj en Sabalenka zijn beiden gevaarlijke speelsters, maar gravel is wel hun minst favoriete ondergrond. Vorige week sprak ik Sabalenka en toen vroeg ze aan mij waarom we in godesnaam voor gravel hebben gekozen. Ik zei haar dat haar reactie nou precies de reden was."
De Sportcampus, die plaats biedt aan 3500 toeschouwers, is zowel vrijdag als zaterdag uitverkocht. In Den Haag wordt voor het eerst gebruikgemaakt van 'electronic line calling', oftewel Hawk-eye. De ITF wil daarmee experimenteren op gravel. Tot op heden werd de technologie alleen op hardcourt en gras gebruikt.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Para-snowboardster Lisa Bunschoten-Vos beëindigt haar topsportcarrière. Ze kiest ervoor haar aandacht te richten op haar gezin, meldt de Nederlandse Ski Vereniging.
13 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Andrea Stella, teambaas van het Formule 1-team van McLaren, heeft Carlos Sainz excuses aangeboden voor het gedrag van Oscar Piastri zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert maakt woensdag zijn rentree in de Ronde van Denemarken. Dat meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike maandag op sociale media.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.
1 dag geledenESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.
1 dag geleden