Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haarhuis vreest bij Daviscup Finals niet voor lege tribunes

Haarhuis vreest bij Daviscup Finals niet voor lege tribunes

MALAGA (ANP) - Paul Haarhuis is bij de knock-outfase van de Daviscup Finals in Málaga niet bang voor lege tribunes. Bij de groepsfase in Split was het ruim twee maanden geleden nog stil in het stadion, maar in Spanje rekent de tennisbond bij de kwartfinale tegen Italië op een goede opkomst en minimaal zeshonderd fans uit Nederland.

"Het gaat hier niet zo zijn als in Split, waar we voor lege tribunes speelden. Maar het blijft een wedstrijd in Spanje tussen Nederland en Italië, dus je weet dat je niet 3000 Italianen en 5000 Nederlanders gaat zien. Dat is nou eenmaal het gevolg van deze opzet", aldus captain Paul Haarhuis.

In tegenstelling tot jaren geleden worden de kwartfinales, de halve finales en de eindstrijd op één locatie gespeeld. Die opzet is bedoeld om spelers tegemoet te komen en het aantal Daviscup-weken te beperken. De nieuwe opzet is de laatste jaren flink bekritiseerd, omdat volgens de tenissers het spelen van uit- en thuiswedstrijden de Daviscup zo bijzonder maakte.

Djokovic

Volgens de KNLTB zijn er donderdag zo'n zeshonderd Nederlandse fans aanwezig. "Het enthousiasme van het Nederlandse publiek gaat zeker helpen, het is belangrijk dat je de fans achter je krijgt", aldus de captain." Als ze net wat luidruchtiger zijn, dan kunnen ze net dat zetje in de rug geven, zoals je het graag hebt bij wedstrijden in de Daviscup. Ik verwacht een bijna vol stadion."

De Daviscup Finals worden gespeeld in het Palacio de Deportes José María Martín Carpena in Málaga. Daar is plek voor ruim 11.000 toeschouwers.

Nederland neemt het donderdag bij de laatste acht op tegen Italië. Bij winst wacht mogelijk een ontmoeting met het Servië van Novak Djokovic, de nummer 1 van de wereld.

Meer uit Sport

Marathon van Amsterdam keert niet terug naar het stadscentrum

AMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.

1 uur geleden
Belgische tennisser Blockx in kwartfinale masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.

15 uur geleden
Franse wielrenner Godon wint proloog Ronde van Romandië

VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.

19 uur geleden
IJshockey op Winterspelen 2030 in Franse Alpen mogelijk in Parijs

NICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.

22 uur geleden
Iraniër Vafaei stunt op WK snooker: maak mijn volk blij met keu

SHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.

23 uur geleden
Ploeg Arensman vanaf Giro verder onder naam Netcompany Ineos

LONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.

1 dag geleden
Belgische tennisser Blockx stunt op Masters Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.

1 dag geleden