Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haarhuis vreest bij Daviscup Finals niet voor lege tribunes

Haarhuis vreest bij Daviscup Finals niet voor lege tribunes

MALAGA (ANP) - Paul Haarhuis is bij de knock-outfase van de Daviscup Finals in Málaga niet bang voor lege tribunes. Bij de groepsfase in Split was het ruim twee maanden geleden nog stil in het stadion, maar in Spanje rekent de tennisbond bij de kwartfinale tegen Italië op een goede opkomst en minimaal zeshonderd fans uit Nederland.

"Het gaat hier niet zo zijn als in Split, waar we voor lege tribunes speelden. Maar het blijft een wedstrijd in Spanje tussen Nederland en Italië, dus je weet dat je niet 3000 Italianen en 5000 Nederlanders gaat zien. Dat is nou eenmaal het gevolg van deze opzet", aldus captain Paul Haarhuis.

In tegenstelling tot jaren geleden worden de kwartfinales, de halve finales en de eindstrijd op één locatie gespeeld. Die opzet is bedoeld om spelers tegemoet te komen en het aantal Daviscup-weken te beperken. De nieuwe opzet is de laatste jaren flink bekritiseerd, omdat volgens de tenissers het spelen van uit- en thuiswedstrijden de Daviscup zo bijzonder maakte.

Djokovic

Volgens de KNLTB zijn er donderdag zo'n zeshonderd Nederlandse fans aanwezig. "Het enthousiasme van het Nederlandse publiek gaat zeker helpen, het is belangrijk dat je de fans achter je krijgt", aldus de captain." Als ze net wat luidruchtiger zijn, dan kunnen ze net dat zetje in de rug geven, zoals je het graag hebt bij wedstrijden in de Daviscup. Ik verwacht een bijna vol stadion."

De Daviscup Finals worden gespeeld in het Palacio de Deportes José María Martín Carpena in Málaga. Daar is plek voor ruim 11.000 toeschouwers.

Nederland neemt het donderdag bij de laatste acht op tegen Italië. Bij winst wacht mogelijk een ontmoeting met het Servië van Novak Djokovic, de nummer 1 van de wereld.

Meer uit Sport

Verstappen gaat 'volkomen ontspannen' finale Formule 1 in

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.

2 uur geleden
Wielrenster Vinke tekent bij Team SD Worx - Protime

AMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.

3 uur geleden
Griekspoors vriendin Potapova gaat tennissen voor Oostenrijk

SINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.

4 uur geleden
Broers Leclerc samen voor Ferrari in eerste training Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.

7 uur geleden
Corbeau pakt op EK kortebaan titel op 100 meter schoolslag

LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).

20 uur geleden
Beste scenario Verstappen: winnen en hopen op mindere dag Norris

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.

1 dag geleden
McLaren laat Norris en Piastri allebei om titel Formule 1 racen

ABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.

1 dag geleden