Haarhuis vreest bij Daviscup Finals niet voor lege tribunes
MALAGA (ANP) - Paul Haarhuis is bij de knock-outfase van de Daviscup Finals in Málaga niet bang voor lege tribunes. Bij de groepsfase in Split was het ruim twee maanden geleden nog stil in het stadion, maar in Spanje rekent de tennisbond bij de kwartfinale tegen Italië op een goede opkomst en minimaal zeshonderd fans uit Nederland.
"Het gaat hier niet zo zijn als in Split, waar we voor lege tribunes speelden. Maar het blijft een wedstrijd in Spanje tussen Nederland en Italië, dus je weet dat je niet 3000 Italianen en 5000 Nederlanders gaat zien. Dat is nou eenmaal het gevolg van deze opzet", aldus captain Paul Haarhuis.
In tegenstelling tot jaren geleden worden de kwartfinales, de halve finales en de eindstrijd op één locatie gespeeld. Die opzet is bedoeld om spelers tegemoet te komen en het aantal Daviscup-weken te beperken. De nieuwe opzet is de laatste jaren flink bekritiseerd, omdat volgens de tenissers het spelen van uit- en thuiswedstrijden de Daviscup zo bijzonder maakte.
Djokovic
Volgens de KNLTB zijn er donderdag zo'n zeshonderd Nederlandse fans aanwezig. "Het enthousiasme van het Nederlandse publiek gaat zeker helpen, het is belangrijk dat je de fans achter je krijgt", aldus de captain." Als ze net wat luidruchtiger zijn, dan kunnen ze net dat zetje in de rug geven, zoals je het graag hebt bij wedstrijden in de Daviscup. Ik verwacht een bijna vol stadion."
De Daviscup Finals worden gespeeld in het Palacio de Deportes José María Martín Carpena in Málaga. Daar is plek voor ruim 11.000 toeschouwers.
Nederland neemt het donderdag bij de laatste acht op tegen Italië. Bij winst wacht mogelijk een ontmoeting met het Servië van Novak Djokovic, de nummer 1 van de wereld.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
6 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
7 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
14 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden