Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haarhuis vreest bij Daviscup Finals niet voor lege tribunes

Haarhuis vreest bij Daviscup Finals niet voor lege tribunes

MALAGA (ANP) - Paul Haarhuis is bij de knock-outfase van de Daviscup Finals in Málaga niet bang voor lege tribunes. Bij de groepsfase in Split was het ruim twee maanden geleden nog stil in het stadion, maar in Spanje rekent de tennisbond bij de kwartfinale tegen Italië op een goede opkomst en minimaal zeshonderd fans uit Nederland.

"Het gaat hier niet zo zijn als in Split, waar we voor lege tribunes speelden. Maar het blijft een wedstrijd in Spanje tussen Nederland en Italië, dus je weet dat je niet 3000 Italianen en 5000 Nederlanders gaat zien. Dat is nou eenmaal het gevolg van deze opzet", aldus captain Paul Haarhuis.

In tegenstelling tot jaren geleden worden de kwartfinales, de halve finales en de eindstrijd op één locatie gespeeld. Die opzet is bedoeld om spelers tegemoet te komen en het aantal Daviscup-weken te beperken. De nieuwe opzet is de laatste jaren flink bekritiseerd, omdat volgens de tenissers het spelen van uit- en thuiswedstrijden de Daviscup zo bijzonder maakte.

Djokovic

Volgens de KNLTB zijn er donderdag zo'n zeshonderd Nederlandse fans aanwezig. "Het enthousiasme van het Nederlandse publiek gaat zeker helpen, het is belangrijk dat je de fans achter je krijgt", aldus de captain." Als ze net wat luidruchtiger zijn, dan kunnen ze net dat zetje in de rug geven, zoals je het graag hebt bij wedstrijden in de Daviscup. Ik verwacht een bijna vol stadion."

De Daviscup Finals worden gespeeld in het Palacio de Deportes José María Martín Carpena in Málaga. Daar is plek voor ruim 11.000 toeschouwers.

Nederland neemt het donderdag bij de laatste acht op tegen Italië. Bij winst wacht mogelijk een ontmoeting met het Servië van Novak Djokovic, de nummer 1 van de wereld.

Meer uit Sport

Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

5 minuten geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

9 minuten geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

49 minuten geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

1 uur geleden
TeamNL op negende plaats in medaillespiegel Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.

2 uur geleden
Vingegaard wint Parijs-Nice, slotrit voor Fransman Martinez

NICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.

5 uur geleden
Zitskiër Kampschreur verrast ook zichzelf met derde goud

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft ook zichzelf verrast op de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. Hij veroverde zondag op de slalom zijn derde gouden medaille, na de titels op de super-G en de supercombinatie. "Echt bizar, ik win in meer dan de helft van de wedstrijden waaraan ik meedoe goud en de concurrentie is zo groot", vertelde hij aan het ANP.

5 uur geleden