Haarhuis stopt als captain van tennissters
AMSTELVEEN (ANP) - Paul Haarhuis stopt begin volgend jaar als captain van de Nederlandse tennissters. De ontmoeting met China in de Billie Jean King Cup wordt zijn laatste klus. De Billie Jean King Cup is de nieuwe naam van de Fedcup.
De 54-jarige Haarhuis trad op 1 januari 2014 in dienst als Fedcup-captain. Hij volgde toen Manon Bollegraf op. De oud-speler blijft wel aan als captain van het Nederlands Daviscupteam. De bond zegt na de wedstrijd tegen de Chinese speelsters op zoek te gaan naar een vervanger voor de vrouwenploeg.
Het duel met China wordt op 5 en 6 februari 2021 in Den Bosch gespeeld. De winnaar plaatst zich voor de kwalificatieronde voor het eindtoernooi van de Billie Jean King Cup.
Succesvol
Het begin onder Haarhuis was uiterst succesvol en de eerste acht ontmoetingen onder zijn leiding werden gewonnen. In 2016 reikte de ploeg onder aanvoering van Kiki Bertens tot de halve finales. Daarin was Frankrijk met 3-2 te sterk.
Later koos Bertens er steeds vaker voor haar eigen loopbaan de voorkeur te geven, met mindere resultaten van Oranje in de Fedcup tot gevolg. Begin dit jaar verloor Nederland, met Bertens, van Wit-Rusland (2-3). Dat was al de vijfde verloren ontmoeting op een rij.
De Billie Jean King Cup werd half september de eerste grote wereldwijde teamcompetitie die naar een vrouw is vernoemd. Bij de finale van volgend jaar (13-18 april) in Boedapest zal 12 miljoen dollar aan prijzengeld verdeeld worden, gelijk aan de vernieuwde Daviscup.
Meer uit Sport
LOCARNO (ANP) - Romain Grégoire heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. In de rit over 157 kilometer rond Locarno met een venijnige slotfase was de Fransman van Groupama - FDJ United de sterkste van een kopgroep van veertien renners. Marcel Camprubí uit Spanje werd tweede, voor de Nederlander Bart Lemmen.
5 uur geledenLOCARNO (ANP) - Wielrenster Urška Žigart heeft donderdag haar kaak gebroken bij een val in de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland. Dat meldt haar ploeg AG Insurance - Soudal. De 29-jarige Sloveense, die verloofd is met wereldkampioen en viervoudig Tourwinnaar Tadej Pogačar, kwam in de laatste kilometer van de etappe ten val.
6 uur geledenLOCARNO (ANP) - Wielrenster Elisa Longo Borghini heeft de tweede etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Italiaans kampioene van UAE Team ADQ nam met de ritzege ook de leiderstrui over van Femke de Vries.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag zonder het spelen van kwalificaties meedoen aan het hoofdtoernooi van Wimbledon. De nummer 72 van de wereld, die vorige maand de vierde ronde haalde op Roland Garros, profiteert van de afmelding van de geblesseerde Tomáš Macháč. Dat meldt de toernooiorganisatie.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is weer opgenomen in de Oranjeselectie. Dat meldt turnbond KNGU.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van de New York Knicks hebben de uitnodiging om het Witte Huis te bezoeken geaccepteerd. Dat meldde James Dolan, de eigenaar van het basketbalteam dat afgelopen weekend voor het eerst sinds 1973 de titel in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA veroverde.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft twee weken na haar verrassende uitschakeling in de kwartfinale van Roland Garros een succesvolle comeback gemaakt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won op het grastoernooi van Berlijn van de Russin Ekaterina Aleksandrova en plaatste zich daarmee voor de kwartfinale.
1 dag geleden