Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haarhuis stopt als captain van tennissters

Haarhuis stopt als captain van tennissters

AMSTELVEEN (ANP) - Paul Haarhuis stopt begin volgend jaar als captain van de Nederlandse tennissters. De ontmoeting met China in de Billie Jean King Cup wordt zijn laatste klus. De Billie Jean King Cup is de nieuwe naam van de Fedcup.

De 54-jarige Haarhuis trad op 1 januari 2014 in dienst als Fedcup-captain. Hij volgde toen Manon Bollegraf op. De oud-speler blijft wel aan als captain van het Nederlands Daviscupteam. De bond zegt na de wedstrijd tegen de Chinese speelsters op zoek te gaan naar een vervanger voor de vrouwenploeg.

Het duel met China wordt op 5 en 6 februari 2021 in Den Bosch gespeeld. De winnaar plaatst zich voor de kwalificatieronde voor het eindtoernooi van de Billie Jean King Cup.

Succesvol

Het begin onder Haarhuis was uiterst succesvol en de eerste acht ontmoetingen onder zijn leiding werden gewonnen. In 2016 reikte de ploeg onder aanvoering van Kiki Bertens tot de halve finales. Daarin was Frankrijk met 3-2 te sterk.

Later koos Bertens er steeds vaker voor haar eigen loopbaan de voorkeur te geven, met mindere resultaten van Oranje in de Fedcup tot gevolg. Begin dit jaar verloor Nederland, met Bertens, van Wit-Rusland (2-3). Dat was al de vijfde verloren ontmoeting op een rij.

De Billie Jean King Cup werd half september de eerste grote wereldwijde teamcompetitie die naar een vrouw is vernoemd. Bij de finale van volgend jaar (13-18 april) in Boedapest zal 12 miljoen dollar aan prijzengeld verdeeld worden, gelijk aan de vernieuwde Daviscup.

Meer uit Sport

Zwitserse Reusser wint tijdrit in de Tour en grijpt gele trui

DIJON (ANP) - Marlen Reusser heeft de vierde etappe in de Tour de France Femmes op haar naam geschreven en de leiding in het algemeen klassement gegrepen. De Zwitserse regerend wereldkampioene tijdrijden van Movistar was in de individuele tijdrit over 21 kilometer van Gevrey-Chambertin naar Dijon met 27.30 minuten 4 seconden sneller dan Lieke Nooijen en 18 seconden dan Demi Vollering.

6 uur geleden
'Onbevangen' Broeders-Bol gaat bij EK-debuut op 800 voor finale

ARNHEM (ANP) - Femke Broeders-Bol (26) heeft voor haar EK-debuut op de 800 meter in Birmingham zichzelf als doel gesteld om een finaleplaats te halen. Dat vertelde ze dinsdag bij de teampresentatie van de Nederlandse ploeg voor de EK atletiek in Birmingham op sportcentrum Papendal.

7 uur geleden
Italiaanse sprinter Milan boekt tweede ritzege op rij in Polen

SZCZECIN (ANP) - Jonathan Milan heeft ook de tweede etappe in de Ronde van Polen gewonnen. De Italiaan van Lidl-Trek was na 150 kilometer tussen Międzyzdroje en Szczecin de beste in de massasprint, nadat hij ook al de eerste rit in de sprint had gewonnen. De Fransman Paul Magnier werd tweede en Matteo Malucelli uit Italië werd derde.

8 uur geleden
Eerste wielrenster vertrokken in tijdrit Tour de France Femmes

GÉVREY-CHAMBERTIN (ANP) - Romina Hinojosa uit Mexico is als eerste wielrenster vertrokken in de vierde etappe van de Tour de France Femmes. De rit is een individuele tijdrit van Gévrey-Chambertin naar Dijon over 21 kilometer.

9 uur geleden
Turners Faverus, De Munck en Grünberg in ploeg voor EK in Zagreb

ROTTERDAM (ANP) - Turner Elijah Faverus (19) is opgenomen in de selectie voor de EK in Zagreb, Kroatië. Faverus won de afgelopen periode drie van de vier kwalificatiewedstrijden en verzekerde zich daarmee als meerkamper van een plek in de EK-selectie.

10 uur geleden
Schoonspringster Praasterink pakt opnieuw EK-brons

PARIJS (ANP) - Schoonspringster Else Praasterink heeft net als vorig jaar een bronzen medaille gewonnen op de 10-metertoren bij het EK zwemmen. De 23-jarige Brabantse eindigde in Parijs na vijf sprongen op een totaal van 305,15 punten en kwam slechts 0,15 punten te kort voor het zilver van de Duitse Pauline Pfeif. De Europese titel ging naar Maisie Bond uit Groot-Brittannië.

23 uur geleden
Tenniszussen Williams met wildcard naar dubbelspel Cincinnati

CINCINNATI (ANP/RTR) - De zussen Venus (46) en Serena (44) Williams komen volgende week samen uit in het dubbelspel op het masterstoernooi in het Amerikaanse Cincinnati. De veelvoudig grandslamwinnaressen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Ze speelden voor het laatst samen in het dubbelspel op de US Open van 2022.

1 dag geleden