Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haarhuis stopt als captain van tennissters

Haarhuis stopt als captain van tennissters

AMSTELVEEN (ANP) - Paul Haarhuis stopt begin volgend jaar als captain van de Nederlandse tennissters. De ontmoeting met China in de Billie Jean King Cup wordt zijn laatste klus. De Billie Jean King Cup is de nieuwe naam van de Fedcup.

De 54-jarige Haarhuis trad op 1 januari 2014 in dienst als Fedcup-captain. Hij volgde toen Manon Bollegraf op. De oud-speler blijft wel aan als captain van het Nederlands Daviscupteam. De bond zegt na de wedstrijd tegen de Chinese speelsters op zoek te gaan naar een vervanger voor de vrouwenploeg.

Het duel met China wordt op 5 en 6 februari 2021 in Den Bosch gespeeld. De winnaar plaatst zich voor de kwalificatieronde voor het eindtoernooi van de Billie Jean King Cup.

Succesvol

Het begin onder Haarhuis was uiterst succesvol en de eerste acht ontmoetingen onder zijn leiding werden gewonnen. In 2016 reikte de ploeg onder aanvoering van Kiki Bertens tot de halve finales. Daarin was Frankrijk met 3-2 te sterk.

Later koos Bertens er steeds vaker voor haar eigen loopbaan de voorkeur te geven, met mindere resultaten van Oranje in de Fedcup tot gevolg. Begin dit jaar verloor Nederland, met Bertens, van Wit-Rusland (2-3). Dat was al de vijfde verloren ontmoeting op een rij.

De Billie Jean King Cup werd half september de eerste grote wereldwijde teamcompetitie die naar een vrouw is vernoemd. Bij de finale van volgend jaar (13-18 april) in Boedapest zal 12 miljoen dollar aan prijzengeld verdeeld worden, gelijk aan de vernieuwde Daviscup.

Meer uit Sport

Wielrenner Milan wint eerste etappe Renewi Tour voor Kooij

DIEST (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de eerste etappe van de Renewi Tour op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was na een rit over ruim 191 kilometer met start en finish in het Belgische Diest de snelste van een uitgedund peloton. Milan klopte op de streep de Nederlander Olav Kooij. De Belg Tim Merlier werd derde.

24 minuten geleden
Hassan kiest na lange rustpauze weer voor marathon New York

DEN HAAG/FONT-ROMEU (ANP) - Sifan Hassan loopt op zondag 1 november opnieuw de marathon van New York. Dat meldde de olympisch kampioene in een digitaal persmoment vanuit haar trainingskamp in het Franse Font-Romeu. Vorig jaar eindigde Hassan als zesde in New York en sprak ze na afloop van haar "slechtste marathon ooit".

37 minuten geleden
Wiebes sprint naar zege in openingsrit Ronde van Groot-Brittannië

COCKERMOUTH (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de achtste keer in haar carrière een rit in de Ronde van Groot-Brittannië gewonnen. De 27-jarige wielrenster van SD Worx - Protime won in start- en finishplaats Cockermouth na 159 kilometer overtuigend de sprint. Wiebes was al recordhoudster in de WorldTour-koers qua ritzeges.

1 uur geleden
F1-renstal Williams legt Sainz ook voor komend seizoen vast

LONDEN (ANP) - Carlos Sainz en Alexander Albon rijden ook in 2027 voor het Formule 1-team Williams. Een dag na het bekendmaken van de contractverlenging van Albon en vlak voor de Dutch Grand Prix in Zandvoort, meldt de renstal dat Sainz een nieuw contract voor meerdere jaren heeft getekend.

2 uur geleden
Verstappens teamgenoot Hadjar mist Formule 1-race Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Formule 1-coureur Isack Hadjar moet de Grote Prijs in Zandvoort aan zich voorbij laten gaan door een polsblessure. De Nieuw-Zeelander Liam Lawson vervangt de Fransman als teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull, meldt de renstal.

4 uur geleden
Tennisser Kyrgios geschorst na positieve test op cocaïne

LONDEN (ANP) - De Australische tennisser Nick Kyrgios is voorlopig geschorst na een positieve test op cocaïne. De 31-jarige voormalig finalist van Wimbledon heeft schuld bekend en zijn excuses aangeboden aan fans, familie, sponsoren en andere betrokkenen. De positieve test was eind juni tijdens een toernooi op Mallorca.

6 uur geleden
Hockeyers moeten van Brinkman iets verzinnen tegen hoge ballen

AMSTELVEEN (ANP) - Aanvoerder Thierry Brinkman van de Nederlandse hockeyers vindt dat zijn ploeg wat moet verzinnen op de hoge ballen, die ze tegenkregen in de duels met Argentinië en Nieuw-Zeeland. Oranje won het tweede groepsduel met 3-1 van Argentinië en plaatste zich al voor de winnaarsgroep op het WK, maar hiermee moeten ze aan de slag.

20 uur geleden