Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haarhuis stopt als captain van tennissters

Haarhuis stopt als captain van tennissters

AMSTELVEEN (ANP) - Paul Haarhuis stopt begin volgend jaar als captain van de Nederlandse tennissters. De ontmoeting met China in de Billie Jean King Cup wordt zijn laatste klus. De Billie Jean King Cup is de nieuwe naam van de Fedcup.

De 54-jarige Haarhuis trad op 1 januari 2014 in dienst als Fedcup-captain. Hij volgde toen Manon Bollegraf op. De oud-speler blijft wel aan als captain van het Nederlands Daviscupteam. De bond zegt na de wedstrijd tegen de Chinese speelsters op zoek te gaan naar een vervanger voor de vrouwenploeg.

Het duel met China wordt op 5 en 6 februari 2021 in Den Bosch gespeeld. De winnaar plaatst zich voor de kwalificatieronde voor het eindtoernooi van de Billie Jean King Cup.

Succesvol

Het begin onder Haarhuis was uiterst succesvol en de eerste acht ontmoetingen onder zijn leiding werden gewonnen. In 2016 reikte de ploeg onder aanvoering van Kiki Bertens tot de halve finales. Daarin was Frankrijk met 3-2 te sterk.

Later koos Bertens er steeds vaker voor haar eigen loopbaan de voorkeur te geven, met mindere resultaten van Oranje in de Fedcup tot gevolg. Begin dit jaar verloor Nederland, met Bertens, van Wit-Rusland (2-3). Dat was al de vijfde verloren ontmoeting op een rij.

De Billie Jean King Cup werd half september de eerste grote wereldwijde teamcompetitie die naar een vrouw is vernoemd. Bij de finale van volgend jaar (13-18 april) in Boedapest zal 12 miljoen dollar aan prijzengeld verdeeld worden, gelijk aan de vernieuwde Daviscup.

Meer uit Sport

Bosz zag PSV niet onder druk uitkomen en noemt nederlaag terecht

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.

1 uur geleden
Handbalsters treffen Noorwegen bij bereiken halve finale WK

DORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.

6 uur geleden
Vier jaar celstraf voor kickbokser Ben Saddik wegens ontvoering

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.

10 uur geleden
Red Bull bevestigt vertrek topadviseur Marko na ruim 20 jaar

MILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.

12 uur geleden
Klamer beëindigt na lang nadenken triatlonloopbaan

BEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.

18 uur geleden
F1-kampioen Norris neemt nummer 1 over van Verstappen

ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.

1 dag geleden
Handbalsters verslaan titelverdediger Frankrijk op hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.

1 dag geleden