Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haarhuis stopt als captain van tennissters

Haarhuis stopt als captain van tennissters

AMSTELVEEN (ANP) - Paul Haarhuis stopt begin volgend jaar als captain van de Nederlandse tennissters. De ontmoeting met China in de Billie Jean King Cup wordt zijn laatste klus. De Billie Jean King Cup is de nieuwe naam van de Fedcup.

De 54-jarige Haarhuis trad op 1 januari 2014 in dienst als Fedcup-captain. Hij volgde toen Manon Bollegraf op. De oud-speler blijft wel aan als captain van het Nederlands Daviscupteam. De bond zegt na de wedstrijd tegen de Chinese speelsters op zoek te gaan naar een vervanger voor de vrouwenploeg.

Het duel met China wordt op 5 en 6 februari 2021 in Den Bosch gespeeld. De winnaar plaatst zich voor de kwalificatieronde voor het eindtoernooi van de Billie Jean King Cup.

Succesvol

Het begin onder Haarhuis was uiterst succesvol en de eerste acht ontmoetingen onder zijn leiding werden gewonnen. In 2016 reikte de ploeg onder aanvoering van Kiki Bertens tot de halve finales. Daarin was Frankrijk met 3-2 te sterk.

Later koos Bertens er steeds vaker voor haar eigen loopbaan de voorkeur te geven, met mindere resultaten van Oranje in de Fedcup tot gevolg. Begin dit jaar verloor Nederland, met Bertens, van Wit-Rusland (2-3). Dat was al de vijfde verloren ontmoeting op een rij.

De Billie Jean King Cup werd half september de eerste grote wereldwijde teamcompetitie die naar een vrouw is vernoemd. Bij de finale van volgend jaar (13-18 april) in Boedapest zal 12 miljoen dollar aan prijzengeld verdeeld worden, gelijk aan de vernieuwde Daviscup.

Meer uit Sport

Verstappen klokt tweede tijd in eerste vrije training Bakoe

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft in zijn Red Bull bij de eerste vrije training op het stratencircuit van Bakoe de tweede tijd neergezet (1.45,787). De 28-jarige Limburger hield Charles Leclerc in zijn Ferrari kort achter zich (1.45,791) en zag alleen George Russell van Mercedes een snellere ronde noteren (1.45,387).

51 minuten geleden
UCI-baas weet nu al dat WK wielrennen in Nederland succes wordt

MONTREAL (ANP) - Voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI weet nu al dat de WK in 2034 in Groningen en Drenthe een succes gaan worden. "Evenementen in Nederland zijn voor ons altijd een zekerheidje, omdat ze telkens perfect georganiseerd zijn. En we kennen de liefde van Nederlanders voor wielrennen, dus het zal ook overvol staan langs de kant", zei Lappartient na de toewijzing in Montreal tegen het ANP.

10 uur geleden
Wielrenner Mollema rekent op mooi WK in aardbevingsgebied in 2034

MONTREAL (ANP) - Wielrenner Bauke Mollema kijkt ernaar uit om 'zijn' Groningen en Drenthe aan de rest van de wereld te kunnen laten zien tijdens de WK op de weg in 2034. "Zowel de stad als het platteland moeten eruitspringen. Dat is het mooie aan wielrennen: je hoeft niet alleen maar rondjes te rijden, maar je kunt de hele regio laten zien aan de hele wereld. Het moet een mooi volksfeest worden voor de mensen in Groningen en Drenthe", reageerde de in Groningen geboren en getogen ambassadeur van het bid in Montreal.

11 uur geleden
WK wielrennen in 2034 in Groningen en Drenthe, in 2032 in India

MONTREAL (ANP) - De wereldkampioenschappen wielrennen op de weg vinden in 2034 plaats in Groningen en Drenthe. Dat is besloten tijdens het jaarlijkse congres van de internationale wielerunie UCI in het Canadese Montreal. Eigenlijk wilden Groningen en Drenthe het evenement in 2032 organiseren, maar daarvoor kreeg het Indiase Pune de voorkeur.

11 uur geleden
Hamilton noemt een sprintrace in Monaco 'onzinnig'

BAKOE (ANP/RT) - Lewis Hamilton ziet niets in het toevoegen van een sprintrace bij de Grote Prijs van Monaco. "Het slaat nergens op", zei de zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1 op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Een sprintrace is niet de oplossing voor een circuit als in Monaco. Daar moet iets anders voor worden bedacht om het spannend te maken."

18 uur geleden
Verstappen: Hadjar behouden als teamgenoot 'volkomen logisch'

BAKOE (ANP) - Max Verstappen is zeer te spreken over het besluit van Red Bull om Isack Hadjar te behouden. De Formule 1-renstal legde de Fransman nu al vast voor het volgende seizoen. "Het is een volkomen logisch besluit. Isack verdient dat stoeltje", liet Verstappen optekenen op de website van de Formule 1. "Ik denk dat het voor iedereen goed is. Ik kan prima met Isack opschieten en het is goed voor de continuïteit in het team", aldus de viervoudig wereldkampioen.

18 uur geleden
Formule 1-coureur Gasly schrikt van haatberichten op social media

BAKOE (ANP) - De Franse Formule 1-coureur Pierre Gasly is geschrokken van de vele haatberichten die hij kreeg op zijn sociale media na de Grote Prijs van Spanje in Madrid. Ook zijn vriendin en familie werden bedreigd, zegt de coureur van Alpine op de vaksite the-race.com. "Ik ben een topsporter, dus ik weet dat ik in de spotlights sta. Maar de omvang van de bedreigingen en aanvallen was volstrekt ongepast."

21 uur geleden