Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haarhuis kijkt uit naar nieuw tennisfeest in Den Haag

Haarhuis kijkt uit naar nieuw tennisfeest in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Captain Paul Haarhuis weerspreekt niet dat de Nederlandse tennissers vanaf vrijdag veruit favoriet zijn in de Daviscup-ontmoeting met Canada. Waar in Den Haag met Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor twee spelers uit de top 100 namens Oranje de baan op komen, is de hoogst genoteerde Canadees Brayden Schnur, de nummer 226 van de wereld. "Het is jammer voor het publiek dat Auger-Aliassime en Shapovalov ontbreken, maar ik ben toch liever favoriet. En dat zij we", zei Haarhuis dinsdag, kort na de training op het gravel van de Sportcampus Zuiderpark in Den Haag.

Blij is Haarhuis met de terugkeer van publiek, in de Daviscup een niet te onderschatten factor. "We missen wel wat studentenverenigingen, onze harde kern. Er zijn er veel skiën deze week. Maar de spelers kijken uit om weer voor fans te spelen. Sinds 2017 speelden we niet meer thuis. Destijds wonnen we in deze hal van Tsjechië. Dat was een waanzinnig tennisfeest."

Van de Zandschulp, de nummer 48 van de wereld, moest vorige week nog afzeggen voor het toernooi van Dubai wegens een positieve coronatest. "Hij was gelukkig redelijk snel uit Dubai en heeft al sinds zaterdag kunnen trainen", vertelde Haarhuis, voor wie Griekspoor het andere zekerheidje is voor de enkelpartijen. Robin Haase komt pas in beeld als een van de twee niet fit is. "Voor de dubbel heb ik de knoop nog niet doorgehakt. Dat wordt Wesley Koolhof met Robin of met Matwé Middelkoop. Het zijn twee sterke teams."

Daviscupploeg

Haarhuis passeerde Jean-Julien Rojer, jaren een vaste waarde in de Daviscupploeg. De op Curaçao geboren dubbelspecialist, 40 jaar inmiddels, won na dat besluit meteen twee dubbeltitels in de Verenigde Staten. "Maar hij begrijpt mijn besluit, er is geen probleem. We hebben vier spelers die op dit niveau inzetbaar zijn waarbij Robin ook kan bijspringen in het enkelspel, mocht dat nodig zijn. Gravel is bovendien ook niet zijn favoriete ondergrond."

Voor gravel werd gekozen toen er nog sprake was van de komst van Felix Auger-Aliassime en Denis Shapovalov. Het zou de kansen van de Nederlanders tegen beide wereldtoppers vergroten. Het tweetal vond de Daviscup niet passen in het schema. Haarhuis: "Maar ook zonder die twee was de keuze op gravel gevallen. Canadezen zijn allemaal hardcourtspelers. Bij ons is gravel de favoriete ondergrond van Tallon, terwijl Botic het ook prettig vindt. Al zal hij een lichte voorkeur voor hardcourt hebben."

De winnaar van het duel tussen Nederland en Canada plaatst zich voor de Daviscup Finals, die in september worden gehouden.

Meer uit Sport

Verstappen denkt niet aan titel: beter het per race te bekijken

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen denkt ook na zijn machtige zege in de Grote Prijs van Las Vegas niet aan zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, ook al liep hij wel zeven punten in op kampioenschapsleider Lando Norris. "De beste benadering is toch het race voor race te bekijken. Het gat is nog steeds groot, maar ik ga ook de laatste twee races proberen er alles uit te halen en te winnen. En dan zien we in Abu Dhabi wel waar ik ben geëindigd", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull in het interview op de baan.

19 minuten geleden
Verstappen blijft in de race om de titel na 69e zege in Formule 1

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen heeft de titelstrijd in de Formule 1 nog steeds niet opgegeven. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull won op dominante wijze de Grote Prijs van Las Vegas en liep daardoor weer punten in op de McLaren-rijders Lando Norris en Oscar Piastri.

47 minuten geleden
Schaatser Nuis eindigt als derde op 1500 meter in Calgary

CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).

8 uur geleden
Schaatsster Beune klopt Takagi in Calgary

CALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft zaterdag bij de wereldbekerwedstrijden van Calgary de 1500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene kwam tot een tijd van 1.51,17. Daarmee troefde ze de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi (1.51,68) af. De derde plaats was voor de Amerikaanse Brittany Bowe: 1.51,84.

9 uur geleden
Koreaan Kim Jun-ho klopt De Boo en Stolz in Calgary op 500 meter

CALGARY (ANP) - Jenning de Boo is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als tweede geëindigd op de 500 meter. De Nederlander, vorige week nog goed voor een nationaal record (33,63), kwam tot een tijd van 34,02. De zege was voor de Zuid-Koreaan Kim Jun-ho in 33,99. De Amerikaan Jordan Stolz, die vrijdag De Boo nog aftroefde op de 1000 meter, eindigde als derde, eveneens in 34,02. Het verschil met De Boo was minder dan een honderdste.

9 uur geleden
Schaatsster Kok wint opnieuw 500 meter

CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de 500 meter gewonnen. Dat deed de wereldkampioene in een tijd van 36,65, minder snel dan vorige week toen ze in Salt Lake City een wereldrecord schaatste: 36,09.

10 uur geleden
Spaanse tennissers na zege op Duitsers naar finale van Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - De Spaanse tennissers staan zondag in de finale van de Davis Cup. Ze waren in de halve finale te sterk voor Duitsland in Bologna (2-1). Pedro Martínez en Marcel Granollers klopten in het dubbelspel Tim Pütz en Kevin Krawietz: 6-2 3-6 6-3.

11 uur geleden