Haarhuis kijkt uit naar nieuw tennisfeest in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Captain Paul Haarhuis weerspreekt niet dat de Nederlandse tennissers vanaf vrijdag veruit favoriet zijn in de Daviscup-ontmoeting met Canada. Waar in Den Haag met Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor twee spelers uit de top 100 namens Oranje de baan op komen, is de hoogst genoteerde Canadees Brayden Schnur, de nummer 226 van de wereld. "Het is jammer voor het publiek dat Auger-Aliassime en Shapovalov ontbreken, maar ik ben toch liever favoriet. En dat zij we", zei Haarhuis dinsdag, kort na de training op het gravel van de Sportcampus Zuiderpark in Den Haag.
Blij is Haarhuis met de terugkeer van publiek, in de Daviscup een niet te onderschatten factor. "We missen wel wat studentenverenigingen, onze harde kern. Er zijn er veel skiën deze week. Maar de spelers kijken uit om weer voor fans te spelen. Sinds 2017 speelden we niet meer thuis. Destijds wonnen we in deze hal van Tsjechië. Dat was een waanzinnig tennisfeest."
Van de Zandschulp, de nummer 48 van de wereld, moest vorige week nog afzeggen voor het toernooi van Dubai wegens een positieve coronatest. "Hij was gelukkig redelijk snel uit Dubai en heeft al sinds zaterdag kunnen trainen", vertelde Haarhuis, voor wie Griekspoor het andere zekerheidje is voor de enkelpartijen. Robin Haase komt pas in beeld als een van de twee niet fit is. "Voor de dubbel heb ik de knoop nog niet doorgehakt. Dat wordt Wesley Koolhof met Robin of met Matwé Middelkoop. Het zijn twee sterke teams."
Daviscupploeg
Haarhuis passeerde Jean-Julien Rojer, jaren een vaste waarde in de Daviscupploeg. De op Curaçao geboren dubbelspecialist, 40 jaar inmiddels, won na dat besluit meteen twee dubbeltitels in de Verenigde Staten. "Maar hij begrijpt mijn besluit, er is geen probleem. We hebben vier spelers die op dit niveau inzetbaar zijn waarbij Robin ook kan bijspringen in het enkelspel, mocht dat nodig zijn. Gravel is bovendien ook niet zijn favoriete ondergrond."
Voor gravel werd gekozen toen er nog sprake was van de komst van Felix Auger-Aliassime en Denis Shapovalov. Het zou de kansen van de Nederlanders tegen beide wereldtoppers vergroten. Het tweetal vond de Daviscup niet passen in het schema. Haarhuis: "Maar ook zonder die twee was de keuze op gravel gevallen. Canadezen zijn allemaal hardcourtspelers. Bij ons is gravel de favoriete ondergrond van Tallon, terwijl Botic het ook prettig vindt. Al zal hij een lichte voorkeur voor hardcourt hebben."
De winnaar van het duel tussen Nederland en Canada plaatst zich voor de Daviscup Finals, die in september worden gehouden.
Meer uit Sport
ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
1 dag geleden