Haarhuis kijkt met nieuwsgierigheid naar 'bizarre rel' Djokovic
MELBOURNE (ANP) - Paul Haarhuis volgt de ontwikkelingen in de zaak-Djokovic met veel nieuwsgierigheid. Volgens de captain van het Nederlandse Daviscup-team valt de Servische tennisser zelf niet zo veel te verwijten.
"Ik zag een paar dagen geleden het bericht dat hij naar Australië zou gaan en ik dacht: hoe kan dat? Zou hij dan toch gevaccineerd zijn?", zei Haarhuis. "Maar kennelijk wist hij toch een gaatje te vinden in het systeem en was hij in de veronderstelling dat het geregeld was."
Haarhuis volgt de ontwikkelingen niet vanuit Australië, maar vanaf zijn vakantieadres in Spanje. "Elke dag krijgt dit weer een nieuwe twist. Het is een bizarre rel aan het worden. De komende dagen moet blijken of hij met zijn exemptie recht heeft op deelname", aldus de captain van de Nederlandse tennissers.
Niks raars gedaan
"Maar in zekere zin heeft hij niks raars gedaan. Zijn vader is dan weer niet goed wijs. Dat hij heeft opgeroepen om te lopen rellen. Dat zijn bijna Trump-achtige taferelen en dan ben je echt een malloot. Als je dat vergelijkt met de ouders van Rafael Nadal of Roger Federer, die heb ik nooit op zo'n uitspraak kunnen betrappen. Maar ik weet niet of dit meteen slecht is voor het imago van Djokovic. Als blijkt dat hij de uitzondering onder valse voorwaarden heeft gekregen, dan zal dat een deuk oplopen."
Haarhuis snapt ook wel dat sommige spelers bedenkingen hebben bij een vaccin. "Er zijn meerdere spelers die het zo onzeker vinden wat ze 'tot zich nemen'. De Fransman Pierre-Hugues Herbert heeft zich daarom bijvoorbeeld niet ingeschreven. En Jérémy Chardy heeft fysieke klachten gehad na het vaccineren, waardoor hij sinds die tijd niet normaal heeft kunnen trainen."
President
Duidelijk is wel: het laatste woord is nog niet over de kwestie gesproken. "Djokovic is groter dan groot in Servië, een uithangbord, en zelfs de president wil hem helpen. Dat is van hem gewoon een trucje", aldus de oud-tennisser, die rekening houdt met meer vergelijkbare situaties.
"Als ik zie wat Emmanuel Macron zoal roept in Frankrijk, dan zou het mij niks verbazen als Roland Garros onder dezelfde voorwaarden gaat plaatsvinden. Maar laten we niet op de zaken vooruitlopen." De Franse president zei eerder deze week dat hij ongevaccineerden het leven moeilijker wil maken.
Meer uit Sport
DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
4 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
5 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
7 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
7 uur geledenNILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.
7 uur geleden