Haarhuis hoopt op 'onverschrokken' Van de Zandschulp tegen Nadal
PARIJS (ANP) - Paul Haarhuis hoopt dat Botic van de Zandschulp vrijdag in de derde ronde van Roland Garros onverschrokken op de baan staat tegenover Rafael Nadal, al dertien keer winnaar in Parijs. De captain van het Nederlandse Daviscup-team ziet tegen de 21-voudig grandslamkampioen met name op fysiek vlak kansen voor zijn kopman.
"Botic zal met lef moeten gaan spelen en zichzelf echt in de wedstrijd moeten werken, waardoor er een bepaald geloof kan groeien. Hij moet zich aan Nadal spiegelen. Oftewel: je gaat aan jou niks zien, maar aan mij ook niet. En jij gaat er gewoon elk punt staan, maar weet dat ik dat ook ga doen", aldus Haarhuis.
"De druk ligt niet bij hem, tenzij hij zichzelf de druk oplegt dat hij de derde moet zijn die Nadal hier verslaat. Hij moet ongelooflijk taai zijn en gewoon zijn eigen wedstrijd spelen. Er zullen misschien tien mensen voor hem zijn, want hij speelt tegen een soort tennisgod voor de Fransen."
Kansen
Ondanks de indrukwekkende staat van dienst van Nadal ziet Haarhuis ook kansen voor de beste tennisser van Nederland. "Je moet een plan bedenken hoe jij denkt te kunnen winnen. Daarbij hou je rekening met de zwakke punten van Nadal, maar die zijn er bijna niet. Dus dan kom je misschien tot de conclusie dat je van je eigen spel moet uitgaan en gaandeweg moet je dan kijken of je aanpassingen moet doen", aldus de captain.
"Botic staat er misschien fysiek wel beter voor dan Nadal, die nog nooit zo'n slechte voorbereiding op Roland Garros heeft gehad als de afgelopen maanden. Hij heeft weinig wedstrijden gespeeld en door blessures ook minder kunnen trainen. Dus misschien krijgt Botic wel het gevoel dan hij wel fitter is."
Speciale wedstrijd
Haarhuis kijkt uit naar een "speciale wedstrijd", die hij vanuit de box van Van de Zandschulp gaat volgen. "Er is een hoop aandacht voor de wedstrijd en dat is mooi, maar als hij er met 6-1 6-3 6-2 af gaat, krijg je niet meteen een enorme boost voor het Nederlands tennis. Het zal ook een beetje afhankelijk zijn van de uitslag", aldus Haarhuis.
"Botic heeft afgelopen jaar vertrouwen getankt en bewezen dat hij met dit soort spelers mee kan. Niemand verwacht dat hij hem gaat pakken, al verliest hij met 6-2 6-2 6-2. Je speelt wel tegen de allerbeste gravelspeler aller tijden."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
14 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
23 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
2 dagen geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 dagen geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden