Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haarhuis haat tweede plek maar is blij met eerste Davis Cup-plak

Haarhuis haat tweede plek maar is blij met eerste Davis Cup-plak

MALAGA (ANP) - Captain Paul Haarhuis heeft een hekel aan zilveren medailles. Toch was de oud-prof blij met zijn eerste podiumplaats ooit in de Davis Cup. De Nederlandse tennissers verloren in Málaga in de finale met 2-0 van het Italië van Jannik Sinner.

"Ik denk niet dat ik een liefdesrelatie heb met de tweede plaats. Ik heb een haatrelatie met de tweede plek. Ondanks dat ik ongelooflijk trots ben op deze week en de jongens, voelt het nu rot, snap je? Vrijdagavond waren we hier al. We hadden naar huis kunnen gaan en hetzelfde resultaat behaald", zei Haarhuis op de persconferentie.

"Dus als je in die positie zit om de beker te winnen, dan voelt het niet goed. Nee, maar morgen of vanavond later, zal ik heel trots zijn op wat we hebben gedaan. Het was de allereerste keer dat we in de finale stonden en ik heb mijn eerste medaille ooit in de Davis Cup gewonnen. Dus ik ben heel trots op de jongens dat ze me iets hebben gegeven wat ik nog nooit heb ontvangen." Als speler was het altijd de grote wens van Haarhuis om ooit de Davis Cup te winnen.

'Drie fouten'

Tallon Griekspoor slaagde er niet in te stunten tegen Sinner, de beste speler van dit moment. Het werd uiteindelijk 7-6 (2) 6-2. "Ik had geen andere optie dan een wedstrijd op hoog niveau te spelen. Als je een kans wilt maken tegen Jannik in deze vorm en met dit vertrouwen, dan moet je ongelooflijk goed spelen. Ik heb mijn best gedaan en ik had het gevoel dat ik het hem in de eerste set en in het begin van de tweede set lastig heb kunnen maken", zei Griekspoor.

"Ik heb net gehoord dat ik maar drie onnodige fouten heb gemaakt in de eerste set, wat best goed is, denk ik. Maar toch de set heb verloren. Ik moet het de volgende keer nóg beter doen. Hij verdient het allemaal en was gewoon te goed vandaag."

Meer uit Sport

Freestyleskiester Gu moet genoegen nemen met zilver op big air

LIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.

8 uur geleden
Rouwende skiër McGrath vlucht bos in na verliezen goud op slalom

BORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.

11 uur geleden
Tweede goud Van 't Wout gaf Velzeboer veel vertrouwen

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.

14 uur geleden
Shorttracker De Laat 'onwijs blij' met finaleplaats op aflossing 

MILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.

15 uur geleden
Mentaal geknakte kunstrijder Malinin maakt olympische rentree

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.

16 uur geleden
Zwitserse skiër Meillard wint goud op slalom met veel uitvallers

BORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.

16 uur geleden
Kerstholt had vier keer goud nooit voor mogelijk gehouden

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.

16 uur geleden