Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haarhuis haat tweede plek maar is blij met eerste Davis Cup-plak

Haarhuis haat tweede plek maar is blij met eerste Davis Cup-plak

MALAGA (ANP) - Captain Paul Haarhuis heeft een hekel aan zilveren medailles. Toch was de oud-prof blij met zijn eerste podiumplaats ooit in de Davis Cup. De Nederlandse tennissers verloren in Málaga in de finale met 2-0 van het Italië van Jannik Sinner.

"Ik denk niet dat ik een liefdesrelatie heb met de tweede plaats. Ik heb een haatrelatie met de tweede plek. Ondanks dat ik ongelooflijk trots ben op deze week en de jongens, voelt het nu rot, snap je? Vrijdagavond waren we hier al. We hadden naar huis kunnen gaan en hetzelfde resultaat behaald", zei Haarhuis op de persconferentie.

"Dus als je in die positie zit om de beker te winnen, dan voelt het niet goed. Nee, maar morgen of vanavond later, zal ik heel trots zijn op wat we hebben gedaan. Het was de allereerste keer dat we in de finale stonden en ik heb mijn eerste medaille ooit in de Davis Cup gewonnen. Dus ik ben heel trots op de jongens dat ze me iets hebben gegeven wat ik nog nooit heb ontvangen." Als speler was het altijd de grote wens van Haarhuis om ooit de Davis Cup te winnen.

'Drie fouten'

Tallon Griekspoor slaagde er niet in te stunten tegen Sinner, de beste speler van dit moment. Het werd uiteindelijk 7-6 (2) 6-2. "Ik had geen andere optie dan een wedstrijd op hoog niveau te spelen. Als je een kans wilt maken tegen Jannik in deze vorm en met dit vertrouwen, dan moet je ongelooflijk goed spelen. Ik heb mijn best gedaan en ik had het gevoel dat ik het hem in de eerste set en in het begin van de tweede set lastig heb kunnen maken", zei Griekspoor.

"Ik heb net gehoord dat ik maar drie onnodige fouten heb gemaakt in de eerste set, wat best goed is, denk ik. Maar toch de set heb verloren. Ik moet het de volgende keer nóg beter doen. Hij verdient het allemaal en was gewoon te goed vandaag."

Meer uit Sport

Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

1 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

2 uur geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

3 uur geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

3 uur geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

5 uur geleden
Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

8 uur geleden
Hockeyers scoren zeven keer tegen Pakistan in Pro League

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben een ruime zege op Pakistan (7-3) geboekt in de Pro League. Thierry Brinkman en Guus Jansen scoorden tweemaal in het Argentijnse Santiago del Estero. Thijs van Dam, Timo Broers en Jorrit Croon troffen eveneens doel voor de ploeg van bondscoach Jeroen Delmée.

8 uur geleden