Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haarhuis haat tweede plek maar is blij met eerste Davis Cup-plak

Haarhuis haat tweede plek maar is blij met eerste Davis Cup-plak

MALAGA (ANP) - Captain Paul Haarhuis heeft een hekel aan zilveren medailles. Toch was de oud-prof blij met zijn eerste podiumplaats ooit in de Davis Cup. De Nederlandse tennissers verloren in Málaga in de finale met 2-0 van het Italië van Jannik Sinner.

"Ik denk niet dat ik een liefdesrelatie heb met de tweede plaats. Ik heb een haatrelatie met de tweede plek. Ondanks dat ik ongelooflijk trots ben op deze week en de jongens, voelt het nu rot, snap je? Vrijdagavond waren we hier al. We hadden naar huis kunnen gaan en hetzelfde resultaat behaald", zei Haarhuis op de persconferentie.

"Dus als je in die positie zit om de beker te winnen, dan voelt het niet goed. Nee, maar morgen of vanavond later, zal ik heel trots zijn op wat we hebben gedaan. Het was de allereerste keer dat we in de finale stonden en ik heb mijn eerste medaille ooit in de Davis Cup gewonnen. Dus ik ben heel trots op de jongens dat ze me iets hebben gegeven wat ik nog nooit heb ontvangen." Als speler was het altijd de grote wens van Haarhuis om ooit de Davis Cup te winnen.

'Drie fouten'

Tallon Griekspoor slaagde er niet in te stunten tegen Sinner, de beste speler van dit moment. Het werd uiteindelijk 7-6 (2) 6-2. "Ik had geen andere optie dan een wedstrijd op hoog niveau te spelen. Als je een kans wilt maken tegen Jannik in deze vorm en met dit vertrouwen, dan moet je ongelooflijk goed spelen. Ik heb mijn best gedaan en ik had het gevoel dat ik het hem in de eerste set en in het begin van de tweede set lastig heb kunnen maken", zei Griekspoor.

"Ik heb net gehoord dat ik maar drie onnodige fouten heb gemaakt in de eerste set, wat best goed is, denk ik. Maar toch de set heb verloren. Ik moet het de volgende keer nóg beter doen. Hij verdient het allemaal en was gewoon te goed vandaag."

Meer uit Sport

Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

1 uur geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

3 uur geleden
Bond: loopevenementen verantwoordelijk bij uitvoering richtlijnen

ARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.

7 uur geleden
Volleyballers Orion Stars landskampioen na derde zege op Lycurgus

DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.

1 dag geleden
Magnier pakt tweede ritzege in Giro d'Italia, Groenewegen derde

SOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.

1 dag geleden
Brons voor turnster Slooff op vloer bij World Challenge Cup

VARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.

1 dag geleden
Judoka Korrel wint in Astana eerste medaille sinds schorsing

ASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.

1 dag geleden