Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haarhuis haat tweede plek maar is blij met eerste Davis Cup-plak

Haarhuis haat tweede plek maar is blij met eerste Davis Cup-plak

MALAGA (ANP) - Captain Paul Haarhuis heeft een hekel aan zilveren medailles. Toch was de oud-prof blij met zijn eerste podiumplaats ooit in de Davis Cup. De Nederlandse tennissers verloren in Málaga in de finale met 2-0 van het Italië van Jannik Sinner.

"Ik denk niet dat ik een liefdesrelatie heb met de tweede plaats. Ik heb een haatrelatie met de tweede plek. Ondanks dat ik ongelooflijk trots ben op deze week en de jongens, voelt het nu rot, snap je? Vrijdagavond waren we hier al. We hadden naar huis kunnen gaan en hetzelfde resultaat behaald", zei Haarhuis op de persconferentie.

"Dus als je in die positie zit om de beker te winnen, dan voelt het niet goed. Nee, maar morgen of vanavond later, zal ik heel trots zijn op wat we hebben gedaan. Het was de allereerste keer dat we in de finale stonden en ik heb mijn eerste medaille ooit in de Davis Cup gewonnen. Dus ik ben heel trots op de jongens dat ze me iets hebben gegeven wat ik nog nooit heb ontvangen." Als speler was het altijd de grote wens van Haarhuis om ooit de Davis Cup te winnen.

'Drie fouten'

Tallon Griekspoor slaagde er niet in te stunten tegen Sinner, de beste speler van dit moment. Het werd uiteindelijk 7-6 (2) 6-2. "Ik had geen andere optie dan een wedstrijd op hoog niveau te spelen. Als je een kans wilt maken tegen Jannik in deze vorm en met dit vertrouwen, dan moet je ongelooflijk goed spelen. Ik heb mijn best gedaan en ik had het gevoel dat ik het hem in de eerste set en in het begin van de tweede set lastig heb kunnen maken", zei Griekspoor.

"Ik heb net gehoord dat ik maar drie onnodige fouten heb gemaakt in de eerste set, wat best goed is, denk ik. Maar toch de set heb verloren. Ik moet het de volgende keer nóg beter doen. Hij verdient het allemaal en was gewoon te goed vandaag."

Meer uit Sport

Van Gerwen moeizaam naar tweede ronde van WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.

10 uur geleden
Skeletonster Bos op vijfde plaats bij wereldbeker in Sigulda

SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.

13 uur geleden
Vijftigste wereldbekerzege voor Zwitserse skiër Odermatt

VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.

17 uur geleden
Snowboardster Dekker zevende bij wereldbeker in Carezza

CAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.

18 uur geleden
Schulting houdt geloof dat ze zich kan kwalificeren voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."

20 uur geleden
Wennemars start op OKT op drie afstanden ondanks liesblessure

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.

21 uur geleden
Canadese wereldkampioen snowboarden mist Spelen door knieoperatie

OTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.

21 uur geleden