Haarhuis: geen grote favoriet in zware poule Daviscup Finals
AMSTELVEEN (ANP) - Paul Haarhuis ziet geen uitgesproken favoriet in poule D van de Daviscup Finals, waarin de Nederlandse tennissers zijn ingedeeld met de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Kazachstan. Toch had de captain liever tegen een ander organiserend land geloot.
"Het is een hele sterke poule, maar zónder spelers uit de top 10 van de wereld. De Verenigde Staten en Groot-Brittannië zijn op papier sterker dan wij, maar Kazachstan is in principe wat minder", aldus Haarhuis.
"Er is geen land in de poule dat je kunt aanwijzen als grote favoriet. Daarom zie ik ook zeker kansen, omdat wij een stuk sterker zijn geworden. Drie jaar geleden speelden we ook tegen de Britten en Kazachstan en toen verloren we. Maar wij beschikken nu in de breedte over een beter team."
Sterke dubbelspelers
Haarhuis wijst ook op de sterke dubbelspelers van de Britten en de Amerikanen. "Groot-Brittannië heeft met Joe Salisbury de nummer 1 van de wereld in de gelederen en ook de Amerikanen beschikken over goede dubbelspelers. John Isner bijvoorbeeld: hij won vorige maand de toernooien in Indian Wells en Miami, met twee verschillende partners", aldus de captain. "Het dubbelspel is bij de Finals van groter belang, omdat er per ontmoeting maar drie wedstrijden worden gespeeld."
Oranje gaat de groepswedstrijden spelen in Glasgow. "Een stad waar ik nog nooit ben geweest, waar niet zoveel toernooien zijn, maar waar Andy Murray natuurlijk de grote held is. Jaren geleden was de wedstrijd tegen België binnen no-time uitverkocht. Hamburg als speelstad was wat makkelijker geweest voor de studenten uit bijvoorbeeld Groningen om ons te kunnen aanmoedigen."
Liever niet de Britten
Haarhuis had liever niet tegen de Britten geloot, zo bekende hij eerlijk. "Ik had gehoopt op Spanje als gastland, omdat dat land uit pot 1 afkomstig is. Omdat Groot-Brittannië in pot 2 zat, lootten we ook nog eens een land uit pot 1 met de sterkste landen."
De groepswedstrijden worden van 14 tot en met 18 september gespeeld.
Meer uit Sport
HONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.
23 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
16 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geleden