Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haarhuis: geen grote favoriet in zware poule Daviscup Finals

Haarhuis: geen grote favoriet in zware poule Daviscup Finals

AMSTELVEEN (ANP) - Paul Haarhuis ziet geen uitgesproken favoriet in poule D van de Daviscup Finals, waarin de Nederlandse tennissers zijn ingedeeld met de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Kazachstan. Toch had de captain liever tegen een ander organiserend land geloot.

"Het is een hele sterke poule, maar zónder spelers uit de top 10 van de wereld. De Verenigde Staten en Groot-Brittannië zijn op papier sterker dan wij, maar Kazachstan is in principe wat minder", aldus Haarhuis.

"Er is geen land in de poule dat je kunt aanwijzen als grote favoriet. Daarom zie ik ook zeker kansen, omdat wij een stuk sterker zijn geworden. Drie jaar geleden speelden we ook tegen de Britten en Kazachstan en toen verloren we. Maar wij beschikken nu in de breedte over een beter team."

Sterke dubbelspelers

Haarhuis wijst ook op de sterke dubbelspelers van de Britten en de Amerikanen. "Groot-Brittannië heeft met Joe Salisbury de nummer 1 van de wereld in de gelederen en ook de Amerikanen beschikken over goede dubbelspelers. John Isner bijvoorbeeld: hij won vorige maand de toernooien in Indian Wells en Miami, met twee verschillende partners", aldus de captain. "Het dubbelspel is bij de Finals van groter belang, omdat er per ontmoeting maar drie wedstrijden worden gespeeld."

Oranje gaat de groepswedstrijden spelen in Glasgow. "Een stad waar ik nog nooit ben geweest, waar niet zoveel toernooien zijn, maar waar Andy Murray natuurlijk de grote held is. Jaren geleden was de wedstrijd tegen België binnen no-time uitverkocht. Hamburg als speelstad was wat makkelijker geweest voor de studenten uit bijvoorbeeld Groningen om ons te kunnen aanmoedigen."

Liever niet de Britten

Haarhuis had liever niet tegen de Britten geloot, zo bekende hij eerlijk. "Ik had gehoopt op Spanje als gastland, omdat dat land uit pot 1 afkomstig is. Omdat Groot-Brittannië in pot 2 zat, lootten we ook nog eens een land uit pot 1 met de sterkste landen."

De groepswedstrijden worden van 14 tot en met 18 september gespeeld.

Meer uit Sport

Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

2 uur geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

4 uur geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

16 uur geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

17 uur geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

21 uur geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

22 uur geleden
Bond: loopevenementen verantwoordelijk bij uitvoering richtlijnen

ARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.

1 dag geleden