Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haarhuis: geen grote favoriet in zware poule Daviscup Finals

Haarhuis: geen grote favoriet in zware poule Daviscup Finals

AMSTELVEEN (ANP) - Paul Haarhuis ziet geen uitgesproken favoriet in poule D van de Daviscup Finals, waarin de Nederlandse tennissers zijn ingedeeld met de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Kazachstan. Toch had de captain liever tegen een ander organiserend land geloot.

"Het is een hele sterke poule, maar zónder spelers uit de top 10 van de wereld. De Verenigde Staten en Groot-Brittannië zijn op papier sterker dan wij, maar Kazachstan is in principe wat minder", aldus Haarhuis.

"Er is geen land in de poule dat je kunt aanwijzen als grote favoriet. Daarom zie ik ook zeker kansen, omdat wij een stuk sterker zijn geworden. Drie jaar geleden speelden we ook tegen de Britten en Kazachstan en toen verloren we. Maar wij beschikken nu in de breedte over een beter team."

Sterke dubbelspelers

Haarhuis wijst ook op de sterke dubbelspelers van de Britten en de Amerikanen. "Groot-Brittannië heeft met Joe Salisbury de nummer 1 van de wereld in de gelederen en ook de Amerikanen beschikken over goede dubbelspelers. John Isner bijvoorbeeld: hij won vorige maand de toernooien in Indian Wells en Miami, met twee verschillende partners", aldus de captain. "Het dubbelspel is bij de Finals van groter belang, omdat er per ontmoeting maar drie wedstrijden worden gespeeld."

Oranje gaat de groepswedstrijden spelen in Glasgow. "Een stad waar ik nog nooit ben geweest, waar niet zoveel toernooien zijn, maar waar Andy Murray natuurlijk de grote held is. Jaren geleden was de wedstrijd tegen België binnen no-time uitverkocht. Hamburg als speelstad was wat makkelijker geweest voor de studenten uit bijvoorbeeld Groningen om ons te kunnen aanmoedigen."

Liever niet de Britten

Haarhuis had liever niet tegen de Britten geloot, zo bekende hij eerlijk. "Ik had gehoopt op Spanje als gastland, omdat dat land uit pot 1 afkomstig is. Omdat Groot-Brittannië in pot 2 zat, lootten we ook nog eens een land uit pot 1 met de sterkste landen."

De groepswedstrijden worden van 14 tot en met 18 september gespeeld.

Meer uit Sport

Tennisser Etcheverry verovert in Rio de Janeiro eerste ATP-titel

RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.

1 uur geleden
Olympische vlam uit, Milaan geeft Spelen over aan Franse Alpen

VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.

11 uur geleden
Koning en koningin zijn trots op Olympische prestaties

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.

12 uur geleden
Velzeboer en Bergsma dragen vlag bij slotceremonie amfitheater in

VERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.

13 uur geleden
Sluitingsceremonie Winterspelen in Verona van start

VERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.

13 uur geleden
Springruiter Greve boekt derde wereldbekerzege van het seizoen

GÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.

14 uur geleden
VS verslaan Canada in olympische ijshockeyfinale in extra tijd

MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.

17 uur geleden