Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haarhuis: erg teleurstellend begin in Daviscup

Haarhuis: erg teleurstellend begin in Daviscup

MADRID (ANP) - Daviscupcaptain Paul Haarhuis oordeelde dat het debuut van zijn team op de Daviscup Finals "erg teleurstellend" was verlopen. Ondanks een zege van Robin Haase in het enkelspel verloor Oranje met 2-1 van Kazachstan. Vooraf werd door de tennissers zelf gesteld dat het openingsduel gewonnen moest worden om de volgende fase van het landentoernooi te bereiken.

"Het scenario was niet ongunstig; een partij pakken in de single en dan toeslaan in het dubbelspel. De dubbel is alleen geen zekerheid, want dat zie je ook bij andere wedstrijden. Wij hebben in het dubbelspel weinig kansen gehad en dat heeft Kazachstan afgedwongen", zei Haarhuis.

"Wij moeten tegen Groot-Brittanniƫ een hele hoge berg beklimmen om verder te komen en uiteindelijk in de kwartfinales te komen. Wij gaan vanavond met het team rond de tafel zitten."

Geen Koolhof

Haarhuis besloot op het laatste moment Haase te laten spelen in het dubbelspel en dat ging ten koste van Wesley Koolhof. "Ik had alle opties in mijn hoofd, maar nog niets stond vast. Bij een mindere partij van Robin tegen Boeblik gaat hij met een heel ander gevoel de baan af. Haase stond lekker te spelen in de single en heeft ook veel ervaring in de Davis Cup. Dat neem je allemaal mee in je beslissing", zo lichtte Haarhuis zijn keuze toe.

"Ik was niet verrast door Kazachstan. Wij hoopten op de dubbels, maar eigenlijk zijn we nooit echt in de wedstrijd gekomen. Die dubbel was juist een heel belangrijke partij", aldus Haase, die ook nog even terugkeek op zijn zege in het enkelspel. "Over mijn eigen niveau was ik tevreden. Ik was hongerig en het was ook een bewijs dat ik het nog kan."

Het duel tussen Nederland en de Britten begint woensdag om 11.00 uur.

Meer uit Sport

Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

10 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

11 uur geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

11 uur geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

13 uur geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geƫindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

13 uur geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

14 uur geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

15 uur geleden