Haarhuis: erg teleurstellend begin in Daviscup
MADRID (ANP) - Daviscupcaptain Paul Haarhuis oordeelde dat het debuut van zijn team op de Daviscup Finals "erg teleurstellend" was verlopen. Ondanks een zege van Robin Haase in het enkelspel verloor Oranje met 2-1 van Kazachstan. Vooraf werd door de tennissers zelf gesteld dat het openingsduel gewonnen moest worden om de volgende fase van het landentoernooi te bereiken.
"Het scenario was niet ongunstig; een partij pakken in de single en dan toeslaan in het dubbelspel. De dubbel is alleen geen zekerheid, want dat zie je ook bij andere wedstrijden. Wij hebben in het dubbelspel weinig kansen gehad en dat heeft Kazachstan afgedwongen", zei Haarhuis.
"Wij moeten tegen Groot-Brittannië een hele hoge berg beklimmen om verder te komen en uiteindelijk in de kwartfinales te komen. Wij gaan vanavond met het team rond de tafel zitten."
Geen Koolhof
Haarhuis besloot op het laatste moment Haase te laten spelen in het dubbelspel en dat ging ten koste van Wesley Koolhof. "Ik had alle opties in mijn hoofd, maar nog niets stond vast. Bij een mindere partij van Robin tegen Boeblik gaat hij met een heel ander gevoel de baan af. Haase stond lekker te spelen in de single en heeft ook veel ervaring in de Davis Cup. Dat neem je allemaal mee in je beslissing", zo lichtte Haarhuis zijn keuze toe.
"Ik was niet verrast door Kazachstan. Wij hoopten op de dubbels, maar eigenlijk zijn we nooit echt in de wedstrijd gekomen. Die dubbel was juist een heel belangrijke partij", aldus Haase, die ook nog even terugkeek op zijn zege in het enkelspel. "Over mijn eigen niveau was ik tevreden. Ik was hongerig en het was ook een bewijs dat ik het nog kan."
Het duel tussen Nederland en de Britten begint woensdag om 11.00 uur.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder kan rustig toewerken naar de finale van het kogelstoten op de EK atletiek in Birmingham. De 27-jarige wereldkampioene kwam maandagochtend in de kwalificaties al in haar eerste poging over de vereiste afstand van 18,20 meter om zich voor de finale op maandagavond te plaatsen. Ze haalde een afstand van 19,00 meter.
6 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser won in 2018 onverwacht brons op de 60 meter horden bij de WK indooratletiek in Birmingham toen zij een aanstormend talent was. De 31-jarige Noord-Hollandse atlete is acht jaar later een gevestigde naam in de wereldtop op de 100 meter horden. Een medaille op een groot toernooi in de buitenlucht ontbreekt echter nog altijd.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Mocht turnster Sanne Wevers (34) zich deze week bij de EK in Zagreb plaatsen voor de balkfinale, dan wacht haar op een bijzondere datum een strijd om de medailles. De eindstrijd op haar favoriete toestel vindt namelijk plaats op 15 augustus, de datum waarop Wevers tien jaar geleden olympisch goud greep in Rio de Janeiro.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de nacht van zondag op maandag in de achtste finales van het masterstoernooi van Montreal verloren van de Tsjech Jakub Menšík. De 30-jarige tennisser verloor op de hardcourtbaan in Canada in twee sets: 4-6 5-7.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Voormalig basketballer en NBA-coach Don Nelson is op 86-jarige leeftijd overleden. De familie van de basketballer, die tussen 1966 en 1976 vijf keer kampioen werd met Boston Celtics, heeft dat zondag bekendgemaakt.
10 uur geledenNICE (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de tweede keer op rij het puntenklassement in de Tour de France Femmes gewonnen. De sprintster van SD Worx - Protime verzekerde zich met winst in de tussensprint in de slotrit met start en finish in Nice van een onoverbrugbare voorsprong in het klassement en hoefde daarna alleen nog te finishen.
14 uur geledenNICE (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer de Tour de France Femmes gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez verdedigde in de slotetappe met start en finish in Nice de gele leiderstrui met succes door die ook op haar naam te schrijven.
16 uur geleden