Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haarhuis droomt voorzichtig van winst Daviscup na twee zware dagen

Haarhuis droomt voorzichtig van winst Daviscup na twee zware dagen

GRONINGEN (ANP) - Captain Paul Haarhuis droomt al heel voorzichtig van winst van de Daviscup na de zware ontmoeting met Zwitserland in Groningen. De Nederlandse tennissers kwamen zaterdagavond terug na een 2-1-achterstand, wonnen met 3-2 van de Zwitsers en plaatsten zich zodoende voor de derde keer voor de Daviscup Finals.

"Ik win liever met 3-0, want dat is voor mijn hart veel beter", zei Haarhuis zaterdagavond laat. "Ik heb liever dat ze alles in twee setjes winnen en dat je na drie wedstrijden met 3-0 wegloopt. Al hoop ik dat we elke wedstrijd zo winnen, want dat zou betekenen dat we de Daviscup zouden winnen."

Nederland heeft de Daviscup nog nooit gewonnen. In 2001 reikte Oranje tot de laatste vier van het landentoernooi, dat een flinke metamorfose heeft ondergaan. De huidige groep maakt er geen geheim van in te zetten op winst van het landentoernooi.

Van de Zandschulp

Tegen de Zwitsers haalde Botic van de Zandschulp het beslissende punt binnen. Hij won na het verlies van de eerste set alsnog in drie sets van Marc-Andrea Hüsler. Van de Zandschulp was twee punten verwijderd van een nederlaag.

"Er zitten ook goede kanten aan dit verhaal. Hierdoor was er een waanzinnige ontlading", zei Haarhuis, die de vorige thuiswedstrijden veel overtuigender won met zijn ploeg. Vorig jaar werd het 4-0 tegen Slowakije en een jaar eerder werd Canada met dezelfde cijfers verslagen.

"Eigenlijk verliep het zoals ik verwachtte", bekende Haarhuis. "We hebben in vijf wedstrijden acht tiebreaks en elf sets gespeeld. We hebben laten zien dat het heel dichtbij elkaar zat. Maar dat had ik al verwacht met de ene tegenstander die heel erg in vorm is en de ander die rond de veertigste plek heeft gestaan."

Groepsfase Daviscup Finals

Volgens Haarhuis neemt door de betere prestaties de druk op zijn enkelspelers Tallon Griekspoor en Van de Zandschulp ook toe. "Ze voelen de druk en dat ze dit voor de buitenwacht wel even moesten doen. Dat zorgt voor meer druk dan wanneer je bijvoorbeeld tegen Carlos Alcaraz moet spelen. Ik ben heel blij met hoe ze zich staande hebben gehouden. Voor hun ervaring was dit zeer goed. Of ze nou met de hakken over de sloot winnen of dik, dat maakt me niets uit. Dit was alleen maar geweldig voor het publiek en de sfeer."

De groepsfase van de Daviscup Finals is in september. Daar kan Oranje zich plaatsen voor de knock-outfase, later dit jaar in Málaga.

Meer uit Sport

Zverev verslaat Halys en treft De Jong in achtste finale

PARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.

8 uur geleden
Trotse tennisser De Jong: ik ben er mentaal bij gebleven

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."

8 uur geleden
De Jong na stunt tegen Chatsjanov in vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.

11 uur geleden
Wielrenner Kuss wint koninginnenrit van de Giro d'Italia

PIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.

14 uur geleden
Wielrenner Kooij sprint naar etappezege in Boucles de la Mayenne

CHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.

15 uur geleden
Drievoudig etappewinnaar Narváez stapt af in Ronde van Italië

FELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.

19 uur geleden
Ritwinnaar Valgren verlaat Ronde van Italië kort voor het einde

FELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Michael Valgren gaat vrijdag niet meer van start in de Ronde van Italië. De Deen, die woensdag nog de zeventiende etappe won, stapt net als zijn Britse ploeggenoot James Shaw af. Dat gebeurt om sportieve redenen, meldt hun ploeg EF Education-EasyPost.

21 uur geleden