Haarhuis droomt voorzichtig van winst Daviscup na twee zware dagen
GRONINGEN (ANP) - Captain Paul Haarhuis droomt al heel voorzichtig van winst van de Daviscup na de zware ontmoeting met Zwitserland in Groningen. De Nederlandse tennissers kwamen zaterdagavond terug na een 2-1-achterstand, wonnen met 3-2 van de Zwitsers en plaatsten zich zodoende voor de derde keer voor de Daviscup Finals.
"Ik win liever met 3-0, want dat is voor mijn hart veel beter", zei Haarhuis zaterdagavond laat. "Ik heb liever dat ze alles in twee setjes winnen en dat je na drie wedstrijden met 3-0 wegloopt. Al hoop ik dat we elke wedstrijd zo winnen, want dat zou betekenen dat we de Daviscup zouden winnen."
Nederland heeft de Daviscup nog nooit gewonnen. In 2001 reikte Oranje tot de laatste vier van het landentoernooi, dat een flinke metamorfose heeft ondergaan. De huidige groep maakt er geen geheim van in te zetten op winst van het landentoernooi.
Van de Zandschulp
Tegen de Zwitsers haalde Botic van de Zandschulp het beslissende punt binnen. Hij won na het verlies van de eerste set alsnog in drie sets van Marc-Andrea Hüsler. Van de Zandschulp was twee punten verwijderd van een nederlaag.
"Er zitten ook goede kanten aan dit verhaal. Hierdoor was er een waanzinnige ontlading", zei Haarhuis, die de vorige thuiswedstrijden veel overtuigender won met zijn ploeg. Vorig jaar werd het 4-0 tegen Slowakije en een jaar eerder werd Canada met dezelfde cijfers verslagen.
"Eigenlijk verliep het zoals ik verwachtte", bekende Haarhuis. "We hebben in vijf wedstrijden acht tiebreaks en elf sets gespeeld. We hebben laten zien dat het heel dichtbij elkaar zat. Maar dat had ik al verwacht met de ene tegenstander die heel erg in vorm is en de ander die rond de veertigste plek heeft gestaan."
Groepsfase Daviscup Finals
Volgens Haarhuis neemt door de betere prestaties de druk op zijn enkelspelers Tallon Griekspoor en Van de Zandschulp ook toe. "Ze voelen de druk en dat ze dit voor de buitenwacht wel even moesten doen. Dat zorgt voor meer druk dan wanneer je bijvoorbeeld tegen Carlos Alcaraz moet spelen. Ik ben heel blij met hoe ze zich staande hebben gehouden. Voor hun ervaring was dit zeer goed. Of ze nou met de hakken over de sloot winnen of dik, dat maakt me niets uit. Dit was alleen maar geweldig voor het publiek en de sfeer."
De groepsfase van de Daviscup Finals is in september. Daar kan Oranje zich plaatsen voor de knock-outfase, later dit jaar in Málaga.
Meer uit Sport
TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
25 minuten geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
11 uur geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
18 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
2 dagen geleden