Haarhuis droomt voorzichtig van winst Daviscup na twee zware dagen
GRONINGEN (ANP) - Captain Paul Haarhuis droomt al heel voorzichtig van winst van de Daviscup na de zware ontmoeting met Zwitserland in Groningen. De Nederlandse tennissers kwamen zaterdagavond terug na een 2-1-achterstand, wonnen met 3-2 van de Zwitsers en plaatsten zich zodoende voor de derde keer voor de Daviscup Finals.
"Ik win liever met 3-0, want dat is voor mijn hart veel beter", zei Haarhuis zaterdagavond laat. "Ik heb liever dat ze alles in twee setjes winnen en dat je na drie wedstrijden met 3-0 wegloopt. Al hoop ik dat we elke wedstrijd zo winnen, want dat zou betekenen dat we de Daviscup zouden winnen."
Nederland heeft de Daviscup nog nooit gewonnen. In 2001 reikte Oranje tot de laatste vier van het landentoernooi, dat een flinke metamorfose heeft ondergaan. De huidige groep maakt er geen geheim van in te zetten op winst van het landentoernooi.
Van de Zandschulp
Tegen de Zwitsers haalde Botic van de Zandschulp het beslissende punt binnen. Hij won na het verlies van de eerste set alsnog in drie sets van Marc-Andrea Hüsler. Van de Zandschulp was twee punten verwijderd van een nederlaag.
"Er zitten ook goede kanten aan dit verhaal. Hierdoor was er een waanzinnige ontlading", zei Haarhuis, die de vorige thuiswedstrijden veel overtuigender won met zijn ploeg. Vorig jaar werd het 4-0 tegen Slowakije en een jaar eerder werd Canada met dezelfde cijfers verslagen.
"Eigenlijk verliep het zoals ik verwachtte", bekende Haarhuis. "We hebben in vijf wedstrijden acht tiebreaks en elf sets gespeeld. We hebben laten zien dat het heel dichtbij elkaar zat. Maar dat had ik al verwacht met de ene tegenstander die heel erg in vorm is en de ander die rond de veertigste plek heeft gestaan."
Groepsfase Daviscup Finals
Volgens Haarhuis neemt door de betere prestaties de druk op zijn enkelspelers Tallon Griekspoor en Van de Zandschulp ook toe. "Ze voelen de druk en dat ze dit voor de buitenwacht wel even moesten doen. Dat zorgt voor meer druk dan wanneer je bijvoorbeeld tegen Carlos Alcaraz moet spelen. Ik ben heel blij met hoe ze zich staande hebben gehouden. Voor hun ervaring was dit zeer goed. Of ze nou met de hakken over de sloot winnen of dik, dat maakt me niets uit. Dit was alleen maar geweldig voor het publiek en de sfeer."
De groepsfase van de Daviscup Finals is in september. Daar kan Oranje zich plaatsen voor de knock-outfase, later dit jaar in Málaga.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.
5 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.
6 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.
6 uur geledenTORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.
7 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Elisa Longo Borghini gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo door ziekte. Dat heeft haar ploeg UAE Team ADQ vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar ploeg is de Italiaans kampioene 's nachts ziek geworden door een virus.
9 uur geleden