Haanappel voelde na 75-jarige vriendschap als zus voor Dijkstra
TILBURG (ANP) - Sjoukje Dijkstra is diep geraakt door het overlijden van Joan Haanappel (83). De twee kunstrijdsters hadden een hechte vriendschap, hoewel ze als topsportsters concurrenten van elkaar waren.
"Het voelt alsof mijn zuster is overleden. We hadden een vriendschap van 75 jaar hè. We belden elkaar iedere dag", zei Dijkstra (82) in gesprek met het ANP. "We gingen heel goed met elkaar om en hadden nooit ruzie. Zij was wat drukker, ik wat rustiger."
Als tieners besloten ze samen naar het buitenland te gaan om te gaan trainen onder de Zwitserse coach Arnold Gerschwiler. "In het buitenland deelden we kamers en er was helemaal geen haat en nijd. Maar dat hoefde ook helemaal niet, toch? We waren vriendinnen, maar vochten wel om de eerste plaats."
Stichting Kuntstrijden Nederland
Na hun carrière bleven de twee elkaar zien en spreken. En ze bleven zich inzetten voor het kunstrijden. "We hebben de Stichting Kunstrijden Nederland opgezet en het doel was iemand weer op de Olympische Spelen te krijgen. De stichting was haar kindje", aldus Dijkstra.
De vriendinnen hadden de wens om in 2026 naar de Olympische Winterspelen in Milaan te gaan, in de hoop daar een Nederlandse aan het werk te zien. "Daar ga ik nu ook niet meer naartoe. Het was het idee om er samen heen te gaan, dus dat heeft nu geen zin meer", aldus Dijkstra.
Laatste bezoek
De voormalig olympisch kampioene vindt het lastig er één bijzonder gezamenlijk moment uit te lichten. "Ik heb zoveel momenten met haar beleefd, als amateur en als prof, dat zou ik niet zomaar kunnen opnoemen. Dat is een hele lijst."
Dijkstra bezocht Haanappel vorige week voor het laatst.
Meer uit Sport
KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
6 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
14 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
17 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
20 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
20 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
21 uur geleden