Haanappel voelde na 75-jarige vriendschap als zus voor Dijkstra
TILBURG (ANP) - Sjoukje Dijkstra is diep geraakt door het overlijden van Joan Haanappel (83). De twee kunstrijdsters hadden een hechte vriendschap, hoewel ze als topsportsters concurrenten van elkaar waren.
"Het voelt alsof mijn zuster is overleden. We hadden een vriendschap van 75 jaar hè. We belden elkaar iedere dag", zei Dijkstra (82) in gesprek met het ANP. "We gingen heel goed met elkaar om en hadden nooit ruzie. Zij was wat drukker, ik wat rustiger."
Als tieners besloten ze samen naar het buitenland te gaan om te gaan trainen onder de Zwitserse coach Arnold Gerschwiler. "In het buitenland deelden we kamers en er was helemaal geen haat en nijd. Maar dat hoefde ook helemaal niet, toch? We waren vriendinnen, maar vochten wel om de eerste plaats."
Stichting Kuntstrijden Nederland
Na hun carrière bleven de twee elkaar zien en spreken. En ze bleven zich inzetten voor het kunstrijden. "We hebben de Stichting Kunstrijden Nederland opgezet en het doel was iemand weer op de Olympische Spelen te krijgen. De stichting was haar kindje", aldus Dijkstra.
De vriendinnen hadden de wens om in 2026 naar de Olympische Winterspelen in Milaan te gaan, in de hoop daar een Nederlandse aan het werk te zien. "Daar ga ik nu ook niet meer naartoe. Het was het idee om er samen heen te gaan, dus dat heeft nu geen zin meer", aldus Dijkstra.
Laatste bezoek
De voormalig olympisch kampioene vindt het lastig er één bijzonder gezamenlijk moment uit te lichten. "Ik heb zoveel momenten met haar beleefd, als amateur en als prof, dat zou ik niet zomaar kunnen opnoemen. Dat is een hele lijst."
Dijkstra bezocht Haanappel vorige week voor het laatst.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
16 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
20 uur geleden