
Haanappel voelde na 75-jarige vriendschap als zus voor Dijkstra
TILBURG (ANP) - Sjoukje Dijkstra is diep geraakt door het overlijden van Joan Haanappel (83). De twee kunstrijdsters hadden een hechte vriendschap, hoewel ze als topsportsters concurrenten van elkaar waren.
"Het voelt alsof mijn zuster is overleden. We hadden een vriendschap van 75 jaar hè. We belden elkaar iedere dag", zei Dijkstra (82) in gesprek met het ANP. "We gingen heel goed met elkaar om en hadden nooit ruzie. Zij was wat drukker, ik wat rustiger."
Als tieners besloten ze samen naar het buitenland te gaan om te gaan trainen onder de Zwitserse coach Arnold Gerschwiler. "In het buitenland deelden we kamers en er was helemaal geen haat en nijd. Maar dat hoefde ook helemaal niet, toch? We waren vriendinnen, maar vochten wel om de eerste plaats."
Stichting Kuntstrijden Nederland
Na hun carrière bleven de twee elkaar zien en spreken. En ze bleven zich inzetten voor het kunstrijden. "We hebben de Stichting Kunstrijden Nederland opgezet en het doel was iemand weer op de Olympische Spelen te krijgen. De stichting was haar kindje", aldus Dijkstra.
De vriendinnen hadden de wens om in 2026 naar de Olympische Winterspelen in Milaan te gaan, in de hoop daar een Nederlandse aan het werk te zien. "Daar ga ik nu ook niet meer naartoe. Het was het idee om er samen heen te gaan, dus dat heeft nu geen zin meer", aldus Dijkstra.
Laatste bezoek
De voormalig olympisch kampioene vindt het lastig er één bijzonder gezamenlijk moment uit te lichten. "Ik heb zoveel momenten met haar beleefd, als amateur en als prof, dat zou ik niet zomaar kunnen opnoemen. Dat is een hele lijst."
Dijkstra bezocht Haanappel vorige week voor het laatst.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de derde keer de halve finales op Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld had drie sets nodig om af te rekenen met de 37-jarige Duitse verrassing Laura Siegemund: 4-6 6-2 6-4.
1 uur geledenROUEN (ANP) - De Sloveen Tadej Pogacar heeft de vierde etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit van Amiens naar Rouen over 174 kilometer. In de finale lagen enkele hellingen. De drievoudige Tourwinnaar van UAE Team Emirates won de sprint van een select groepje voor Mathieu van der Poel en de Deen Jonas Vingegaard.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Taylor Fritz heeft voor het eerst de halve finales van Wimbledon bereikt. De als vijfde geplaatste Amerikaan was in vier sets te sterk voor de Rus Karen Chatsjanov: 6-3 6-4 1-6 7-6 (4).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser David Pel heeft voor het eerst de halve finale bereikt van het mannendubbelspel op Wimbledon. De 33-jarige Noord-Hollander won met zijn dubbelpartner Rinky Hijikata in twee sets van de Brazilianen Rafael Matos en Marcelo Melo: 7-6 (5) 6-4. Pel had eerder in 2022 de derde ronde gehaald op Wimbledon.
2 uur geledenTRENTO (ANP) - Lorena Wiebes heeft de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De rit ging van Vezza d'Oglio naar Trento over 122 kilometer en eindigde door een massale valpartij kort voor de finish in een sprint van een kleine groep. Daarin was de Nederlandse renster van SD Worx - Protime te snel voor de Britse Josie Nelson en de Belgische Lotte Kopecky.
4 uur geledenAMIENS (ANP) - Mathieu van der Poel heeft vooralsnog geen plannen zich te richten op het veroveren van de groene trui. Dat zei de Nederlander voorafgaand aan de vierde etappe van de Tour de France, een rit waarin kansen liggen voor de geletruidrager van Alpecin-Deceuninck.
5 uur geledenAMIENS (ANP) - De renners in de Tour de France zijn iets na half twee vertrokken voor de vierde etappe. Na een geneutraliseerd deel door Amiens gaf Tourbaas Christian Prudhomme het sein dat de pittige rit, die eindigt in Rouen, officieel was begonnen. Mathieu van der Poel draagt opnieuw de gele leiderstrui. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck geldt als een van de kanshebbers voor de ritzege.
5 uur geleden