Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haanappel: trots dat weer een kunstrijdster meedoet aan de Spelen

Haanappel: trots dat weer een kunstrijdster meedoet aan de Spelen

BRUSSEL (ANP) - Kunstrijdster Lindsay van Zundert draagt vrijdag samen met schaatser Kjeld Nuis de Nederlandse vlag het olympisch stadion binnen bij de openingsceremonie van de Spelen van Beijing. Een speciaal moment ook voor voormalig kunstrijdster Joan Haanappel (81), die met haar Stichting Kunstrijden Nederland (SKN) een belangrijke rol heeft gespeeld in de ontwikkeling van het net 17-jarige talent. Van Zundert is de eerste Nederlandse kunstrijdster op de Spelen in 46 jaar.

"Een kunstrijdster op de Olympische Spelen krijgen was altijd het grote doel", zegt Haanappel die zelf meedeed aan de Spelen van 1956 en 1960. Op die laatste werd ze vijfde. "Dit is een droom die uitkomt. We doen weer mee."

Tijdens een selectiewedstrijd ruim vijf jaar geleden zag Haanappel Van Zundert voor het eerst. Het bleek een 11-jarig meisje te zijn dat trainde in België. Haanappel en oud-collega en vriendin Sjoukje Dijkstra zagen meteen potentie. "Je moet inschatten of ze drie jaar later nog steeds geschikt is voor kunstrijden. Hier lijkt het allemaal samen te komen. Ik ben op de moeder afgestapt en we hebben Lindsay uitgenodigd."

Veel talent

Wat Van Zundert geschikt maakt? "Ze heeft enorm veel talent en ze werkt keihard, uit zichzelf." Haanappel vertelt hoe Van Zundert op het eerste trainingskamp maar door bleef oefenen en haar helemaal niet opmerkte. Ze noemt Lindsay "een cadeautje" en werd een beetje familie. "Al mijn kinderen bij SKN zijn cadeautjes, maar Lindsay heeft alles in zich om een goede kunstrijdster te worden. Daarnaast vind ik het leuk om haar te zien opgroeien en heb een heel goede band met haar."

Dat Van Zundert zich op het WK in 2021 meteen kwalificeerde voor de Spelen, had zelfs Haanappel niet verwacht. "Ik zat hier onder mijn dakraam alleen te kijken. Voor zo'n wedstrijd sluit ik me op en moet mijn man ergens anders kijken. Ze begon te rijden en de punten bleven maar oplopen. Ik kon het nauwelijks geloven. Net zestien jaar en op haar eerste WK!"

Trots

Haanappel weet, zo onbevangen als op dat WK zal ze nooit meer zijn. "Ik heb daar goed met haar over gepraat. Nu gaan mensen wat van je verwachten." Op het afgelopen EK ging het niet zo goed. "Sjoukje en ik waren al bang dat het allemaal te veel geworden was. Maar dat weet ze nu. Tussen het EK en de Spelen is er nauwelijks afleiding geweest en in China gebeurt dat ook niet. De pers moet maar na afloop komen."

Zelf gaat ze er vooral van genieten, al heeft Haanappel het ook over zenuwslopende weken. Ze kijkt straks alleen naar de kür, "in mijn gezellige holletje onder het dakraam". "Ik ben heel trots op Lindsay. Ze doet er alles voor." Een verwachting wil Haanappel niet uitspreken. "Ik hoop voor haar dat ze er een goed gevoel aan overhoudt. Daar frank en vrij op het ijs stappen is heel moeilijk, maar ze heeft dat goed onder de knie."

Meer uit Sport

Wiebes is zege en roze in Giro d'Italia kwijt na diskwalificatie

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.

1 uur geleden
Titelverdedigster Gauff uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.

3 uur geleden
Wielrenster Wiebes pakt roze na zege in eerste etappe Giro

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.

3 uur geleden
Arensman ziet plan om vierde plek te verdedigen perfect uitpakken

PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.

5 uur geleden
Leider Vingegaard boekt in laatste bergrit Giro vijfde etappezege

PIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.

7 uur geleden
Tennisster Sabalenka eenvoudig naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.

7 uur geleden
Tennisster Osaka voor het eerst naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.

9 uur geleden