Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haanappel: trots dat weer een kunstrijdster meedoet aan de Spelen

Haanappel: trots dat weer een kunstrijdster meedoet aan de Spelen

BRUSSEL (ANP) - Kunstrijdster Lindsay van Zundert draagt vrijdag samen met schaatser Kjeld Nuis de Nederlandse vlag het olympisch stadion binnen bij de openingsceremonie van de Spelen van Beijing. Een speciaal moment ook voor voormalig kunstrijdster Joan Haanappel (81), die met haar Stichting Kunstrijden Nederland (SKN) een belangrijke rol heeft gespeeld in de ontwikkeling van het net 17-jarige talent. Van Zundert is de eerste Nederlandse kunstrijdster op de Spelen in 46 jaar.

"Een kunstrijdster op de Olympische Spelen krijgen was altijd het grote doel", zegt Haanappel die zelf meedeed aan de Spelen van 1956 en 1960. Op die laatste werd ze vijfde. "Dit is een droom die uitkomt. We doen weer mee."

Tijdens een selectiewedstrijd ruim vijf jaar geleden zag Haanappel Van Zundert voor het eerst. Het bleek een 11-jarig meisje te zijn dat trainde in België. Haanappel en oud-collega en vriendin Sjoukje Dijkstra zagen meteen potentie. "Je moet inschatten of ze drie jaar later nog steeds geschikt is voor kunstrijden. Hier lijkt het allemaal samen te komen. Ik ben op de moeder afgestapt en we hebben Lindsay uitgenodigd."

Veel talent

Wat Van Zundert geschikt maakt? "Ze heeft enorm veel talent en ze werkt keihard, uit zichzelf." Haanappel vertelt hoe Van Zundert op het eerste trainingskamp maar door bleef oefenen en haar helemaal niet opmerkte. Ze noemt Lindsay "een cadeautje" en werd een beetje familie. "Al mijn kinderen bij SKN zijn cadeautjes, maar Lindsay heeft alles in zich om een goede kunstrijdster te worden. Daarnaast vind ik het leuk om haar te zien opgroeien en heb een heel goede band met haar."

Dat Van Zundert zich op het WK in 2021 meteen kwalificeerde voor de Spelen, had zelfs Haanappel niet verwacht. "Ik zat hier onder mijn dakraam alleen te kijken. Voor zo'n wedstrijd sluit ik me op en moet mijn man ergens anders kijken. Ze begon te rijden en de punten bleven maar oplopen. Ik kon het nauwelijks geloven. Net zestien jaar en op haar eerste WK!"

Trots

Haanappel weet, zo onbevangen als op dat WK zal ze nooit meer zijn. "Ik heb daar goed met haar over gepraat. Nu gaan mensen wat van je verwachten." Op het afgelopen EK ging het niet zo goed. "Sjoukje en ik waren al bang dat het allemaal te veel geworden was. Maar dat weet ze nu. Tussen het EK en de Spelen is er nauwelijks afleiding geweest en in China gebeurt dat ook niet. De pers moet maar na afloop komen."

Zelf gaat ze er vooral van genieten, al heeft Haanappel het ook over zenuwslopende weken. Ze kijkt straks alleen naar de kür, "in mijn gezellige holletje onder het dakraam". "Ik ben heel trots op Lindsay. Ze doet er alles voor." Een verwachting wil Haanappel niet uitspreken. "Ik hoop voor haar dat ze er een goed gevoel aan overhoudt. Daar frank en vrij op het ijs stappen is heel moeilijk, maar ze heeft dat goed onder de knie."

Meer uit Sport

Zeilster Wind vijfde op EK in ILCA6-klasse

KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.

19 minuten geleden
Italiaan Bettiol wint dertiende etappe Giro d'Italia

VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.

2 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar winst in Veenendaal-Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.

2 uur geleden
Wiebes wint ook tweede etappe in Ronde van Burgos in de sprint

BODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.

3 uur geleden
Van Westering sluit tot Spelen aan bij zwemselectie in Eindhoven

NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.

8 uur geleden
Basketballers New York winnen weer in finale Eastern Conference

NEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.

8 uur geleden
NASCAR-icoon Busch (41) overleden aan ziekte

CONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.

10 uur geleden