Haaland voelt zich onder druk gezet door Dortmund
DORTMUND (ANP) - Erling Haaland neemt op korte termijn een beslissing over zijn toekomst. De Noorse spits voelt zich onder druk gezet door zijn Duitse club Borussia Dortmund en wordt naar eigen gedwongen om al snel een keuze te maken. "De afgelopen zes maanden heb ik niets gezegd uit respect voor Dortmund, maar de club is me nu aan het pushen om een besluit te nemen", zei de 21-jarige Haaland na de competitiezege op SC Freiburg (5-1) bij een Noorse tv-zender.
"Ik wil me alleen maar focussen op voetballen, dan ben ik op mijn best. Maar dat kan ik nu niet doen", aldus Haaland, die tegen Freiburg twee keer scoorde. De Noor voerde zijn totaal dit seizoen op naar vijftien doelpunten in dertien duels in de Bundesliga. Haaland loopt sinds zijn komst naar Dortmund begin 2020 bijna één op één wat betreft doelpunten en wedstrijden.
Haaland ligt tot de zomer van 2024 vast bij de nummer 2 van de Bundesliga, maar heel wat Europese topclubs willen hem hebben. Onder meer Manchester City, FC Barcelona en Real Madrid jagen op de Noorse topschutter. Naar verluidt kan Haaland in de zomer voor een gelimiteerde afkoopsom van tussen de 75 en 90 miljoen euro weg bij Dortmund.
"We zitten in een drukke periode met veel wedstrijden. Ik wil me daarop focussen, maar ze willen dat ik nu beslis. Dus is het tijd om zaken op gang te brengen", aldus Haaland.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
28 minuten geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
4 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
23 uur geleden