Haaland voelt zich onder druk gezet door Dortmund
DORTMUND (ANP) - Erling Haaland neemt op korte termijn een beslissing over zijn toekomst. De Noorse spits voelt zich onder druk gezet door zijn Duitse club Borussia Dortmund en wordt naar eigen gedwongen om al snel een keuze te maken. "De afgelopen zes maanden heb ik niets gezegd uit respect voor Dortmund, maar de club is me nu aan het pushen om een besluit te nemen", zei de 21-jarige Haaland na de competitiezege op SC Freiburg (5-1) bij een Noorse tv-zender.
"Ik wil me alleen maar focussen op voetballen, dan ben ik op mijn best. Maar dat kan ik nu niet doen", aldus Haaland, die tegen Freiburg twee keer scoorde. De Noor voerde zijn totaal dit seizoen op naar vijftien doelpunten in dertien duels in de Bundesliga. Haaland loopt sinds zijn komst naar Dortmund begin 2020 bijna één op één wat betreft doelpunten en wedstrijden.
Haaland ligt tot de zomer van 2024 vast bij de nummer 2 van de Bundesliga, maar heel wat Europese topclubs willen hem hebben. Onder meer Manchester City, FC Barcelona en Real Madrid jagen op de Noorse topschutter. Naar verluidt kan Haaland in de zomer voor een gelimiteerde afkoopsom van tussen de 75 en 90 miljoen euro weg bij Dortmund.
"We zitten in een drukke periode met veel wedstrijden. Ik wil me daarop focussen, maar ze willen dat ik nu beslis. Dus is het tijd om zaken op gang te brengen", aldus Haaland.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.
26 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Luís Suárez staat open voor een rentree in het Uruguayaanse voetbalelftal en daarmee deelname aan het WK voetbal. "Ik zou nooit nee zeggen tegen het nationale team als ze me nodig hebben, zeker niet met een WK in aantocht", citeerde persbureau EFE de 39-jarige aanvaller, die in september 2024 na 143 interlands en 69 doelpunten afscheid nam van het nationale elftal. Suárez speelde in zijn carrière bij onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona en is nu actief bij het Amerikaanse Inter Miami.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Wereldbond FIFA heeft voor het komende WK voetbal drie aparte openingsceremonies bedacht. Tal van sterren uit de muziekwereld zullen optreden bij de openingswedstrijden in de gastlanden Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
16 uur geleden