Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haaland verkozen tot beste speler door Engelse voetbalmedia

Haaland verkozen tot beste speler door Engelse voetbalmedia

LONDEN (ANP) - Manchester City-spits Erling Haaland is door de Engelse vereniging van voetbaljournalisten uitgeroepen tot speler van het jaar. Bij de vrouwen won Sam Kerr van Chelsea de jaarlijkse verkiezing.

De 22-jarige Haaland, die dit seizoen al 51 doelpunten maakte, kreeg maar liefst 82 procent van de stemmen. Arsenal-spelers Bukayo Saka en Martin Ødegaard werden respectievelijk tweede en derde. "Om deze prijs in mijn eerste seizoen in Engeland te winnen is een eer", verklaarde Haaland. "Ik heb een fantastische tijd bij City en mijn ploeggenoten zijn ongelooflijk. Zij bieden mij kansen om te scoren en zonder hen had ik deze prijs niet kunnen winnen. Ik wil nu het seizoen goed eindigen en met de club prijzen veroveren."

De Australische Kerr werd voor het tweede jaar op rij uitgeroepen tot beste speelster. Rachel Daly (Aston Villa) en Lauren James (Chelsea) eindigden op de tweede en derde plaats. De prijzenceremonie is op 25 mei.

Prestigieuze verkiezing

De prestigieuze verkiezing wordt sinds het seizoen 1947-1948 gehouden. Vorig seizoen werd Mohamed Salah van Liverpool uitgeroepen tot winnaar. Frans Thijssen, Dennis Bergkamp en Robin van Persie zijn de enige Nederlanders die in het verleden werden verkozen tot beste speler van het jaar door de Engelse voetbaljournalisten.

De verkiezing bij de vrouwen, die sinds het seizoen 2017-2018 wordt gehouden, werd drie jaar geleden door Vivianne Miedema van Arsenal gewonnen. De topscorer aller tijden van Oranje miste een groot deel van het huidige seizoen vanwege een gescheurde kruisband.

Meer uit Voetbal

Voetbalster Van de Velde verlaat Ajax voor Hoffenheim

AMSTERDAM (ANP) - Verdedigster Jonna van de Velde verruilt Ajax voor Hoffenheim. De 24-jarige voetbalster verlaat de Amsterdammers na acht jaar voor de Duitse nummer 4 van vorig seizoen.

44 minuten geleden
Keeper Mendy van Senegal mist WK-duel met Irak door knieblessure

TORONTO (ANP/RTR) - Keeper Édouard Mendy mist de laatste groepswedstrijd van Senegal op het WK voetbal tegen Irak. De doelman is in de met 3-2 verloren groepswedstrijd tegen Noorwegen geblesseerd geraakt aan een knie, zo meldde de Senegalese voetbalbond.

1 uur geleden
Sparta neemt verdediger Kuipers over van FC Twente

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam neemt verdediger Bas Kuipers over van FC Twente. Beide clubs hebben een akkoord bereikt over de transfer van de 31-jarige linksback, die op Het Kasteel een contract tekent tot medio 2028, met een optie voor nog een jaar.

2 uur geleden
Lazio bestraft na beëindigen contract Göthberg om zwangerschap

LAUSANNE (ANP/DPA) - De vrouwentak van de Italiaanse club Lazio moet de Zweedse voetbalster Maja Göthberg een schadevergoeding van ongeveer 69.000 euro betalen om het onrechtmatig beëindigen van haar contract. Lazio besloot haar dienstverband niet te verlengen nadat de verdedigster de club had verteld dat ze zwanger was. Het hof van sportarbitrage CAS bepaalde dat Lazio dat niet had mogen doen.

2 uur geleden
Ronaldinho maakt op 46-jarige leeftijd comeback bij Ravenna

MIAMI (ANP) - Ronaldinho maakt op 46-jarige leeftijd een comeback in het voetbal. De Braziliaan, die in 2002 met de nationale ploeg wereldkampioen werd en in 2006 met FC Barcelona de Champions League won, is gepresenteerd als de nieuwe aanwinst van de Italiaanse club Ravenna. Die club is actief in de derde divisie.

7 uur geleden
Bondscoach Ghana bespot VAR: nam zeker weer koffiepauze

FOXBOROUGH (ANP/DPA) - Bondscoach Carlos Queiroz van Ghana heeft de VAR bespot na de 0-0 tegen Engeland op het WK voetbal. "De VAR zat weer eens koffie te drinken. Dat snap ik, want ik trakteer mezelf ook weleens op een kop koffie, maar er was sprake van een duidelijke strafschop en ook een rode kaart", zei de 73-jarige coach na afloop van de wedstrijd in het Boston Stadium.

7 uur geleden
Hoog ziekenbezoek uit Qatar voor Canadese voetballer Koné

VANCOUVER (ANP) - De Canadese voetballer Ismaël Koné heeft bezoek gekregen van de minister van Sport van Qatar en de Qatarese international Assim Madibo. Beiden wilden weten hoe het ging met de middenvelder, die zijn been brak na een tackle van Madibo in het duel tussen beide landen op het WK voetbal. Canada won met 6-0.

8 uur geleden