Haaland tekent voor vijf jaar bij Manchester City
MANCHESTER (ANP) - Erling Haaland heeft maandag een vijfjarig contract getekend bij Manchester City. De 21-jarige Noorse spits ligt hiermee tot de zomer van 2027 vast bij de kampioen van Engeland. Een maand geleden bereikte City al een akkoord met Borussia Dortmund over de afkoopsom, nu is Haaland zelf ook rond met zijn nieuwe club.
De aanvaller, wiens vader Alf-Inge 22 jaar geleden ook voor 'The Citizens' tekende, kijkt ernaar uit om voor zijn nieuwe club te gaan spelen. "Dit is een trotse dag voor mij en mijn familie. Ik heb City altijd gevolgd en heb dat de afgelopen jaren ook met plezier gedaan", zegt Haaland op de website van de club. "Je kan niet anders dan ontzag hebben voor hun speelstijl. Het is vermakelijk en ze creëren veel kansen, perfect voor een speler zoals ik."
De spits denkt dat hij in Manchester op zijn plek zit, met "spelers van wereldklasse" als teamgenoten en Pep Guardiola, "een van de beste trainers ooit", als manager. "Ik heb het gevoel dat ik op de juiste plek ben om mijn ambities waar te maken. Ik wil doelpunten maken, prijzen pakken en mijzelf als voetballer ontwikkelen. Ik ben er zeker van dat ik dat hier kan doen."
Haaland sluit op 1 juli aan bij Manchester City. De 21-voudig Noors international speelde eerder voor onder meer Red Bull Salzburg en Molde FK.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
45 minuten geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
10 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
11 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
12 uur geleden