Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haaland tekent voor vijf jaar bij Manchester City

Haaland tekent voor vijf jaar bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Erling Haaland heeft maandag een vijfjarig contract getekend bij Manchester City. De 21-jarige Noorse spits ligt hiermee tot de zomer van 2027 vast bij de kampioen van Engeland. Een maand geleden bereikte City al een akkoord met Borussia Dortmund over de afkoopsom, nu is Haaland zelf ook rond met zijn nieuwe club.

De aanvaller, wiens vader Alf-Inge 22 jaar geleden ook voor 'The Citizens' tekende, kijkt ernaar uit om voor zijn nieuwe club te gaan spelen. "Dit is een trotse dag voor mij en mijn familie. Ik heb City altijd gevolgd en heb dat de afgelopen jaren ook met plezier gedaan", zegt Haaland op de website van de club. "Je kan niet anders dan ontzag hebben voor hun speelstijl. Het is vermakelijk en ze creëren veel kansen, perfect voor een speler zoals ik."

De spits denkt dat hij in Manchester op zijn plek zit, met "spelers van wereldklasse" als teamgenoten en Pep Guardiola, "een van de beste trainers ooit", als manager. "Ik heb het gevoel dat ik op de juiste plek ben om mijn ambities waar te maken. Ik wil doelpunten maken, prijzen pakken en mijzelf als voetballer ontwikkelen. Ik ben er zeker van dat ik dat hier kan doen."

Haaland sluit op 1 juli aan bij Manchester City. De 21-voudig Noors international speelde eerder voor onder meer Red Bull Salzburg en Molde FK.

Meer uit Voetbal

FC Barcelona mag tribune Camp Nou openen, nu 63.000 plaatsen

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.

19 minuten geleden
Van Duinen vanaf zomer technisch directeur AZ

ALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.

44 minuten geleden
Arbeloa: Real zonder Mbappé niet minderwaardig aan City

MADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.

1 uur geleden
PSV'er Wanner mag van FIFA voor Oostenrijk voetballen

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.

1 uur geleden
Iraanse voetbalsters hebben Australië verlaten

SYDNEY (ANP/DPA) - Het Iraanse vrouwenvoetbalteam heeft Australië verlaten. De selectie vertrok vanaf de luchthaven van Sydney in een vliegtuig naar Maleisië, meldden verslaggevers van de Sydney Morning Herald. Volgens een woordvoerder van de politie zijn twee speelsters niet in het vliegtuig gestapt.

2 uur geleden
Topfunctionaris FIFA: WK gaat door, het is te groot

DALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.

6 uur geleden
Twee voetballers levenslang geschorst in VS om gokken

WASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.

7 uur geleden