Haaland schiet voor Manchester City RB Leipzig aan flarden
MANCHESTER (ANP) - Erling Haaland heeft voor Manchester City in de achtste finales van de Champions League met het onwaarschijnlijke aantal van vijf doelpunten RB Leipzig volkomen overhoop geschoten. De Noorse 'superspits' zag zijn formatie vooral door zijn inbreng met 7-0 winnen van de Duitsers, die op eigen veld de Engelse kampioen nog op een gelijkspel hadden weten te houden.
Na 22 minuten trof Haaland voor de eerste keer doel. Hij benutte een penalty, toegekend na hands van Benjamin Henrichs. Janis Blaswich, oud-doelman van Heracles Almelo, kreeg nog wel bijna een hand achter de bal. Amper 2 minuten later was het weer raak voor de doelpuntenautomaat. Nu kopte hij de terugspringende bal in, nadat Kevin De Bruyne met een schot van afstand de lat had geraakt.
In de extra tijd van de eerste helft maakte Haaland zijn hattrick compleet, door de bal binnen te lopen nadat een kopbal van Rúben Dias nog net van de doellijn was gehaald.
Tweede helft
Meteen na de hervatting werd het 4-0 door Ilkay Gündogan, die scoorde na een combinatie met Jack Grealish. Na een heuse 'scrimmage' schoot Haaland vervolgens zijn vierde binnen. Daarna stond de onnavolgbare aanvaller bij een rebound op de juiste plek en maakte hij de 6-0. Daarmee vond trainer Pep Guardiola het mooi geweest en haalde hij de Noor naar de kant. In extra tijd maakte ook Kevin De Bruyne nog een doelpunt.
Al voor de openingstreffer van Haaland had de thuisclub de betere kansen, niet in het minst door het goede opbouwende werk van Nathan Aké. De Nederlandse verdediger leidde in de beginfase twee goede kansen in, die toen nog niet aan Haaland waren besteed.
Champions League-goals
Inmiddels heeft Haaland 33 keer gescoord in de Champions League. Hij deed dat bij Manchester City, Borussia Dortmund en Red Bull Salzburg. Haaland, 22 jaar, heeft pas 25 wedstrijden in de belangrijkste klasse van het Europese clubvoetbal gespeeld.
Manchester City, gezien als een van de beste en rijkste clubs ter wereld, won de Champions League nog nooit.
Meer uit Voetbal
MONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
22 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
5 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
5 uur geledenRIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
18 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
21 uur geleden