Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haaland schiet voor Manchester City RB Leipzig aan flarden

Haaland schiet voor Manchester City RB Leipzig aan flarden

MANCHESTER (ANP) - Erling Haaland heeft voor Manchester City in de achtste finales van de Champions League met het onwaarschijnlijke aantal van vijf doelpunten RB Leipzig volkomen overhoop geschoten. De Noorse 'superspits' zag zijn formatie vooral door zijn inbreng met 7-0 winnen van de Duitsers, die op eigen veld de Engelse kampioen nog op een gelijkspel hadden weten te houden.

Na 22 minuten trof Haaland voor de eerste keer doel. Hij benutte een penalty, toegekend na hands van Benjamin Henrichs. Janis Blaswich, oud-doelman van Heracles Almelo, kreeg nog wel bijna een hand achter de bal. Amper 2 minuten later was het weer raak voor de doelpuntenautomaat. Nu kopte hij de terugspringende bal in, nadat Kevin De Bruyne met een schot van afstand de lat had geraakt.

In de extra tijd van de eerste helft maakte Haaland zijn hattrick compleet, door de bal binnen te lopen nadat een kopbal van Rúben Dias nog net van de doellijn was gehaald.

Tweede helft

Meteen na de hervatting werd het 4-0 door Ilkay Gündogan, die scoorde na een combinatie met Jack Grealish. Na een heuse 'scrimmage' schoot Haaland vervolgens zijn vierde binnen. Daarna stond de onnavolgbare aanvaller bij een rebound op de juiste plek en maakte hij de 6-0. Daarmee vond trainer Pep Guardiola het mooi geweest en haalde hij de Noor naar de kant. In extra tijd maakte ook Kevin De Bruyne nog een doelpunt.

Al voor de openingstreffer van Haaland had de thuisclub de betere kansen, niet in het minst door het goede opbouwende werk van Nathan Aké. De Nederlandse verdediger leidde in de beginfase twee goede kansen in, die toen nog niet aan Haaland waren besteed.

Champions League-goals

Inmiddels heeft Haaland 33 keer gescoord in de Champions League. Hij deed dat bij Manchester City, Borussia Dortmund en Red Bull Salzburg. Haaland, 22 jaar, heeft pas 25 wedstrijden in de belangrijkste klasse van het Europese clubvoetbal gespeeld.

Manchester City, gezien als een van de beste en rijkste clubs ter wereld, won de Champions League nog nooit.

Meer uit Voetbal

Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

10 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

10 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

10 uur geleden
Ajax en PSV spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).

11 uur geleden
Wedstrijd tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd om onweer

NIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.

11 uur geleden
Excelsior wint ook bij Groningen en is bijna zeker van handhaving

GRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.

12 uur geleden
Inter moet na gelijkspel Napoli nog even wachten op titel

COMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.

13 uur geleden