Haaland schiet voor Manchester City RB Leipzig aan flarden
MANCHESTER (ANP) - Erling Haaland heeft voor Manchester City in de achtste finales van de Champions League met het onwaarschijnlijke aantal van vijf doelpunten RB Leipzig volkomen overhoop geschoten. De Noorse 'superspits' zag zijn formatie vooral door zijn inbreng met 7-0 winnen van de Duitsers, die op eigen veld de Engelse kampioen nog op een gelijkspel hadden weten te houden.
Na 22 minuten trof Haaland voor de eerste keer doel. Hij benutte een penalty, toegekend na hands van Benjamin Henrichs. Janis Blaswich, oud-doelman van Heracles Almelo, kreeg nog wel bijna een hand achter de bal. Amper 2 minuten later was het weer raak voor de doelpuntenautomaat. Nu kopte hij de terugspringende bal in, nadat Kevin De Bruyne met een schot van afstand de lat had geraakt.
In de extra tijd van de eerste helft maakte Haaland zijn hattrick compleet, door de bal binnen te lopen nadat een kopbal van Rúben Dias nog net van de doellijn was gehaald.
Tweede helft
Meteen na de hervatting werd het 4-0 door Ilkay Gündogan, die scoorde na een combinatie met Jack Grealish. Na een heuse 'scrimmage' schoot Haaland vervolgens zijn vierde binnen. Daarna stond de onnavolgbare aanvaller bij een rebound op de juiste plek en maakte hij de 6-0. Daarmee vond trainer Pep Guardiola het mooi geweest en haalde hij de Noor naar de kant. In extra tijd maakte ook Kevin De Bruyne nog een doelpunt.
Al voor de openingstreffer van Haaland had de thuisclub de betere kansen, niet in het minst door het goede opbouwende werk van Nathan Aké. De Nederlandse verdediger leidde in de beginfase twee goede kansen in, die toen nog niet aan Haaland waren besteed.
Champions League-goals
Inmiddels heeft Haaland 33 keer gescoord in de Champions League. Hij deed dat bij Manchester City, Borussia Dortmund en Red Bull Salzburg. Haaland, 22 jaar, heeft pas 25 wedstrijden in de belangrijkste klasse van het Europese clubvoetbal gespeeld.
Manchester City, gezien als een van de beste en rijkste clubs ter wereld, won de Champions League nog nooit.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
4 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
10 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
13 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
14 uur geleden