Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haaland schiet voor Manchester City RB Leipzig aan flarden

Haaland schiet voor Manchester City RB Leipzig aan flarden

MANCHESTER (ANP) - Erling Haaland heeft voor Manchester City in de achtste finales van de Champions League met het onwaarschijnlijke aantal van vijf doelpunten RB Leipzig volkomen overhoop geschoten. De Noorse 'superspits' zag zijn formatie vooral door zijn inbreng met 7-0 winnen van de Duitsers, die op eigen veld de Engelse kampioen nog op een gelijkspel hadden weten te houden.

Na 22 minuten trof Haaland voor de eerste keer doel. Hij benutte een penalty, toegekend na hands van Benjamin Henrichs. Janis Blaswich, oud-doelman van Heracles Almelo, kreeg nog wel bijna een hand achter de bal. Amper 2 minuten later was het weer raak voor de doelpuntenautomaat. Nu kopte hij de terugspringende bal in, nadat Kevin De Bruyne met een schot van afstand de lat had geraakt.

In de extra tijd van de eerste helft maakte Haaland zijn hattrick compleet, door de bal binnen te lopen nadat een kopbal van Rúben Dias nog net van de doellijn was gehaald.

Tweede helft

Meteen na de hervatting werd het 4-0 door Ilkay Gündogan, die scoorde na een combinatie met Jack Grealish. Na een heuse 'scrimmage' schoot Haaland vervolgens zijn vierde binnen. Daarna stond de onnavolgbare aanvaller bij een rebound op de juiste plek en maakte hij de 6-0. Daarmee vond trainer Pep Guardiola het mooi geweest en haalde hij de Noor naar de kant. In extra tijd maakte ook Kevin De Bruyne nog een doelpunt.

Al voor de openingstreffer van Haaland had de thuisclub de betere kansen, niet in het minst door het goede opbouwende werk van Nathan Aké. De Nederlandse verdediger leidde in de beginfase twee goede kansen in, die toen nog niet aan Haaland waren besteed.

Champions League-goals

Inmiddels heeft Haaland 33 keer gescoord in de Champions League. Hij deed dat bij Manchester City, Borussia Dortmund en Red Bull Salzburg. Haaland, 22 jaar, heeft pas 25 wedstrijden in de belangrijkste klasse van het Europese clubvoetbal gespeeld.

Manchester City, gezien als een van de beste en rijkste clubs ter wereld, won de Champions League nog nooit.

Meer uit Voetbal

FC Groningen blijft tegen Go Ahead Eagles steken op gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

10 minuten geleden
Landskampioen PSV besluit feestweek met overwinning op Sparta

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.

1 uur geleden
FC Barcelona loopt door zege verder uit op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.

1 uur geleden
Bayern München neemt afstand van Dortmund door zege op St. Pauli

HAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).

1 uur geleden
Liverpool wint na drie nederlagen op rij wel van Fulham

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.

1 uur geleden
Ajax begint met Gloukh en Itakura tegen Heracles Almelo

ALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.

1 uur geleden
AC Milan lijdt nederlaag tegen Udinese, doelpunt Ekkelenkamp

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft een pijnlijke thuisnederlaag geleden in de Serie A en ziet het kampioenschap verder uit zicht raken. Udinese was met 3-0 te sterk voor de ploeg van trainer Massimiliano Allegri. Jurgen Ekkelenkamp maakte voor de bezoekers in San Siro de tweede treffer.

1 uur geleden