Haaland schiet ManCity met vijf treffers naar bekerzege op Luton
LUTON (ANP) - Met dank aan maar liefst vijf treffers van Erling Haaland heeft Manchester City zich eenvoudig geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De bekerhouder won met 6-2 bij het Luton Town van keeper Tim Krul en Tahith Chong.
Hoewel City in de komende periode achtereenvolgens tegen Manchester United, FC Kopenhagen en Liverpool speelt, stonden Haaland en Kevin De Bruyne tegen degradatiekandidaat Luton gewoon aan de aftrap. De sterspelers zetten de bezoekers al in de vierde minuut op voorsprong. Na een pass van De Bruyne schoot Haaland van dichtbij raak, 0-1.
Oranje-international Nathan Aké voorkwam een treffer van Luton, voordat Haaland op aangeven van weer De Bruyne de voorsprong verdubbelde. Haaland voltooide daarna zijn hattrick met een chipje over Krul, nadat hij opnieuw was weggestuurd door De Bruyne, 0-3. Luton maakte het even spannend na twee fraaie treffers van Jordan Clark (2-3), maar City antwoordde met twee doelpunten van Haaland, 2-5. Mateo Kovacic schoot de zesde treffer van City binnen.
Een tegenvaller voor City was het uitvallen van Jack Grealish, die voor rust geblesseerd naar de kant moest. Haaland en Aké werden een klein kwartier voor tijd gewisseld.
Meer uit Voetbal
HAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.
6 minuten geledenZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.
16 minuten geledenORLANDO (ANP) - Antoine Griezmann is bezig aan zijn laatste maanden bij Atlético Madrid. De 35-jarige Franse voetballer stapt na dit seizoen over naar Orlando City, in de Amerikaanse competitie MLS. Dat maakten beide clubs dinsdag bekend.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Brian Brobbey gaat er alles aan doen om de eerste spits van het Nederlands elftal te worden. "Ik moet gewoon presteren bij Sunderland en mijn doelpuntjes maken", zegt de 24-jarige aanvaller vlak voor de eerste training van Oranje voor de oefeninterlands van komende week met Noorwegen en Ecuador. "Dan komt de rest vanzelf."
2 uur geledenPRAAG (ANP/DPA) - De Tsjechische politie heeft in een grootschalig onderzoek naar matchfixing en illegaal gokken in het voetbal tientallen mensen aangehouden. Dat meldde het Openbaar Ministerie in Praag. Op meerdere locaties in Tsjechië werden huiszoekingen verricht.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een voltallige selectie begonnen aan de eerste training voor de oefeninterlands tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 25 internationals op het veld in Zeist.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De medische staf van het Nederlands elftal heeft vastgesteld dat Memphis Depay niet inzetbaar is voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart).
5 uur geleden