Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haaland schiet ManCity met vijf treffers naar bekerzege op Luton

Haaland schiet ManCity met vijf treffers naar bekerzege op Luton

LUTON (ANP) - Met dank aan maar liefst vijf treffers van Erling Haaland heeft Manchester City zich eenvoudig geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De bekerhouder won met 6-2 bij het Luton Town van keeper Tim Krul en Tahith Chong.

Hoewel City in de komende periode achtereenvolgens tegen Manchester United, FC Kopenhagen en Liverpool speelt, stonden Haaland en Kevin De Bruyne tegen degradatiekandidaat Luton gewoon aan de aftrap. De sterspelers zetten de bezoekers al in de vierde minuut op voorsprong. Na een pass van De Bruyne schoot Haaland van dichtbij raak, 0-1.

Oranje-international Nathan Aké voorkwam een treffer van Luton, voordat Haaland op aangeven van weer De Bruyne de voorsprong verdubbelde. Haaland voltooide daarna zijn hattrick met een chipje over Krul, nadat hij opnieuw was weggestuurd door De Bruyne, 0-3. Luton maakte het even spannend na twee fraaie treffers van Jordan Clark (2-3), maar City antwoordde met twee doelpunten van Haaland, 2-5. Mateo Kovacic schoot de zesde treffer van City binnen.

Een tegenvaller voor City was het uitvallen van Jack Grealish, die voor rust geblesseerd naar de kant moest. Haaland en Aké werden een klein kwartier voor tijd gewisseld.

Meer uit Voetbal

Duitse voetbalbond bevestigt vertrek bondscoach Nagelsmann

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond heeft het vertrek van bondscoach Julian Nagelsmann bevestigd. Eerder op vrijdag meldden verschillende media, waaronder Sky Sport en Bild Zeitung, al dat de 38-jarige trainer zou vertrekken.

3 uur geleden
Spits Haller neemt afscheid van FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Aanvaller Sébastien Haller heeft afscheid genomen van FC Utrecht. Dat deed de 32-jarige international van Ivoorkust op sociale media. De spits had een aflopend contract in Utrecht.

4 uur geleden
Napoli stelt Allegri aan als nieuwe trainer

NAPELS (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Napoli heeft Massimiliano Allegri aangesteld als nieuwe trainer. De 58-jarige Italiaan is de opvolger van Antonio Conte, die in mei zijn afscheid aankondigde. Hij tekende een contract in Napels tot medio 2029.

4 uur geleden
Algerijn Mahrez stopt als international na uitschakeling op WK

VANCOUVER (ANP) - De Algerijnse sterspeler Riyad Mahrez stopt als international. Algerije werd in de Nederlandse nacht van donderdag op vrijdag uitgeschakeld op het WK voetbal na een nederlaag tegen Zwitserland (0-2). "Dit was mijn laatste wedstrijd voor Algerije", zei de aanvoerder.

5 uur geleden
Salah mogelijk niet in basis Egypte voor WK-duel met Australië

ARLINGTON (ANP/AFP) - Het is nog onzeker of sterspeler Mohamed Salah van Egypte vrijdagavond aan de aftrap staat voor de wedstrijd in de zestiende finales van het WK voetbal tegen Australië. De 34-jarige aanvaller werd afgelopen weekend tijdens het laatste groepsduel met Iran (1-1) gewisseld met een hamstringprobleem.

6 uur geleden
Bondscoach Nagelsmann stopt volgens Duitse media na echec WK

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondscoach Julian Nagelsmann (38) stapt op. Dat melden verschillende Duitse media waaronder Sky Sport en Bild Zeitung op vrijdag. Het vertrek van Nagelsmann komt niet als verrassing, al had hij zelf aanvankelijk aangegeven tot en met het EK van 2028 te willen aanblijven. Duitsland werd in de zestiende finale van het WK voetbal na strafschoppen uitgeschakeld door Paraguay.

8 uur geleden
Zwitserland na winst op Algerije naar achtste finales WK voetbal

VANCOUVER (ANP) - Zwitserland staat in de achtste finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Murat Yakin bereikte de laatste zestien in de nacht van donderdag op vrijdag door Algerije in Vancouver met 2-0 te verslaan. De Zwitsers spelen in de strijd om een plaats in de kwartfinales eveneens in BC Place Vancouver tegen de winnaar van het duel tussen Colombia en Ghana.

9 uur geleden