Haaland na tweede hattrick op rij: hiervoor naar City gekomen
MANCHESTER (ANP) - Na vijf wedstrijden in de Premier League staat bij Erling Haaland de teller al op negen doelpunten. "Geweldig. Meer kan ik niet zeggen", zei de Noorse spits, nadat hij voor de tweede keer in vijf dagen tijd een hattrick had gemaakt voor Manchester City. "Tot nu toe gaat het lekker, ik heb niets te klagen."
De Engelse kampioen nam Haaland deze zomer voor 60 miljoen euro over van Borussia Dortmund. De spits kwam bij zijn officiële debuut in de wedstrijd om het Community Shield tegen Liverpool niet tot scoren, maar in de Engelse competitie kwam Haaland al snel los. Na twee goals tegen West Ham United (2-0) en één tegen Newcastle United (3-3) maakte hij zowel zaterdag tegen Crystal Palace (4-2) als woensdag tegen Nottingham Forest (6-0) drie doelpunten.
"Hij probeert hier hetzelfde te doen als hij heeft gedaan in Noorwegen, Oostenrijk en Duitsland: doelpunten maken", aldus trainer Pep Guardiola. "We weten dat hij daar talent voor heeft. Maar Erling is hier vooral om titels te winnen, niet zozeer om records te verbeteren. Al helpen doelpunten daar natuurlijk wel bij."
Haaland had tegen Nottingham Forest binnen 40 minuten een onvervalste hattrick (drie doelpunten achter elkaar in één helft) te pakken. "Ik probeer zoveel mogelijk te leren van Pep en de jongens", zei de Noor. "Het zijn geweldige voetballers, zonder hen kan ik niet scoren. We spelen zo goed, we vinden elkaar makkelijk op het veld. Hiervoor ben ik naar deze club gekomen."
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
1 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Guus Til lijkt zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar zijn rentree te kunnen maken. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie. Trainer Peter Bosz zei vrijdag op een persconferentie goede hoop te hebben dat Til weer van de partij is.
4 uur geledenBILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.
5 uur geleden