Haaland na tweede hattrick op rij: hiervoor naar City gekomen
MANCHESTER (ANP) - Na vijf wedstrijden in de Premier League staat bij Erling Haaland de teller al op negen doelpunten. "Geweldig. Meer kan ik niet zeggen", zei de Noorse spits, nadat hij voor de tweede keer in vijf dagen tijd een hattrick had gemaakt voor Manchester City. "Tot nu toe gaat het lekker, ik heb niets te klagen."
De Engelse kampioen nam Haaland deze zomer voor 60 miljoen euro over van Borussia Dortmund. De spits kwam bij zijn officiële debuut in de wedstrijd om het Community Shield tegen Liverpool niet tot scoren, maar in de Engelse competitie kwam Haaland al snel los. Na twee goals tegen West Ham United (2-0) en één tegen Newcastle United (3-3) maakte hij zowel zaterdag tegen Crystal Palace (4-2) als woensdag tegen Nottingham Forest (6-0) drie doelpunten.
"Hij probeert hier hetzelfde te doen als hij heeft gedaan in Noorwegen, Oostenrijk en Duitsland: doelpunten maken", aldus trainer Pep Guardiola. "We weten dat hij daar talent voor heeft. Maar Erling is hier vooral om titels te winnen, niet zozeer om records te verbeteren. Al helpen doelpunten daar natuurlijk wel bij."
Haaland had tegen Nottingham Forest binnen 40 minuten een onvervalste hattrick (drie doelpunten achter elkaar in één helft) te pakken. "Ik probeer zoveel mogelijk te leren van Pep en de jongens", zei de Noor. "Het zijn geweldige voetballers, zonder hen kan ik niet scoren. We spelen zo goed, we vinden elkaar makkelijk op het veld. Hiervoor ben ik naar deze club gekomen."
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
8 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
9 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
20 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
22 uur geleden