Haaland komt naar City voor de club en niet voor de coach
MANCHESTER (ANP) - Erling Haaland komt naar Manchester City omdat de club zo aantrekkelijk is en niet vanwege succescoach Pep Guardiola. "De spelers die hier komen, komen niet om voor mij te spelen, ze komen om in deze competitie en voor deze club te spelen," vertelde de Spanjaard aan verslaggevers voorafgaand aan de competitiewedstrijd van zondag tegen West Ham United.
De Noor Haaland verlaat aan het einde van dit seizoen Borussia Dortmund. Tal van Europese topclubs wilden de trefzekere Noorse spits maar wat graag inlijven, maar het 21-jarige voetbaltalent koos voor de Engelse club, die dit seizoen zijn vierde titel in vijf jaar in de Premier League kan winnen.
"Veel factoren spelen een rol. De manier waarop we spelen, het team dat we zijn, de stad, de positie in de competitie en de verwachtingen voor de Champions League in de komende seizoenen", aldus Guardiola.
De coach wees op de voorbeelden uit het recente verleden van de club. Spelers als Sergio Agüero, David Silva en Vincent Kompany bleven een decennium bij de club en waren succesvol onder verschillende coaches. "Spelers komen niet bij deze club voor slechts een maand of een jaar. Wat wij doen is ze gelukkig laten voelen in de stad, in de kleedkamer, het spelen in de Premier League en nog veel meer."
Meer uit Voetbal
GLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).
9 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."
2 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."
7 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
17 uur geleden