Haaland komt naar City voor de club en niet voor de coach
MANCHESTER (ANP) - Erling Haaland komt naar Manchester City omdat de club zo aantrekkelijk is en niet vanwege succescoach Pep Guardiola. "De spelers die hier komen, komen niet om voor mij te spelen, ze komen om in deze competitie en voor deze club te spelen," vertelde de Spanjaard aan verslaggevers voorafgaand aan de competitiewedstrijd van zondag tegen West Ham United.
De Noor Haaland verlaat aan het einde van dit seizoen Borussia Dortmund. Tal van Europese topclubs wilden de trefzekere Noorse spits maar wat graag inlijven, maar het 21-jarige voetbaltalent koos voor de Engelse club, die dit seizoen zijn vierde titel in vijf jaar in de Premier League kan winnen.
"Veel factoren spelen een rol. De manier waarop we spelen, het team dat we zijn, de stad, de positie in de competitie en de verwachtingen voor de Champions League in de komende seizoenen", aldus Guardiola.
De coach wees op de voorbeelden uit het recente verleden van de club. Spelers als Sergio Agüero, David Silva en Vincent Kompany bleven een decennium bij de club en waren succesvol onder verschillende coaches. "Spelers komen niet bij deze club voor slechts een maand of een jaar. Wat wij doen is ze gelukkig laten voelen in de stad, in de kleedkamer, het spelen in de Premier League en nog veel meer."
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
11 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geleden