Haaland helpt City met twee goals aan ruime zege op Sevilla
SEVILLA (ANP) - Erling Haaland heeft met zijn eerste twee doelpunten voor Manchester City in de Champions League een belangrijk aandeel gehad in de overtuigende overwinning op Sevilla. Het werd in de Spaanse stad 4-0 voor City.
Haaland opende de score in de 20e minuut door een voorzet vanaf rechts van Kevin de Bruyne al glijdend binnen te volleren. Halverwege de tweede helft maakte de Noor er 0-3 van door van dichtbij binnen te tikken nadat Sevilla-keeper Bono een schot van Phil Foden moeizaam had weten te keren. Foden had na een klein uur met een beheerste schuiver voor de 0-2 gezorgd in Estadio Ramón Sánchez Pizjuan. In blessuretijd maakte Rúben Dias de vierde voor de ploeg van trainer Pep Guardiola.
Kort na zijn tweede doelpunt werd Haaland gewisseld voor de Argentijn Julián Álvarez. In de Premier League staat de 22-jarige Haaland, deze zomer overgekomen van Borussia Dortmund, na zes duels al op tien doelpunten.
Nathan Aké (Manchester City) en Karim Rekik (Sevilla) kwamen niet aan spelen toe in Sevilla.
In dezelfde poule won Borussia Dortmund eerder op de avond met 3-0 van FC Kopenhagen.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.
8 minuten geledenCANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.
10 uur geledenATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
21 uur geleden