Haaland helpt City met twee goals aan ruime zege op Sevilla
SEVILLA (ANP) - Erling Haaland heeft met zijn eerste twee doelpunten voor Manchester City in de Champions League een belangrijk aandeel gehad in de overtuigende overwinning op Sevilla. Het werd in de Spaanse stad 4-0 voor City.
Haaland opende de score in de 20e minuut door een voorzet vanaf rechts van Kevin de Bruyne al glijdend binnen te volleren. Halverwege de tweede helft maakte de Noor er 0-3 van door van dichtbij binnen te tikken nadat Sevilla-keeper Bono een schot van Phil Foden moeizaam had weten te keren. Foden had na een klein uur met een beheerste schuiver voor de 0-2 gezorgd in Estadio Ramón Sánchez Pizjuan. In blessuretijd maakte Rúben Dias de vierde voor de ploeg van trainer Pep Guardiola.
Kort na zijn tweede doelpunt werd Haaland gewisseld voor de Argentijn Julián Álvarez. In de Premier League staat de 22-jarige Haaland, deze zomer overgekomen van Borussia Dortmund, na zes duels al op tien doelpunten.
Nathan Aké (Manchester City) en Karim Rekik (Sevilla) kwamen niet aan spelen toe in Sevilla.
In dezelfde poule won Borussia Dortmund eerder op de avond met 3-0 van FC Kopenhagen.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
44 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
22 uur geleden