Haaland bezorgt Manchester City opnieuw zege
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft een inhaalwedstrijd in de Premier League tegen Brentford met 1-0 gewonnen. De ploeg van coach Pep Guardiola dankte de zege aan Erling Haaland, die met een doelpunt in de 71e minuut het duel besliste. City klom over Arsenal naar de tweede plaats en heeft 1 punt achterstand op koploper Liverpool.
Lang hield doelman Mark Flekken stand in het doel van Brentford, de nummer 14 in de Premier League die zaterdag nog kansloos (1-4) verloor van Liverpool. Eenmaal moest verdediger Ben Mee bijspringen door een inzet van Oscar Bobb van de lijn te halen. Net als anderhalve week geleden tegen Everton opende Haaland de score. De Noor reageerde op een diepe bal en zag de achtervolgende verdediger Kristoffer Ajer struikelen. Flekken was vervolgens kansloos.
Bij City bleef Nathan Aké, net als onder anderen Kevin De Bruyne, op de bank.
Liverpool komt woensdag al thuis tegen Luton Town in actie voor de 26e speelronde omdat het zondag tegen Chelsea de finale van de League Cup speelt.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
2 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
13 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
23 uur geleden