Haaland afgemeld voor interlands met Noorwegen
OSLO (ANP) - Aanvaller Erling Haaland heeft zich maandag officieel afgemeld voor de WK-kwalificatiewedstrijden van Noorwegen tegen Turkije en Montenegro. Daarmee handelt de 21-jarige aanvaller van Borussia Dortmund in overeenstemming met de wens van zijn trainer Marco Rose. Die zei zaterdag al dat de met een spierblessure kampende Haaland zich voorlopig niet zou melden in Noorwegen.
Haaland miste de laatste drie duels van zijn club. "Dag iedereen, helaas ben ik niet op tijd klaar voor de interlands. Ik keek ernaar uit. Hoe dan ook, veel geluk aan Noorwegen", schreef hij op Twitter.
De Noorse teamdokter Ola Sand reageerde via de bond. "De blessure leek op tijd te zullen genezen, maar helaas verloopt het proces te traag. Er zijn ook risico's op complicaties als hij te snel terugkeert", aldus Sand.
Noorwegen mist ook onder meer Alexander Sorloth en Joshua King en zal dus verzwakt aantreden tegen Turkije in Istanbul (vrijdag) en tegen Montenegro in Oslo (11 oktober). Noorwegen deelt de eerste plaats met Nederland in kwalificatiegroep C. Oranje heeft een beter doelsaldo.
Meer uit Voetbal
SAINT-DENIS (ANP/AFP) - Bondscoach Zinédine Zidane van het Franse voetbalelftal kondigt wijzigingen aan in zijn ploeg voor de Nations League-wedstrijd tegen België, maandag in het Stade de France.
39 minuten geledenOVIEDO (ANP) - Spanje heeft ook de derde wedstrijd in de groepsfase van de Nations League gewonnen. In Oviedo versloeg de Europees en wereldkampioen Tsjechië met 3-1.
13 uur geledenKEULEN (ANP) - Thijs Dallinga heeft tijdens een oefenwedstrijd van zijn ploeg 1. FC Köln een kruisbandblessure opgelopen. De aanvaller zal daardoor voor langere tijd niet inzetbaar zijn, meldde zijn Duitse werkgever.
14 uur geledenPORTO (ANP/AFP) - De Portugese international Bruno Fernandes heeft gezegd dat teamgenoot Cristiano Ronaldo voor altijd het grootste symbool van het Portugese nationale team is. De voetballer van Manchester United riep een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Noorwegen op tot eenheid, na tumultueuze dagen na het weglopen van Ronaldo uit de selectie.
15 uur geledenRIJEKA (ANP) - Engeland heeft de tweede overwinning op rij geboekt in de Nations League. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel overklaste Kroatië in eigen huis en won met 7-0. Bij rust bedroeg de marge al vier doelpunten.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn rentree gemaakt op het trainingsveld bij FC Barcelona. De 29-jarige middenvelder deelde zaterdag via Instagram een serie foto's van zichzelf op een veld bij het trainingscomplex van zijn club.
18 uur geledenBAČKA TOPOLA (ANP/AFP) - De persconferentie van bondscoach Heimir Hallgrímsson van Ierland in aanloop naar de tweede Nations League-wedstrijd tegen Israël is zaterdag vroegtijdig stilgelegd. Dat gebeurde na een beschuldiging van een Israëlische journalist aan het adres van bondscoach Hallgrímsson.
18 uur geleden