Haak stopt als coach succesvolle baansprinters
APELDOORN (ANP) - Hugo Haak stopt als coach van de Nederlandse baansprinters. De 30-jarige Haak, twee jaar geleden op het Sportgala gekozen tot Coach van het Jaar, heeft sinds begin 2019 de leiding over sprintploeg. De voormalige baanwielrenner blijft tot uiterlijk het voorjaar van 2022 in dienst, zodat de wielerbond KNWU eerst een opvolger kan zoeken. Haak wil zijn opvolger ook nog inwerken.
Onder leiding van Haak grossierden de baanwielrenners de afgelopen jaren in titels op de grote toernooien. Bij de Olympische Spelen van Tokio veroverden de Nederlandse teamsprinters het goud. Individueel werden Harrie Lavreysen (sprint) en Shanne Braspennincx (keirin) olympisch kampioen.
"Uiteraard was dit geen gemakkelijke beslissing voor mij", zegt Haak, die in oktober ontbrak bij de WK in Roubaix. De officiële lezing luidde toen dat hij niet fit was. "Ik vind dat ik me in deze functie voor 100 procent moet geven. Dat lukte mij niet meer. Ik heb daar geen verklaring voor, maar kan dat gevoel niet langer aan de kant schuiven. Ik kijk met toenemende trots terug op de prestaties die de groep onder mijn leiding geleverd heeft. We hadden jaren geleden de droom om met een nieuwe teamsprintformatie de wereldtop te halen. Dat is bijzonder goed gelukt; op de teamsprint zelf, maar ook op de andere sprintonderdelen bij zowel de mannen als de vrouwen."
Super jammer
Zonder de afwezige Haak werden de teamsprinters in Roubaix voor de vierde keer op rij wereldkampioen. Lavreysen, onderdeel van die zo succesvolle ploeg op de teamsprint, pakte daarnaast ook goud op de sprint en keirin. Zijn maatje Jeffrey Hoogland won de kilometer tijdrit.
"Dat Hugo de keus heeft gemaakt de KNWU te verlaten, is super jammer", zegt hoofdcoach Jan van Veen. "In het traject richting de Olympische Spelen van Tokio hebben Hugo en ik intensief samengewerkt en in die periode heb ik de ontwikkeling van Hugo en die van het programma van dichtbij meegemaakt. De successen daarvan zijn evident. Graag had ik deze samenwerking een vervolg willen geven, maar ik respecteer zijn moedige en dappere keuze."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."
9 minuten geledenMILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.
13 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Amerikaanse skivedette Mikaela Shiffrin heeft naast een medaille gegrepen in de olympische teamcombinatie. De specialiste op de slalom en succesvolste skiester in de wereldbeker (108 overwinningen) eindigde samen met Breezy Johnson als vierde.
14 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackploeg krijgt van bondscoach Niels Kerstholt ongeveer een dag de tijd om de teleurstelling van het missen van een medaille op de olympische gemengde aflossing te verwerken. "Ik moet ze nu even de tijd geven en met rust laten. Morgen gaan we het ijs weer op om volle bak te trainen", zei de bondscoach, die donderdag de volgende wedstrijden op de Spelen heeft.
18 minuten geledenMILAAN (ANP) - Niet alleen de Nederlandse shorttrackers zelf, maar ook bondscoach Niels Kerstholt was na het mislopen van een medaille op de olympische gemengde aflossing aangeslagen. "Dan ben je zoveel sneller en zoveel beter en dan gebeurt dit. Dat raakt me, dat zie je nu ook", zei hij na afloop van de race tegen Nederlandse journalisten in de Milano Ice Skating Arena, daarbij doelend op zijn natte ogen.
37 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won dinsdag in twee sets van de Fransman Giovanni Mpetshi Perricard: 6-4 6-4. Griekspoor speelt in de tweede ronde tegen de Fransman Quentin Halys, die won van Mees Röttgering.
45 minuten geledenTESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo heeft in de sprint zijn tweede gouden medaille van de Olympische Winterspelen in Milaan gewonnen. Het is voor de 29-jarige Noor al het zevende goud van zijn carrière. Op de ranglijst van meest succesvolle olympiërs op de Winterspelen gaat hij Ireen Wüst voorbij, op basis van het aantal gouden medailles, en is hij nu de op drie na meest succesvolle winterolympiër aller tijden.
58 minuten geleden