Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haagse vreugdevuren gaan niet door wegens coronaregels

Haagse vreugdevuren gaan niet door wegens coronaregels

DEN HAAG (ANP) - De Haagse vreugdevuren kunnen dit jaar niet doorgaan als gevolg van de coronaregels, zo maakt de gemeente Den Haag dinsdagavond bekend. Volgens de gemeente is het besluit genomen "in constructief overleg met de bouwers van de vier vreugdevuren: Scheveningen, Duindorp, Escamp en Laak".

Na de bijna-ramp met de vonkenregen op Scheveningen stelde de Onderzoeksraad voor de Veiligheid (OvV) dat vreugdevuren alleen nog plaats kunnen vinden met een evenementenvergunning. Hoewel het traject voor de vergunningverlening volgens planning verliep en alle seinen op groen stonden, verbieden de coronamaatregelen van de Rijksoverheid het nu om een evenementenvergunning te verlenen, aldus de gemeente.

De gemeente wijst erop dat door de regels slechts een zeer gering aantal mensen toegelaten had kunnen worden op het evenemententerrein. De voorbereidingstijd voor zowel de bouwers als de gemeente zou te kort zijn om de vuren plezierig en veilig te kunnen organiseren. "Daarnaast levert het voor alle partijen te veel onzekerheid en onaanvaardbare (financiƫle) risico's op en is de kans op een grote toestroom van belangstellenden te groot."

De bedoeling is om de vreugdevuren in 2021 wel te laten plaatsvinden.

Meer uit Binnenland

Verdachte verkrachtingen Goudswaard is dakloze uit Hoeksche Waard

GOUDSWAARD (ANP) - De 29-jarige man die wordt verdacht van een dubbele verkrachting in het Zuid-Hollandse Goudswaard is een thuisloze inwoner van de gemeente Hoeksche Waard. Dat meldt buurgemeente Nissewaard. Wel verbleef de man wisselende periodes in Spijkenisse.

7 minuten geleden
Geen treinverkeer Sloterdijk-Schiphol door drie wisselstoringen

AMSTERDAM (ANP) - Tussen de stations Amsterdam Sloterdijk en Schiphol rijden er naar verwachting tot in de loop van dinsdagavond geen treinen, meldt ProRail. Tijdens een inspectie zijn bij drie verschillende wissels dezelfde technische problemen ontdekt.

1 uur geleden
Man (21) opgepakt voor schietincident winkelcentrum Arnhem

ARNHEM (ANP) - Een 21-jarige man uit Zoetermeer is vorige week woensdag opgepakt in verband met een schietincident in het winkelcentrum Kronenburg in Arnhem, meldt de politie dinsdag. Hierbij raakte op zaterdag 21 februari een omstander lichtgewond.

2 uur geleden
OM gaat niet in hoger beroep in Barendrechtse zedenzaak

ROTTERDAM (ANP) - Het OM gaat niet in hoger beroep in de Barendrechtse zedenzaak. Vorige week kreeg de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

3 uur geleden
Twee mannen (22) uit Arnhem aangehouden in sextortionzaak

ARNHEM (ANP) - In een onderzoek naar sextortion, waarin meerdere aangiftes werden gedaan, zijn dinsdag twee mensen aangehouden. Het gaat om mannen van 22, beide afkomstig uit Arnhem. Ze worden ervan verdacht meerdere slachtoffers te hebben afgeperst, meldt de politie.

3 uur geleden
Eerder al resten gevonden op vindplaats voet vermiste tiener

BREDA (ANP) - In een aftakking van de Beneden-Merwede waar vorige week maandag een schoen met een voet van de sinds december 2023 vermiste 16-jarige Yoran Krol werd gevonden, heeft de politie eerder nog een schoen met daarin een voet van een andere vermiste persoon gevonden. Het gaat om de 75-jarige Marijke die in maart 2024 vermist raakte, meldt de politie dinsdag.

3 uur geleden
Verdachte misbruikzaak oppaskinderen: walgelijke en laffe daad

DEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch is het hoger beroep begonnen in de zaak over het seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven. "Het is een walgelijke en laffe daad dat ik zoveel leed heb toegebracht. Ik heb ze pijn gedaan, angsten bezorgd en beschadigd. Er is geen enkel excuus voor wat ik heb gedaan", zei verdachte Nancy D. (57) bij aanvang. "Samen vormden we een giftige cocktail, waarbij slachtoffers zijn gevallen", zei verdachte Peter S. (62) op de eerste zittingsdag.

5 uur geleden