Haagse vreugdevuren gaan niet door wegens coronaregels
DEN HAAG (ANP) - De Haagse vreugdevuren kunnen dit jaar niet doorgaan als gevolg van de coronaregels, zo maakt de gemeente Den Haag dinsdagavond bekend. Volgens de gemeente is het besluit genomen "in constructief overleg met de bouwers van de vier vreugdevuren: Scheveningen, Duindorp, Escamp en Laak".
Na de bijna-ramp met de vonkenregen op Scheveningen stelde de Onderzoeksraad voor de Veiligheid (OvV) dat vreugdevuren alleen nog plaats kunnen vinden met een evenementenvergunning. Hoewel het traject voor de vergunningverlening volgens planning verliep en alle seinen op groen stonden, verbieden de coronamaatregelen van de Rijksoverheid het nu om een evenementenvergunning te verlenen, aldus de gemeente.
De gemeente wijst erop dat door de regels slechts een zeer gering aantal mensen toegelaten had kunnen worden op het evenemententerrein. De voorbereidingstijd voor zowel de bouwers als de gemeente zou te kort zijn om de vuren plezierig en veilig te kunnen organiseren. "Daarnaast levert het voor alle partijen te veel onzekerheid en onaanvaardbare (financiële) risico's op en is de kans op een grote toestroom van belangstellenden te groot."
De bedoeling is om de vreugdevuren in 2021 wel te laten plaatsvinden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 1700 politiemedewerkers hebben in de interne systemen informatie opgezocht over de gewelddadige dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude, zonder goede reden. Justitieminister David van Weel (VVD) meldt dat de korpschef hem daarover heeft geïnformeerd na onderzoek van het Landelijk Team Interne Onderzoeken. "Ik vind het onacceptabel dat dit gebeurd is", aldus de bewindsman.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse alarmcentrales blijven hulpvragen ontvangen van Nederlanders die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Het aantal vragen over onder meer terugvluchten naar Nederland en extra verblijfskosten bij SOS International, Eurocross en de ANWB Alarmcentrale is verder gestegen.
1 uur geledenBONN (ANP) - Flinke stofwolken uit de Sahara waaien de komende dagen over West-Europa heen. De Europese weer- en klimaatdienst Copernicus ziet een opvallend grote stofpluim naderen, die eerst Spanje en Portugal bereikt en aan het eind van de week op grotere hoogten ook over Nederland en zelfs Scandinavië trekt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ouders van slachtoffers in de Barendrechtse zedenzaak zijn blij met de straf die de rechtbank Mels van B. (46) dinsdag oplegde. Van B. kreeg naast tbs met dwangverpleging ook een celstraf, die vier jaar hoger was dan de veertien jaar die het Openbaar Ministerie had geëist. Door de hogere straf vrezen de ouders wel dat Van B. in hoger beroep gaat. "Daar zit niemand op te wachten", zei een woordvoerder van Namens de Familie. "Deze zaak was slopend. Het was een loodzwaar traject."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft dinsdag de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht veroordeeld tot achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes. De rechtbank ging vier jaar uit boven de eis van het Openbaar Ministerie, vanwege de ernst en omvang van de zaak, waarin de verdachte zijn eigen belangen telkens boven die van de slachtoffers heeft gesteld. De hoogte van de celstraf werd door publiek op de tribune met juichkreten begroet.
3 uur geledenROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.
15 uur geleden