Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haagse steker Malek F.: ik heb spijt

Haagse steker Malek F.: ik heb spijt

ROTTERDAM (ANP) - De Haagse steker Malek F. (34) heeft spijt van de gebeurtenissen op 5 mei 2018 toen hij drie willekeurige mensen op straat in Den Haag levensgevaarlijk verwondde. Dat zei hij in zijn laatste woord van zijn hoger beroep.

"Ik wil graag behandeld worden en hoop op een normale manier terug te kunnen keren naar de maatschappij", vroeg F. aan het einde van de derde en laatste zittingsdag van het gerechtshof. Het hof doet op 11 mei uitspraak.

Het OM eiste vrijdag twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging tegen de Syrische vluchteling Malek F. voor zijn drievoudige poging tot moord met voorbedachte raad. Het OM ziet in hoger beroep geen bewijs meer voor een terroristisch motief en vroeg hiervoor vrijspraak.

Pleidooi van drie uur

F.’s advocaten Job Knoester en Yvonne van der Hut hielden vrijdagmiddag een pleidooi van ruim drie uur. Van der Hut betoogde in haar bijdrage dat er geen sprake was van voorbedachte raad. F. had geen plan te steken of om zelf te willen sterven, zei zij. De gebeurtenissen zijn een gevolg van F.s paranoia en de religieuze waanbeelden die hij had, aldus zijn raadsvrouw. Hij zou in een opwelling hebben gehandeld.

Advocaat Knoester zette in zijn pleidooi uiteen dat F. volledig ontoerekeningsvatbaar moet worden geacht vanwege zijn stoornis. F. zou hebben gehandeld in een psychose veroorzaakt door schizofrenie. Hij had religieuze wanen en dacht dat hij duivelsaanbidders moest neersteken. Anders dan het OM aanneemt, ontbreken volgens Knoester de bewijzen dat F. zich door de politie wilde laten doodschieten als een martelaar.

Stateloos

Knoester betoogde dat tbs geen passende straf is voor iemand als F., die ongewenst vreemdeling en stateloos is. Hij kan daarom nooit op verlof. Daardoor wordt de situatie van F. uitzichtloos. Knoester vindt dat de wet moet worden aangepast zodat vreemdelingen met een psychische problematiek geen tbs krijgen, maar worden opgenomen in een psychiatrische gevangenis.

Het OM wijst naar deskundigen die ook tbs met dwang adviseren. "En laten we wel wezen. Er is wel wat gebeurd. Er zijn drie mensen uit het niets gestoken", zei de advocaat-generaal. "In onze ogen is hij een gevaarlijke man die behandeld moet worden. Voorop staat de veiligheid van de samenleving, zowel in binnen- als buitenland."

Meer uit Binnenland

Bussen met asielzoekers uit Ter Apel vertrokken naar Groningen

TER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.

3 uur geleden
Rode Kruis deelt weer maaltijden uit aan asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.

7 uur geleden
Parkeerplaatsen Scheveningen en Kijkduin vol met strandgangers

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.

11 uur geleden
Kabinet heeft nog geen excuses van Israël om behandeling flotilla

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.

13 uur geleden
Ruim 160 gevangenen geëvacueerd na brand gevangenisvleugel Vught

VUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.

13 uur geleden
Persoon overleden door brand in seniorencomplex Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.

15 uur geleden
Tientallen asielzoekers weer terug bij aanmeldcentrum in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.

17 uur geleden