Haagse rellen Eritreeërs in Opsporing Verzocht
DEN HAAG (ANP) - Het televisieprogramma Opsporing Verzocht besteedt dinsdagavond aandacht aan de rellen met Eritreeërs rond een zalencentrum in Den Haag, afgelopen zaterdagavond. In de aankondiging maakt de politie ook bekend dat er die avond niet acht, maar twaalf agenten gewond raakten. "Het kan dat collega's pas later opmerken dat ze ergens last van hebben, bijvoorbeeld door adrenaline", duidt een woordvoerster.
In zalencentrum Opera aan de Fruitweg was een feest van regeringsgezinde Eritreeërs gaande. Tegenstanders van dictator Isaias Afewerki kwamen daarop af en zochten de confrontatie. De politie en de ME hielden de groepen uit elkaar. Relschoppers gooiden onder meer met stenen en vuurwerk naar brandweerlieden en agenten, een aantal had slagvoorwerpen bij zich. De politie zette traangas in.
Een touringcar van Arriva is "volledig uitgebrand", zegt een woordvoerder van het bedrijf. De chauffeur was "behoorlijk geschrokken" en is die avond opgevangen door hulpdiensten. De woordvoerder wil in verband met het lopende politieonderzoek niet meer delen over de gebeurtenis en opgelopen schade.
Aanhoudingen
Ook gingen die avond twee politievoertuigen in vlammen op. Meerdere ramen van het zalencentrum gingen kapot, een gedeelte van de buitengevel raakte beschadigd en binnen brak brand uit.
Tot nu toe hield de politie dertien mensen aan. Ze worden allen verdacht van openlijke geweldpleging en het bezit van wapens, waaronder slag- en steekwapens. Later op de dinsdagmiddag verwacht het Openbaar Ministerie een update te kunnen geven over de verdachten, of zij langer vast blijven zitten en wanneer ze worden voorgeleid.
De politie hoopt via Opsporing Verzocht in contact te komen met getuigen van de rellen en beeldmateriaal van de ongeregeldheden te ontvangen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De NS geeft naar verwachting eind april de eerste veiligheidsmedewerkers een wapenstok voor een proef die een jaar duurt. De vervoerder kreeg vorig jaar toestemming van het kabinet om maximaal 75 ov-boa's een korte wapenstok te laten dragen. De medewerkers die meedoen aan de proef zijn verdeeld over de standplaatsen Rotterdam, Den Haag, Zwolle en Den Bosch.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In de Maasstraat in de Amsterdamse Rivierenbuurt heeft in de nacht van zondag op maandag vanaf 02.45 uur een brand gewoed. De brand ontstond in een winkel op de begane grond, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. De brand sloeg daarna over naar de bovengelegen woning.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een motorrijder is om het leven gekomen bij een ernstig ongeval op snelweg A15 ter hoogte van Europoort, meldt de politie zondagavond. De weg is door het ongeluk in de richting van Rotterdam vanaf hectometerpaal 31,1 tijdelijk afgesloten voor onderzoek.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De tot acht jaar cel veroordeelde Vlaardingse pleegouders Johnny van den B. en Daisy W. hebben hun ouderlijk gezag over hun biologische kind verloren, evenals de voogdij over een ander kind dat bij hen woonde. Dat blijkt uit een pas gepubliceerde uitspraak in een civiele zaak van de rechtbank in Rotterdam waarover het AD berichtte.
10 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.
18 uur geledenBOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.
18 uur geleden