Haagse rellen Eritreeërs in Opsporing Verzocht
DEN HAAG (ANP) - Het televisieprogramma Opsporing Verzocht besteedt dinsdagavond aandacht aan de rellen met Eritreeërs rond een zalencentrum in Den Haag, afgelopen zaterdagavond. In de aankondiging maakt de politie ook bekend dat er die avond niet acht, maar twaalf agenten gewond raakten. "Het kan dat collega's pas later opmerken dat ze ergens last van hebben, bijvoorbeeld door adrenaline", duidt een woordvoerster.
In zalencentrum Opera aan de Fruitweg was een feest van regeringsgezinde Eritreeërs gaande. Tegenstanders van dictator Isaias Afewerki kwamen daarop af en zochten de confrontatie. De politie en de ME hielden de groepen uit elkaar. Relschoppers gooiden onder meer met stenen en vuurwerk naar brandweerlieden en agenten, een aantal had slagvoorwerpen bij zich. De politie zette traangas in.
Een touringcar van Arriva is "volledig uitgebrand", zegt een woordvoerder van het bedrijf. De chauffeur was "behoorlijk geschrokken" en is die avond opgevangen door hulpdiensten. De woordvoerder wil in verband met het lopende politieonderzoek niet meer delen over de gebeurtenis en opgelopen schade.
Aanhoudingen
Ook gingen die avond twee politievoertuigen in vlammen op. Meerdere ramen van het zalencentrum gingen kapot, een gedeelte van de buitengevel raakte beschadigd en binnen brak brand uit.
Tot nu toe hield de politie dertien mensen aan. Ze worden allen verdacht van openlijke geweldpleging en het bezit van wapens, waaronder slag- en steekwapens. Later op de dinsdagmiddag verwacht het Openbaar Ministerie een update te kunnen geven over de verdachten, of zij langer vast blijven zitten en wanneer ze worden voorgeleid.
De politie hoopt via Opsporing Verzocht in contact te komen met getuigen van de rellen en beeldmateriaal van de ongeregeldheden te ontvangen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.
2 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.
5 uur geleden