Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haagse rellen Eritreeërs in Opsporing Verzocht

Haagse rellen Eritreeërs in Opsporing Verzocht

DEN HAAG (ANP) - Het televisieprogramma Opsporing Verzocht besteedt dinsdagavond aandacht aan de rellen met Eritreeërs rond een zalencentrum in Den Haag, afgelopen zaterdagavond. In de aankondiging maakt de politie ook bekend dat er die avond niet acht, maar twaalf agenten gewond raakten. "Het kan dat collega's pas later opmerken dat ze ergens last van hebben, bijvoorbeeld door adrenaline", duidt een woordvoerster.

In zalencentrum Opera aan de Fruitweg was een feest van regeringsgezinde Eritreeërs gaande. Tegenstanders van dictator Isaias Afewerki kwamen daarop af en zochten de confrontatie. De politie en de ME hielden de groepen uit elkaar. Relschoppers gooiden onder meer met stenen en vuurwerk naar brandweerlieden en agenten, een aantal had slagvoorwerpen bij zich. De politie zette traangas in.

Een touringcar van Arriva is "volledig uitgebrand", zegt een woordvoerder van het bedrijf. De chauffeur was "behoorlijk geschrokken" en is die avond opgevangen door hulpdiensten. De woordvoerder wil in verband met het lopende politieonderzoek niet meer delen over de gebeurtenis en opgelopen schade.

Aanhoudingen

Ook gingen die avond twee politievoertuigen in vlammen op. Meerdere ramen van het zalencentrum gingen kapot, een gedeelte van de buitengevel raakte beschadigd en binnen brak brand uit.

Tot nu toe hield de politie dertien mensen aan. Ze worden allen verdacht van openlijke geweldpleging en het bezit van wapens, waaronder slag- en steekwapens. Later op de dinsdagmiddag verwacht het Openbaar Ministerie een update te kunnen geven over de verdachten, of zij langer vast blijven zitten en wanneer ze worden voorgeleid.

De politie hoopt via Opsporing Verzocht in contact te komen met getuigen van de rellen en beeldmateriaal van de ongeregeldheden te ontvangen.

Meer uit Binnenland

Hulpdienst meldt gewonden door raketten in Tel Aviv

TEL AVIV (ANP/AFP) - Bij aanvallen op Tel Aviv zijn vier mensen lichtgewond geraakt, meldt de Israëlische hulpdienst Magen David Adom. De burgemeester van de stad spreekt van een "voltreffer" op een gebouw. In aanloop naar de ontploffingen werd gewaarschuwd voor Iraanse raketten.

32 minuten geleden
Verklaring Ronnie Flex besproken in hoger beroep Ali B

AMSTERDAM (ANP) - Tijdens de behandeling van het hoger beroep in de zaak tegen Ali B is onder meer de nieuwe verklaring van rapper Ronnie Flex besproken. Hij verklaarde bij de onderzoeksrechter van het hof dat hij zich niet kan herinneren dat hij het woord verkrachting heeft gehoord tijdens een schrijverskamp in Heiloo in 2018. Het woord is ook niet gezegd, reageerde Ali B dinsdag.

36 minuten geleden
Ali B bij aanvang hoger beroep: het blijft surrealistisch

AMSTERDAM (ANP) - "Het blijft voor mij heel surrealistisch en verwarrend, omdat feitelijk mijn hele leven nog nooit iemand mij heeft beschuldigd van seksueel grensoverschrijdend gedrag. Nog nooit." Dit zei Ali B dinsdag bij aanvang van het hoger beroep in zijn zedenzaak bij het gerechtshof in Amsterdam.

1 uur geleden
DJ La Fuente is dit jaar Ambassadeur van de Vrijheid

AMSTERDAM (ANP) - DJ La Fuente is dit jaar een van de Ambassadeurs van de Vrijheid. Op 5 mei treedt hij samen met onder meer Karsu, Rolf Sanchez en de Jostiband op tijdens verschillende bevrijdingsfestivals in Nederland, meldt het Nationaal Comité 4 en 5 mei.

1 uur geleden
Hoger beroep van zedenzaak Ali B begonnen

AMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de strafzaak tegen Ali B is onder grote belangstelling van de media van start gegaan in het gerechtshof van Amsterdam. Volgens een woordvoerder hadden tientallen journalisten, inclusief tekenaars en fotografen, zich aangemeld voor de eerste zittingsdag.

1 uur geleden
Ali B bij gerechtshof Amsterdam om te 'vechten voor onschuld'

AMSTERDAM (ANP) - Ali B is dinsdagochtend aanwezig bij het hoger beroep van de strafzaak tegen hem. De artiest arriveerde rond 09.00 uur bij het gerechtshof in Amsterdam.

2 uur geleden
Epe legt Fletcher dwangsom op voor opvang, keten wil niet betalen

EPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.

16 uur geleden