Haagse politie verwacht meer kleine incidenten bij jaarwisseling
DEN HAAG (ANP) - Bij de komende jaarwisseling zijn er in Den Haag waarschijnlijk minder grote onlusten of problemen en vooral kleinere incidenten verspreid over de stad. Dat verwacht de politie. Dit jaar zijn er geen vreugdevuren op de stranden van Duindorp en Scheveningen. De afgelopen jaren waren daar veel mensen aanwezig. "Dat zal deze jaarwisseling dus meer verspreid zijn", aldus de politie.
De Haagse politie wil niet zeggen hoeveel agenten op pad zijn tijdens oud en nieuw. Als er incidenten zijn, zullen agenten mensen eerst aanspreken op hun gedrag. Als dat niet werkt, kan "in het uiterste geval" de ME in actie komen.
Begin deze maand was het een paar nachten op rij onrustig in de buurt Duindorp. Jongeren uit de wijk richtten vernielingen aan, staken vuurwerkbommen af en zochten de confrontatie met de politie. De relschoppers waren boos op het besluit van de gemeente Den Haag om geen vergunningen te geven voor de jaarlijkse vreugdevuren.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
5 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
48 minuten geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
8 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
8 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
16 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
18 uur geleden