Haagse Markt blijft open in nieuwe vorm
DEN HAAG (ANP) - De Haagse Markt, die woensdag per direct werd gesloten wegens de enorme drukte, gaat vrijdag weer open in een andere vorm. Het gaat om een "nieuwe, tijdelijke en kleinere markt". De marktondernemers mogen alleen voedingsartikelen verkopen, zoals vlees, vis, groente en fruit.
De Haagse Foodmarkt gaat een verplichte looproute hanteren en een controle bij de ingang. Er wordt een beperkt aantal bezoekers per keer binnengelaten om de anderhalve meter afstand te waarborgen. Tevens komen de marktkramen op ruimere afstand van elkaar te staan.
De gemeente nam woensdag de maatregel tot sluiting vanwege het gevaar dat door de drukte het coronavirus zich zou kunnen verspreiden onder bezoekers en kooplui.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De deelnemers van het nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam zijn rond 15.30 uur begonnen aan een mars door de binnenstad, ziet een ANP-verslaggever. Het gaat om ongeveer duizend demonstranten.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen nemen zondagmiddag deel aan een nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam, ziet een ANP-verslaggever. Op borden en spandoeken staan diverse teksten, zoals 'Stop the Genocide', 'Free Palestine' en 'Mensenrechten gelden ook voor Palestijnen'. Ook zijn er veel Palestijnse vlaggen te zien.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ina Klaassen, directeur van Museum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam, is zondag overleden. Ze was ernstig ziek. In mei legde ze haar werkzaamheden neer.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ongeveer 250 demonstranten houden in het centrum van Amsterdam een stille tocht waarmee ze aandacht vragen voor het dodelijke geweld tegen kinderen in Gaza. De stille tocht onder leiding van Amnesty International begon op het Amstelveld en eindigt op de Dam. Daar sluit de groep zich om 14.00 uur aan bij een nationaal pro-Palestijns protest.
2 uur geledenALMERE (ANP) - De politie is bezig met een onderzoek naar de meldingen van incidenten tijdens de Pridewalk in Almere afgelopen vrijdag. Volgens een woordvoerder wordt daarbij onder meer naar beelden gekeken.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Ook in de nacht van zaterdag op zondag hebben geen mensen buiten het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel geslapen. Volgens het Rode Kruis zijn 150 asielzoekers overgebracht naar de noodnachtopvanglocaties in Zuidwolde (Drenthe) en Warffum (Groningen), omdat er in Ter Apel geen plek voor ze was. Dat is het maximale aantal. In weekeindes is het doorgaans rustiger in Ter Apel dan doordeweeks.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie geeft nog geen nieuwe informatie over de brandstichting zaterdag langs het spoor bij Rotterdam. "Het onderzoek naar de brandstichting en wie betrokken zijn, is volop gaande. Dat vraagt tijd", meldt de politie zondag.
5 uur geleden