Haagse burgemeester: tractoren waren risico verkeersveiligheid
DEN HAAG (ANP) - De tractoren die in de nacht van maandag op dinsdag naar Den Haag reden, zouden daar een "risico voor de verkeersveiligheid" hebben gevormd. Ook zouden ze de routes van politie, brandweer en ambulance kunnen belemmeren. Daarom mochten de tractoren niet verder rijden, legt de Haagse burgemeester Jan van Zanen na afloop van Prinsjesdag uit.
De boeren wilden in Den Haag demonstreren tegen het stikstofbeleid van het kabinet. "Demonstreren mag, maar niet met groot materieel", zegt Van Zanen daarover. Zes tractoren zijn in beslag genomen. Een van de bestuurders reed gevaarlijk. De vijf anderen hielden zich niet aan het noodbevel van de gemeente, ook niet toen agenten ze opdrachten gaven.
Langs de route van de Glazen Koets stonden meerdere mensen met omgekeerde vlaggen tegen de overheid. Dat was ook te zien bij de balkonscène. Ook klonk gefluit en boegeroep. Van Zanen zegt daarover: "Op een dag als vandaag, een belangrijke dag voor de democratie, is er natuurlijk ruimte om meningen te uiten. Dat gebeurde veelvuldig, langs de route en tijdens de balkonscène."
Voor het eerst sinds 2019 mochten toeschouwers weer in het centrum van Den Haag komen. In 2020 en 2021 was dat niet toegestaan vanwege het coronavirus. Van Zanen: "Gelukkig konden we dit jaar weer een Prinsjesdag met al haar facetten beleven. Met rijtoer, balkonscène en militair ceremonieel."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.
15 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - DI-RECT is dit jaar de winnaar van de Edison Pop Oeuvreprijs. De Haagse band kreeg de prijs maandag tijdens het Edison-gala in het AFAS Theater in Leusden uit handen van oprichter en voormalig manager Dick Westland, de vader van drummer Jamie Westland.
1 uur geledenDUIVENDRECHT (ANP) - DPG Media heeft na een incident met een "verwarde man" vorige week de beveiliging van haar gebouwen opgeschroefd. Dat bevestigt een woordvoerder aan het ANP na berichtgeving van NU.nl maandagavond.
2 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De korpsleiding van de politie erkent fouten te hebben gemaakt in de interne communicatie over het onderzoek naar het raadplegen van de systemen in de zaak van Lisa. Brieven die intern verstuurd zijn, trekt de korpsleiding in, is te lezen in een verklaring.
3 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA krijgt waarschijnlijk ongeveer twee weken de tijd om twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg alsnog te sluiten. Daarna begint de teller voor de dwangsommen te lopen, zegt wethouder Alwin Mussche, die over de opvang van vluchtelingen gaat. De beide locaties hadden zondag moeten sluiten, maar zijn nog open.
4 uur geleden