Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haagse agenten bekogeld met stenen na staken feest

Haagse agenten bekogeld met stenen na staken feest

DEN HAAG (ANP) - Agenten zijn zaterdagavond in Den Haag bekogeld met stenen. Dat gebeurde nadat een groep van zo’n honderd personen zonder entreebewijs en zonder dat ze gefouilleerd waren een evenement binnendrong. Vier agenten raakten lichtgewond. Vier personen zijn aangehouden, meldt de politie.

Het evenement vond plaats aan de Wegastraat. Toen 'partycrashers’ binnen waren gedrongen, beëindigde de beveiliging het festijn en werd de zaal ontruimd. Bezoekers met een kaartje werden boos en weigerden weg te gaan.

Eenmaal ter plaatse zag de politie een groep van honderd tot 150 mensen die de locatie niet wilde verlaten. De groep pleegde vernielingen en keerde zich tegen de politie. Agenten werden bekogeld met stenen en andere voorwerpen.

Stationshal geblokkeerd

De politie stelde een linie op om de bezoekers te verwijderen. Daarbij werden ook honden en de bereden politie ingezet. Een verdachte werd in zijn been gebeten. Hij is naar een ziekenhuis gebracht.

Een deel van de weggestuurde bezoekers bleef hangen rond Den Haag Centraal. Daar rijden echter geen nachttreinen. Om de bezoekers buiten het station te houden, blokkeerden agenten de hal van het station. In overleg met de NS is een extra trein ingezet, die vanaf Den Haag Centraal onder begeleiding van de politie naar station Hollands Spoor reed.

De vier arrestanten zitten nog vast. De politie, die op zoek is naar beeldmateriaal van het incident, sluit meer aanhoudingen niet uit. De verwonde agenten doen aangifte.

Meer uit Binnenland

Defensie wil ruim 1000 mensen aannemen voor drone-eenheden

DEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

1 uur geleden
Politie vindt ruim 3 ton cocaïne, acht aanhoudingen

KLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.

2 uur geleden
Duizenden komen aan op Museumplein na mars tegen racisme

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.

20 uur geleden
Sarah Janneh genomineerd voor Annie M.G. Schmidtprijs

HILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

1 dag geleden
Burgemeester Marcouch: regering moet excuses maken aan Molukkers

ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zaterdagochtend in Arnhem de Nederlandse regering opgeroepen om excuses te maken aan Molukkers in Nederland voor de wijze waarop zij zijn behandeld vanaf 1951. In dat jaar kwamen duizenden mensen naar Nederland na een dienstbevel van de regering. Nederland haalde hen na de Indonesische onafhankelijkheid in 1949 hierheen, in afwachting van de vestiging van een eigen onafhankelijke republiek op het eiland Ambon. Die staat is er tot op heden niet gekomen.

1 dag geleden
Politie zoekt nog naar vluchtauto schietpartij Schoonhoven

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie is nog altijd op zoek naar de auto waarin vermoedelijk de schutter is gevlucht na het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker. Dat laat een politiewoordvoerster weten. Of er al tips zijn binnengekomen over de Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik, kan ze in het belang van het onderzoek niet delen.

1 dag geleden
RCC: Boomerangkaart anti-abortusclub in strijd met reclamecode

AMSTERDAM (ANP) - De anti-abortusorganisatie Schreeuw om Leven heeft op een misleidende manier reclame gemaakt voor hulp aan onbedoeld zwangere vrouwen. Op de gratis Boomerangkaart, waar de hulp werd aangeboden, ontbreekt de naam en visie van de adverteerder. Hierdoor is de kaart volgens de Reclame Code Commissie (RCC) in strijd met de Nederlandse Reclame Code. Dat blijkt uit een uitspraak van de commissie van begin maart.

1 dag geleden