Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haags museum wil coronageschiedenis meteen vastleggen

Haags museum wil coronageschiedenis meteen vastleggen

DEN HAAG (ANP) - Het Haags Historisch Museum roept Hagenaars op om hun ervaringen tijdens de coronacrisis vast te leggen en de resultaten daarvan in te sturen, zodat mensen in de toekomst kunnen weten hoe het leven in Den Haag was in deze moeilijke tijd.

Het is de bedoeling dat een selectie van de inzendingen wordt opgenomen in de museumcollectie. Het mogen opnamen met toelichting zijn, maar ook gewoon geschreven teksten.

De onderwerpen kunnen variëren van angst en verdriet door het virus tot initiatieven van mensen om zich door de crisis te slaan, zoals gezamenlijk zingen vanaf balkons.

Het museum gaat ook zelf op zoek en wil bijvoorbeeld spandoeken inzamelen die bedoeld zijn om de zorg te danken en te steunen, aldus een woordvoerder.

Meer uit Binnenland

A12 weer open na 45e wegblokkade Extinction Rebellion

DEN HAAG (ANP) - Het verkeer kan via de Utrechtsebaan (A12) Den Haag weer uit. Rijkswaterstaat meldt dat de weg na de demonstratie van Extinction Rebellion (XR) is schoongemaakt en weer open is. Op de weg lag een olieachtige substantie en restanten van de doorgezaagde tonnen waar demonstranten zich aan vast hadden gemaakt. Door een blokkade van XR-demonstranten was de A12 ruim twee uur in één richting dicht.

50 minuten geleden
Vermeend slachtoffer hoopt op erkenning Borsato

UTRECHT (ANP) - Het vermeende slachtoffer van Marco Borsato hoopt dat de zanger erkent dat hij fout is geweest. Dit staat in de slachtofferverklaring van de nu 26-jarige vrouw, die Marco Borsato beschuldigt van ontucht toen ze 15 jaar oud was. De verklaring werd in de rechtbank voorgelezen door advocaat Peter Plasman, die de vrouw bijstaat.

55 minuten geleden
Marco Borsato: moeder slachtoffer probeerde carrière te schaden

UTRECHT (ANP) - Marco Borsato heeft dinsdagmiddag in de rechtbank verklaard dat de moeder van het vermeende slachtoffer zou hebben geprobeerd zijn carrière bewust te schaden. Dat deed ze volgens de zanger door informatie naar de media te lekken.

1 uur geleden
Brabant wil verkeersveiligheid verbeteren met data verzekeraar

DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant gaat informatie van verzekeraar Interpolis gebruiken om locaties waar geregeld lichte ongelukken gebeuren veiliger te maken. Het gaat bijvoorbeeld om botsingen op parkeerterreinen of ongevallen met (snor)fietsers waar wel schade is, maar geen hulpdiensten bij worden geroepen. Die locaties zijn nu een "blinde vlek" en met de gegevens kunnen gemeenten en provincie gerichter kijken waar de verkeersveiligheid beter kan, aldus gedeputeerde Stijn Smeulders (verkeer).

1 uur geleden
Komst agressietribunaal heeft 'aanzienlijke impact' op veiligheid

DEN HAAG (ANP) - De mogelijke komst van het zogenoemde agressietribunaal voor de berechting van de Russische hoofdrolspelers van de oorlog tegen Oekraïne, zal "een aanzienlijke impact op de nationale veiligheid en justitieketen" hebben. Het zal ook nog jaren duren voordat het zover is, laat demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) weten. Hij is dinsdag in Oekraïne.

1 uur geleden
Strafzaak tegen Marco Borsato voortgezet met meer audiofragmenten

UTRECHT (ANP) - De strafzaak tegen Marco Borsato is dinsdagmiddag voortgezet met het beluisteren van nog meer audiofragmenten. Het zijn opnames van een gesprek dat hij in 2019 voerde met de moeder van de vrouw die hem beschuldigt van seksueel grensoverschrijdend gedrag.

2 uur geleden
XR-demonstranten worden door politie van A12 gehaald

DEN HAAG (ANP) - De zeker dertig XR-demonstranten die dinsdagmiddag de Utrechtsebaan in Den Haag blokkeren, worden door de politie van de snelweg gehaald. Sommigen hebben zich aan elkaar of aan vaten vastgemaakt op de rijbaan vanuit de stad. De meeste actievoerders worden in een stadsbus gezet, ziet een ANP-verslaggever. Ongeveer tien van hen worden aangehouden, volgens een politiewoordvoerder om het overtreden van de manifestatiewet.

3 uur geleden