Haags museum wil coronageschiedenis meteen vastleggen
DEN HAAG (ANP) - Het Haags Historisch Museum roept Hagenaars op om hun ervaringen tijdens de coronacrisis vast te leggen en de resultaten daarvan in te sturen, zodat mensen in de toekomst kunnen weten hoe het leven in Den Haag was in deze moeilijke tijd.
Het is de bedoeling dat een selectie van de inzendingen wordt opgenomen in de museumcollectie. Het mogen opnamen met toelichting zijn, maar ook gewoon geschreven teksten.
De onderwerpen kunnen variƫren van angst en verdriet door het virus tot initiatieven van mensen om zich door de crisis te slaan, zoals gezamenlijk zingen vanaf balkons.
Het museum gaat ook zelf op zoek en wil bijvoorbeeld spandoeken inzamelen die bedoeld zijn om de zorg te danken en te steunen, aldus een woordvoerder.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Ook voor Limburg geeft het KNMI code oranje af om de sneeuw en de gevolgen daarvan. Tot dusver gold in de zuidelijke provincie code geel, maar vanaf 10.00 uur geldt daar net als in de rest van het land de hogere waarschuwingscode oranje.
20 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De NS ziet de problemen op het spoor door het winterse weer toenemen en adviseert reizigers die niet per se op pad hoeven hun reis uit te stellen. Een NS-woordvoerder raadt reizigers aan om in de loop van de ochtend te kijken hoe de situatie op het spoor er dan voorstaat.
39 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Rond Rotterdam Centraal en Breda is er woensdagochtend geen treinverkeer mogelijk door meerdere verstoringen, meldt de NS. Het is niet bekend hoe lang dit gaat duren.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de oproep van Rijkswaterstaat om waar mogelijk thuis te werken, verloopt de ochtendspits uitzonderlijk druk. Op de voorlopige piek stond volgens de verkeersinformatie van Rijkswaterstaat op de grote wegen ruim 700 kilometer file. Dat is het hoogste aantal kilometers in jaren op een woensdagochtend en komt dicht bij een record voor deze dag van de week, laat een woordvoerster van de wegbeheerder weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het heeft dit jaar al meer dagen gesneeuwd dan in de afgelopen vier jaar. Dat blijkt uit een analyse van weerdata van het KNMI door het ANP. In 2026 is er zes dagen lang sneeuw gevallen in De Bilt. In 2021 sneeuwde het vaker, toen viel er twaalf dagen sneeuw.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS kan momenteel volgens de winterdienstregeling rijden, meldt ProRail woensdagochtend. Dat komt volgens de spoorwegbeheerder doordat afgelopen nacht wissels zijn hersteld bij Amsterdam. Het treinverkeer rond de hoofdstad was sinds dinsdagochtend ontregeld, maar rijdt nu weer bijna helemaal.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het treinverkeer rond Amsterdam dat sinds dinsdagochtend ontregeld was, is grotendeels weer opgestart, is te zien in de NS-app. Alleen tussen Schiphol en Amsterdam Bijlmer ArenA rijden geen treinen vanwege het weer.
2 uur geleden