Haags kind met taalachterstand kan gratis naar voorschool
DEN HAAG (ANP) - Kinderen met een taalachterstand kunnen in Den Haag gratis naar een zogeheten voorschool. Ze kunnen dan meer les krijgen, zodat hun achterstand kleiner wordt en ze beter voorbereid zijn op de overstap naar de basisschool. Als ze de taal beter beheersen, kunnen ze op school gemakkelijker contact leggen met andere kinderen. En hun ouders krijgen dan meer tijd om bijvoorbeeld te werken, legt de gemeente uit.
De maatregel gaat op 1 januari in en geldt voor kinderen van 2,5 tot 4 jaar. Ze kunnen zestien uur in de week naar de voorschool. "Momenteel stromen te veel kinderen met achterstanden in op de basisschool en dit blijft hen hun hele schoolloopbaan achtervolgen", aldus de gemeente. Den Haag gaat zogenoemde peuterconsulenten inzetten om met ouders te praten over de voorschool en om een geschikte plek voor hun kinderen te vinden. Dat begint in de buurt Zuidwest, een deel van Den Haag waar veel inwoners een achterstand hebben.
Den Haag wijkt af van de regels van het kabinet. Zo wordt de voorschool ook gratis voor werkende ouders met kwetsbare kinderen. "Hiermee zetten we het kind centraal en niet de positie van de ouders." Volgens de gemeente is de procedure om een kind aan te melden voor de voorschool nu te moeilijk. Ook de inkomensafhankelijke bijdrage is een grote hindernis voor ouders.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen (CDA) heeft Defensie gevraagd om te helpen Nederlanders terug te halen die in het Midden-Oosten zijn gestrand. Dat zei hij in Café Kockelmann.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de gevangenissen ontstaat dit jaar een tekort van 265 cellen als er niet wordt ingegrepen, verwacht staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie). Door allerlei noodmaatregelen is er op dit moment geen cellentekort, hoewel de gevangenissen overvol zijn. In een Kamerbrief kondigt de D66'er aan dat ze dit najaar "aanvullende maatregelen" wil nemen om dit te voorkomen. Ze schrijft nog niet welke.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afgelopen week was "exemplarisch" voor de zwakke positie die de Europese Unie heeft op het wereldtoneel, zei Rob Jetten. Het ging in zijn wekelijkse persconferentie over de uiteenlopende standpunten van EU-landen rond de oorlog in Iran. "Wil Europa de taal van de macht leren spreken en serieus meedoen op het wereldtoneel, dan zal ook op dit vlak de Europese samenwerking aanzienlijk moeten verbeteren."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse militairen kunnen mogelijk slachtoffer worden van de oorlog met Iran, zei Rob Jetten vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "We schatten de kans heel klein in dat dit risico er is. Maar 100 procent uitsluiten kan in deze snel escalerende geweldssituatie denk ik nooit." De D66-premier had het specifiek over de mogelijke inzet van een Nederlands marinefregat in de Middellandse Zee. Frankrijk heeft hierom gevraagd en het kabinet wil hier maandag een besluit over nemen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een toeslagenouder mag een bronzen standbeeld in de tuin van de ministeries van Binnenlandse Zaken en Justitie & Veiligheid niet laten veilen, oordeelt de rechter vrijdag in een kort geding. Yasmin Molleman had beslag laten leggen op het standbeeld om te zorgen dat de staat haar nog 15.000 euro betaalt aan dwangsommen, maar opnieuw beslist de rechter dat ze daar geen recht op heeft.
9 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg blijft bij het standpunt geen nieuwe spoorverbinding voor goederentreinen tussen België en Duitsland over Limburgs grondgebied te willen. Die verbinding was er ooit via de zogenoemde IJzeren Rijn, een oude spoorlijn die al jaren buiten gebruik is. Met name vanuit België leeft de wens om een nieuw traject op te zetten via Limburg, maar de provincie en andere Limburgse overheden vinden dat de lasten voor omwonenden en de natuur niet opwegen tegen de baten.
9 uur geleden