Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haags kind met taalachterstand kan gratis naar voorschool

Haags kind met taalachterstand kan gratis naar voorschool

DEN HAAG (ANP) - Kinderen met een taalachterstand kunnen in Den Haag gratis naar een zogeheten voorschool. Ze kunnen dan meer les krijgen, zodat hun achterstand kleiner wordt en ze beter voorbereid zijn op de overstap naar de basisschool. Als ze de taal beter beheersen, kunnen ze op school gemakkelijker contact leggen met andere kinderen. En hun ouders krijgen dan meer tijd om bijvoorbeeld te werken, legt de gemeente uit.

De maatregel gaat op 1 januari in en geldt voor kinderen van 2,5 tot 4 jaar. Ze kunnen zestien uur in de week naar de voorschool. "Momenteel stromen te veel kinderen met achterstanden in op de basisschool en dit blijft hen hun hele schoolloopbaan achtervolgen", aldus de gemeente. Den Haag gaat zogenoemde peuterconsulenten inzetten om met ouders te praten over de voorschool en om een geschikte plek voor hun kinderen te vinden. Dat begint in de buurt Zuidwest, een deel van Den Haag waar veel inwoners een achterstand hebben.

Den Haag wijkt af van de regels van het kabinet. Zo wordt de voorschool ook gratis voor werkende ouders met kwetsbare kinderen. "Hiermee zetten we het kind centraal en niet de positie van de ouders." Volgens de gemeente is de procedure om een kind aan te melden voor de voorschool nu te moeilijk. Ook de inkomensafhankelijke bijdrage is een grote hindernis voor ouders.

Meer uit Binnenland

Politiemedewerkers uit hele land zochten informatie over Lisa

DEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.

2 uur geleden
KLM vliegt naar Midden-Oosten om gestrande reizigers op te halen

DEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.

2 uur geleden
Vrijspraak voor verdachte van leveren wapen moord Bigidagoe

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geëist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.

2 uur geleden
Familie Lisa: 'heel pijnlijk' dat 1700 agenten in dossier keken

DEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.

2 uur geleden
Advies aan Hoge Raad: moord uit 2006 voorleggen aan Europees Hof

DEN HAAG (ANP) - De vrijspraak in een twintig jaar oude zaak over de moord op Tamara Wolvers in Alphen aan den Rijn dient voor advies te worden voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM). Dat adviseerde procureur-generaal (PG) Edwin Bleichrodt dinsdag aan de Hoge Raad.

2 uur geleden
1700 politiemensen zagen dossier Lisa in, meestal zonder reden

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 1700 politiemedewerkers hebben in de interne systemen informatie opgezocht over de gewelddadige dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude, zonder goede reden. Justitieminister David van Weel (VVD) meldt dat de korpschef hem daarover heeft geïnformeerd na onderzoek van het Landelijk Team Interne Onderzoeken. "Ik vind het onacceptabel dat dit gebeurd is", aldus de bewindsman.

2 uur geleden
Meer gestrande Nederlanders in Midden-Oosten bellen alarmcentrale

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse alarmcentrales blijven hulpvragen ontvangen van Nederlanders die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Het aantal vragen over onder meer terugvluchten naar Nederland en extra verblijfskosten bij SOS International, Eurocross en de ANWB Alarmcentrale is verder gestegen.

4 uur geleden