Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haags gymnasium ontruimd om brand in naastgelegen ambassade Irak

Haags gymnasium ontruimd om brand in naastgelegen ambassade Irak

DEN HAAG (ANP) - Het Christelijk Gymnasium Sorghvliet in Den Haag wordt maandagmiddag ontruimd, omdat er in de nabijgelegen ambassade van Irak brand woedt. Dat laat een woordvoerder van de gemeente Den Haag weten.

Zowel de school als de ambassade is gevestigd aan de Johan de Wittlaan in Den Haag. De brand in het ambassadegebouw brak iets na 11.00 uur uit in het dak van het pand.

De brandweer heeft de school alleen geadviseerd zich voor te bereiden op een eventuele ontruiming, voor als de wind zou draaien en er veel rook richting het gebouw zou kunnen waaien, meldt een woordvoerder. De school is nu niet in direct gevaar, maar toch vindt de gemeente het "de juiste beslissing" dat uit voorzorg is ontruimd. "Ze zijn heel voortvarend te werk gegaan." De school zelf is maandagmiddag niet direct bereikbaar.

De brandweer is "druk bezig" met het bestrijden van de brand. Die is nog niet onder controle. Op dit moment komt veel rook uit het pand, aldus de woordvoerder. Een persoon die in de ambassade was, moest worden gecontroleerd na het inademen van rook. Deze persoon hoefde niet naar het ziekenhuis. Over de oorzaak van de brand weet de brandweer nog niets.

Meer uit Binnenland

Zo'n 100 mensen lopen mars in Utrecht voor slachtoffers Libanon

UTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.

3 uur geleden
Ook medische patiëntgegevens gestolen bij hack ChipSoft

AMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.

4 uur geleden
Kunstroofverdachte vraagt rechtbank om akkoord procesafspraken

ASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.

8 uur geleden
Gestolen helm volgende week weer te zien in Roemeens museum

BOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.

8 uur geleden
Toch natuurvergunning nodig voor luchthavens Rotterdam, Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.

9 uur geleden
RWS roept op tijdens werk aan A2: rijd niet binnendoor

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.

10 uur geleden
Tientallen websites met designerdrugs offline gehaald om gevaren

DEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.

10 uur geleden