Haags gymnasium ontruimd om brand in naastgelegen ambassade Irak
DEN HAAG (ANP) - Het Christelijk Gymnasium Sorghvliet in Den Haag wordt maandagmiddag ontruimd, omdat er in de nabijgelegen ambassade van Irak brand woedt. Dat laat een woordvoerder van de gemeente Den Haag weten.
Zowel de school als de ambassade is gevestigd aan de Johan de Wittlaan in Den Haag. De brand in het ambassadegebouw brak iets na 11.00 uur uit in het dak van het pand.
De brandweer heeft de school alleen geadviseerd zich voor te bereiden op een eventuele ontruiming, voor als de wind zou draaien en er veel rook richting het gebouw zou kunnen waaien, meldt een woordvoerder. De school is nu niet in direct gevaar, maar toch vindt de gemeente het "de juiste beslissing" dat uit voorzorg is ontruimd. "Ze zijn heel voortvarend te werk gegaan." De school zelf is maandagmiddag niet direct bereikbaar.
De brandweer is "druk bezig" met het bestrijden van de brand. Die is nog niet onder controle. Op dit moment komt veel rook uit het pand, aldus de woordvoerder. Een persoon die in de ambassade was, moest worden gecontroleerd na het inademen van rook. Deze persoon hoefde niet naar het ziekenhuis. Over de oorzaak van de brand weet de brandweer nog niets.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In De Bilt bleef de temperatuur op eerste kerstdag de hele dag onder nul. Hierdoor is de eerste officiële ijsdag van de winter een feit. Dit maakt het de koudste eerste kerstdag sinds 1994. Volgens Weeronline werd het maximaal -0,2 graden.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kersttoespraak van koning Willem-Alexander telt dit jaar 757 woorden, dat is 11 woorden meer dan vorig jaar. De lengte van de kersttoespraak van de koning daalde de afgelopen jaren.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander zou het mooi vinden als "iedere generatie als eerste doel zou hebben om de wereld in een iets betere toestand over te dragen aan de generatie erna". Dat is niet eenvoudig, zei de koning donderdag in zijn jaarlijkse kersttoespraak.
17 uur geledenZAANDAM (ANP) - In een woning aan de Westzijde in Zaandam heeft een zeer grote brand gewoed. Het ging om een kraakpand, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. Rond 12.15 uur meldde de brandweer dat de brand uit is.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Artis is op kerstavond een olifantje geboren. Het kalf, een bul, stond al binnen enkele minuten op vier poten en dronk al snel bij moeder. In de Amsterdamse dierentuin leven nu vijf Aziatische olifanten: matriarch van de kudde Thong Thai en haar vier nakomelingen.
18 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De hazelaars staan dit jaar eerder in bloei dan ooit. Dat kan leiden tot hooikoortsklachten, meldt Nature Today. "Niet eerder stonden hazelaars zo vroeg zo uitgebreid te bloeien als dit jaar. En niet eerder telde het LUMC zoveel hazelaarpollen in december als dit jaar."
18 uur geledenMAASDIJK (ANP) - Een automobilist is om het leven gekomen door een ongeval in Maasdijk, waarbij zijn auto in brand vloog. Het ongeluk gebeurde rond 4.30 uur op de Coldenhovelaan in de Zuid-Hollandse plaats, meldt de politie op X.
19 uur geleden