Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gymnastiekbond KNGU schrapt alle wedstrijden in december

Gymnastiekbond KNGU schrapt alle wedstrijden in december

BEEKBERGEN (ANP) - Gymnastiekbond KNGU heeft besloten dit jaar geen wedstrijden meer te organiseren. De bond besloot daartoe vanwege de aangescherpte coronamaatregelen. Bij onder meer turnwedstrijden zijn veel vrijwilligers betrokken. Met alle geldende maatregelen en onzekerheden was het volgens de KNGU al "een enorme uitdaging" om wedstrijden en activiteiten te organiseren.

"Als bond vinden we bovendien dat wij een maatschappelijke verantwoordelijkheid hebben in een periode waarin de volksgezondheid enorm onder druk staat", stelt de gymnastiekbond, die dan maar besloot alle resterende evenementen in 2021 uit te stellen.

"We begrijpen en voelen de enorme teleurstelling bij de sporters, trainers-coaches en andere begeleiders", schrijft de KNGU op de website. "Vele gymsporters hebben al bijna twee jaar niet of weinig kunnen deelnemen aan wedstrijden en keken uit naar hun optreden op de wedstrijdvloer. Dat perspectief valt voor de komende maand weg. Wij zijn blij dat binnen de huidige maatregelen nog deels getraind kan worden, zodat de sport niet helemaal stilvalt."

De KNGU hoopt ondertussen dat een Kamerdebat woensdag ertoe leidt dat er alsnog na 17.00 uur getraind kan worden de komende periode.

Meer uit Sport

Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

11 uur geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

12 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

13 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

13 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

14 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

14 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

20 uur geleden