Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gymnastiekbond KNGU schrapt alle wedstrijden in december

Gymnastiekbond KNGU schrapt alle wedstrijden in december

BEEKBERGEN (ANP) - Gymnastiekbond KNGU heeft besloten dit jaar geen wedstrijden meer te organiseren. De bond besloot daartoe vanwege de aangescherpte coronamaatregelen. Bij onder meer turnwedstrijden zijn veel vrijwilligers betrokken. Met alle geldende maatregelen en onzekerheden was het volgens de KNGU al "een enorme uitdaging" om wedstrijden en activiteiten te organiseren.

"Als bond vinden we bovendien dat wij een maatschappelijke verantwoordelijkheid hebben in een periode waarin de volksgezondheid enorm onder druk staat", stelt de gymnastiekbond, die dan maar besloot alle resterende evenementen in 2021 uit te stellen.

"We begrijpen en voelen de enorme teleurstelling bij de sporters, trainers-coaches en andere begeleiders", schrijft de KNGU op de website. "Vele gymsporters hebben al bijna twee jaar niet of weinig kunnen deelnemen aan wedstrijden en keken uit naar hun optreden op de wedstrijdvloer. Dat perspectief valt voor de komende maand weg. Wij zijn blij dat binnen de huidige maatregelen nog deels getraind kan worden, zodat de sport niet helemaal stilvalt."

De KNGU hoopt ondertussen dat een Kamerdebat woensdag ertoe leidt dat er alsnog na 17.00 uur getraind kan worden de komende periode.

Meer uit Sport

Verhoeven maakt indruk maar verliest uiteindelijk van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.

6 uur geleden
Verstappen zesde in kwalificatie GP Canada, pole voor Russell

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.

7 uur geleden
Volleybalsters verslaan ook Frankrijk in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.

11 uur geleden
Vingegaard grijpt met derde ritzege roze trui in Giro d'Italia

PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.

14 uur geleden
Bredewold bezorgt SD Worx-Protime derde zege in Ronde van Burgos

MEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.

15 uur geleden
Eerste titel voor Kroatische tennisster Marcinko

RABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.

15 uur geleden
Hockeysters Amsterdam en Den Bosch spelen gelijk in eerste finale

AMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.

17 uur geleden