Guy Weski: geplande uitspraak Marengo in oktober illusie
AMSTERDAM (ANP) - Guy Weski, zoon van de aangehouden advocaat Inez Weski, verwacht niet dat de rechtbank zoals gepland in oktober uitspraak zal doen in het liquidatieproces Marengo nu hoofdverdachte Ridouan Taghi op zoek is naar een nieuwe advocaat. "20 oktober is wat mij betreft op voorhand al een illusie", zei Weski woensdag bij de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp. Op vragen over zijn moeder wilde Guy Weski verder niet ingaan.
Het kantoor van Weski heeft niet overwogen om de zaak van Ridouan Taghi over te nemen, nu Inez Weski de verdediging heeft neergelegd. "Het leek ons allemaal niet handig en we konden ons beter focussen op de cliënten die we wel nog zouden bijstaan." Het kantoor staat nog drie verdachten bij in de omvangrijke zaak. "Daar moeten we onze tijd en energie in gaan steken."
Advocate Inez Weski (68) is aangehouden op verdenking van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel en witwassen en het schenden van geheimen. Ze zou informatie van Ridouan Taghi vanuit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught met diens contacten in de buitenwereld hebben gedeeld. Weski stond hoofdverdachte Taghi bij, maar heeft de verdediging neergelegd na haar aanhouding.
Detentieregime
Taghi voert vooralsnog zijn eigen verdediging maar is wel op zoek naar nieuwe juridische bijstand, aldus Guy Weski. "Hij wil een advocaat, of advocaten het liefst want het is gewoon niet te doen in je eentje deze zaak."
Wanneer een nieuwe verdediging zich meldt voor Taghi, zal die zeker een half jaar of een jaar nodig hebben om zich in te lezen, denkt Weski. Ook is het volgens hem lastig om in contact te komen en besprekingen met Taghi te voeren vanwege zijn detentieregime. Het kantoor van Weski zal het dossier aan de nieuwe advocaat overdragen, aldus Weski. "Ik doe bij deze de mededeling dat die met mij contact kan opnemen om dat in goede banen te leiden."
Tegen Taghi (45), die woensdag niet aanwezig was, is een levenslange celstraf geëist.
Meer uit Binnenland
HEEMSKERK (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste 16-jarige Milan hebben 673 mensen zich aangemeld om te helpen, meldt Coördinatie Platform Vermissing op Facebook. De vrijwilligers doorzochten 135 kleinere gebieden. "Helaas heeft de zoekactie tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd", aldus het bericht.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar opnieuw een recordaantal Tikkies gestuurd. Ook het gevraagde totaalbedrag lag nog nooit zo hoog als in 2025. Daarmee heeft de betaalapp het oude record van vorig jaar verbroken. Dit meldt ABN AMRO, de eigenaar van Tikkie.
52 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.
13 uur geledenHOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
1 dag geleden