Guy Weski: geplande uitspraak Marengo in oktober illusie
AMSTERDAM (ANP) - Guy Weski, zoon van de aangehouden advocaat Inez Weski, verwacht niet dat de rechtbank zoals gepland in oktober uitspraak zal doen in het liquidatieproces Marengo nu hoofdverdachte Ridouan Taghi op zoek is naar een nieuwe advocaat. "20 oktober is wat mij betreft op voorhand al een illusie", zei Weski woensdag bij de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp. Op vragen over zijn moeder wilde Guy Weski verder niet ingaan.
Het kantoor van Weski heeft niet overwogen om de zaak van Ridouan Taghi over te nemen, nu Inez Weski de verdediging heeft neergelegd. "Het leek ons allemaal niet handig en we konden ons beter focussen op de cliënten die we wel nog zouden bijstaan." Het kantoor staat nog drie verdachten bij in de omvangrijke zaak. "Daar moeten we onze tijd en energie in gaan steken."
Advocate Inez Weski (68) is aangehouden op verdenking van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel en witwassen en het schenden van geheimen. Ze zou informatie van Ridouan Taghi vanuit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught met diens contacten in de buitenwereld hebben gedeeld. Weski stond hoofdverdachte Taghi bij, maar heeft de verdediging neergelegd na haar aanhouding.
Detentieregime
Taghi voert vooralsnog zijn eigen verdediging maar is wel op zoek naar nieuwe juridische bijstand, aldus Guy Weski. "Hij wil een advocaat, of advocaten het liefst want het is gewoon niet te doen in je eentje deze zaak."
Wanneer een nieuwe verdediging zich meldt voor Taghi, zal die zeker een half jaar of een jaar nodig hebben om zich in te lezen, denkt Weski. Ook is het volgens hem lastig om in contact te komen en besprekingen met Taghi te voeren vanwege zijn detentieregime. Het kantoor van Weski zal het dossier aan de nieuwe advocaat overdragen, aldus Weski. "Ik doe bij deze de mededeling dat die met mij contact kan opnemen om dat in goede banen te leiden."
Tegen Taghi (45), die woensdag niet aanwezig was, is een levenslange celstraf geëist.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De twee vrouwen die verdacht worden van mishandeling van hun kinderen in Stadskanaal blijven veertien dagen langer vastzitten.
11 minuten geledenTER APEL (ANP) - De opvanglocatie bij het aanmeldcentrum in Ter Apel zit nog vol, wat betekent dat er ook donderdag niet voor alle asielzoekers plek is. Dat meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Om hoeveel mensen het gaat, is nog niet bekend.
53 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaten van Inez Weski (71) verwachten in hoger beroep te gaan tegen het vonnis in de zaak van hun cliënt. "Het ligt wel voor de hand dat er een hoger beroep zal komen van de kant van de verdediging", zei advocaat Geert-Jan Knoops na de uitspraak. De rechtbank bevond Weski schuldig, maar legde een straf op gelijk aan het voorarrest van 42 dagen. Dat betekent dat zij niet terug de cel in hoeft.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie kon donderdag na de uitspraak tegen oud-advocaat Inez Weski (71) nog niet zeggen of het in hoger beroep gaat. Justitie gaat eerst "goed kijken" naar het vonnis, maar vindt het gat tussen de eis en de opgelegde straf wel groot.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft oud-advocaat Inez Weski (71) donderdag schuldig bevonden aan het spelen van een actieve rol in de misdaadbende van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi. Tegelijkertijd bepaalde de rechtbank dat Weski, die 42 dagen in voorarrest heeft gezeten, niet terug naar de cel hoeft. De straf die de rechtbank heeft opgelegd, is gelijk aan de duur van dat voorarrest.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid weet vaak welke mensen hulp nodig hebben, maar handelt vervolgens te laat of niet. Dat constateren de ombudsmannen in hun jaarverslag. Een overheid die actief hulp biedt zou de norm moeten zijn, vindt de Nationale ombudsman, Reinier van Zutphen. "Een behoorlijke overheid wacht niet tot mensen verdwalen in de lokettenjungle, maar zoekt hen op als ze ondersteuning nodig hebben."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft "met zeer veel zorgen" de ontwikkelingen rondom de harde asielprotesten vorige week in Loosdrecht gevolgd. "Demonstreren en protesteren is een goed recht in een democratie, maar dat doe je met je stem en niet met geweld. En zeker niet tegen onze hulpverleners, daar blijf je vanaf", zei de koning donderdag tijdens het persgesprek na afloop van de zomerfotosessie met het koninklijk gezin.
2 uur geleden