Guus Hiddink stopt definitief als trainer
HILVERSUM (ANP) - Guus Hiddink stopt definitief als trainer. Dat heeft hij laten weten in het SBS-programma HLF8 met Johnny de Mol. "Het is klaar, ja", aldus de geboren Achterhoeker, die in zijn loopbaan grote successen vierde.
Hiddink was nog actief als bondscoach/technisch directeur van Curaçao, maar kwam enige tijd niet in actie omdat hij besmet raakte met het coronavirus. In onderling overleg besloot hij vervolgens zijn nog lopende contract niet af te maken, te meer omdat de kwalificatie voor het WK niet was gehaald. "Ze beginnen nu aan een nieuwe strategie", aldus Hiddink. "Dat betekent dat ik ga stoppen."
Hiddink werkte onder meer als bondscoach van Nederland en Zuid-Korea, won met PSV de Champions League en was trainer van Real Madrid. Zelf voetbalde hij onder andere bij PSV en De Graafschap.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Gjivai Zechiël heeft donderdag in Zeist tijdelijk de overstap gemaakt van het Nederlands elftal naar Jong Oranje. Dat meldt een woordvoerder van de KNVB.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft "in goed overleg" de samenwerking met algemeen directeur Ben Mansvelder (38) beëindigd. Dat meldt de Arnhemse club op de eigen website.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino zegt open te staan voor open discussies over mogelijke hervormingen bij de wereldvoetbalbond. "Er moet een cultuur van dialoog zijn, van naar elkaar luisteren en elkaar respecteren. Het gaat er niet om positieve krantenkoppen te genereren, het gaat erom te doen wat goed is voor de sport", schreef hij op Instagram bij een video waarin te zien is hoe hij een bezoek brengt aan de Arabian Gulf Cup in Saudi-Arabië.
5 uur geledenCLAIREFONTAINE-EN-YVELINES (ANP/AFP) - Bondscoach Zinedine Zidane van Frankrijk moet het vrijdagavond in het Nations League-duel met Turkije zonder Ibrahima Konaté stellen. De 27-jarige verdediger van Real Madrid heeft last van een knieblessure. De 20-jarige Leny Yoro van Manchester United is opgeroepen als vervanger.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Gjivai Zechiël maakt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League nog niet zijn debuut voor het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández heeft besloten de 22-jarige middenvelder van Feyenoord buiten zijn wedstrijdselectie te laten. Datzelfde geldt voor verdediger Jurriën Timber en middenvelder Kenneth Taylor. Dat blijkt uit de donderdagochtend door de UEFA vrijgegeven lijst.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.
19 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.
20 uur geleden