Guur weekend brengt winterse buien
AMSTERDAM (ANP) - Na dagen met volop zon is het in het weekend guur en niet erg aantrekkelijk om naar buiten te gaan. Volgens Weeronline is er vooral zondag sprake van winterse buien met natte sneeuw en hagel. Overdag wordt het hooguit 8 graden, maar door een kille noordoostenwind voelt het veel kouder.
Afgelopen weekend trokken mensen, mede door het zonnige weer, ondanks de geldende corona-regels massaal naar recreatiegebieden en stranden. Vrijdag slaat het weer om en door de strengere regels en handhaving en door de huidige voorspellingen lijkt de kans op herhaling dit weekend klein. Vooral in de kustprovincies waait het harder dan landinwaarts. Zaterdag is het daardoor aan de kust met 9-11 graden kouder dan in het binnenland, waar het 12-13 graden wordt.
Een noordoostenwind voert ijskoude lucht vanuit Spitsbergen naar Nederland. Zondag wordt het daardoor overal maar een graad of 7 met bewolking en felle winterse buien met hagel, natte sneeuw en kans op een klap onweer. Door de wind ligt de gevoelstemperatuur in het noorden en in de kustgebieden rond het vriespunt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.
6 uur geledenVALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.
7 uur geledenROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.
9 uur geleden