Guur weekend brengt winterse buien
AMSTERDAM (ANP) - Na dagen met volop zon is het in het weekend guur en niet erg aantrekkelijk om naar buiten te gaan. Volgens Weeronline is er vooral zondag sprake van winterse buien met natte sneeuw en hagel. Overdag wordt het hooguit 8 graden, maar door een kille noordoostenwind voelt het veel kouder.
Afgelopen weekend trokken mensen, mede door het zonnige weer, ondanks de geldende corona-regels massaal naar recreatiegebieden en stranden. Vrijdag slaat het weer om en door de strengere regels en handhaving en door de huidige voorspellingen lijkt de kans op herhaling dit weekend klein. Vooral in de kustprovincies waait het harder dan landinwaarts. Zaterdag is het daardoor aan de kust met 9-11 graden kouder dan in het binnenland, waar het 12-13 graden wordt.
Een noordoostenwind voert ijskoude lucht vanuit Spitsbergen naar Nederland. Zondag wordt het daardoor overal maar een graad of 7 met bewolking en felle winterse buien met hagel, natte sneeuw en kans op een klap onweer. Door de wind ligt de gevoelstemperatuur in het noorden en in de kustgebieden rond het vriespunt.
Meer uit Binnenland
NIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
1 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
9 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
1 dag geleden