Gutiérrez na periode van tegenslag blij nu belangrijk te zijn
EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Érick Gutiérrez speelde zondag tegen Willem II (4-2) noodgedwongen in het centrum van de verdediging. Trainer Roger Schmidt deed een beroep op de 26-jarige middenvelder omdat André Ramalho, Armando Obispo, Olivier Boscagli en Philipp Mwene geblesseerd zijn. "Het was niet makkelijk", aldus Gutiérrez na afloop in het Philips-stadion. "Maar we hebben er de afgelopen week al een aantal keer op kunnen trainen. Het is een kwestie van slim spelen en op de juiste manier positie kiezen."
Gutiérrez maakt het niet zoveel uit waar hij staat. De Mexicaan is blij eindelijk van waarde te kunnen zijn voor de Brabanders. In april vorig jaar liep hij op de training een spierblessure op, die hem maanden aan de kant hield. Gutiérrez kwam na zijn rentree lang niet voor in de plannen van Schmidt. Toen hij begin november in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard (1-4) voor het eerst basisspeler was, liet de Duitse trainer hem staan. Gutiérrez vormt op het middenveld een koppel met Ibrahim Sangaré, de andere controleur.
"In het voetbal moet je wachten op je moment. Als dat moment komt, moet je je kans pakken. Ik ben blij nu deel uit te maken van de basisploeg", zei Gutiérrez, die bij PSV een contract heeft voor nog één seizoen. "Ik heb nog niet over mijn toekomst gesproken."
Geen gemakkelijk duel
Het gehavende PSV speelde tegen Willem II moeizaam. "We verwachtten geen gemakkelijk duel", keek Gutiérrez terug. "Willem II strijdt tegen degradatie. Het was voor ons prettig dat we snel op voorsprong kwamen. Uiteindelijk hebben we gewonnen, daar gaat het om."
PSV hoopt de resterende drie duels de achterstand van 4 punten op koploper Ajax nog goed te maken. Gutiérrez: "We kijken naar onszelf, we moeten blijven winnen. Als zij een keer falen, moeten wij toeslaan. Alles is nog mogelijk."
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
10 uur geleden