Gutiérrez na periode van tegenslag blij nu belangrijk te zijn
EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Érick Gutiérrez speelde zondag tegen Willem II (4-2) noodgedwongen in het centrum van de verdediging. Trainer Roger Schmidt deed een beroep op de 26-jarige middenvelder omdat André Ramalho, Armando Obispo, Olivier Boscagli en Philipp Mwene geblesseerd zijn. "Het was niet makkelijk", aldus Gutiérrez na afloop in het Philips-stadion. "Maar we hebben er de afgelopen week al een aantal keer op kunnen trainen. Het is een kwestie van slim spelen en op de juiste manier positie kiezen."
Gutiérrez maakt het niet zoveel uit waar hij staat. De Mexicaan is blij eindelijk van waarde te kunnen zijn voor de Brabanders. In april vorig jaar liep hij op de training een spierblessure op, die hem maanden aan de kant hield. Gutiérrez kwam na zijn rentree lang niet voor in de plannen van Schmidt. Toen hij begin november in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard (1-4) voor het eerst basisspeler was, liet de Duitse trainer hem staan. Gutiérrez vormt op het middenveld een koppel met Ibrahim Sangaré, de andere controleur.
"In het voetbal moet je wachten op je moment. Als dat moment komt, moet je je kans pakken. Ik ben blij nu deel uit te maken van de basisploeg", zei Gutiérrez, die bij PSV een contract heeft voor nog één seizoen. "Ik heb nog niet over mijn toekomst gesproken."
Geen gemakkelijk duel
Het gehavende PSV speelde tegen Willem II moeizaam. "We verwachtten geen gemakkelijk duel", keek Gutiérrez terug. "Willem II strijdt tegen degradatie. Het was voor ons prettig dat we snel op voorsprong kwamen. Uiteindelijk hebben we gewonnen, daar gaat het om."
PSV hoopt de resterende drie duels de achterstand van 4 punten op koploper Ajax nog goed te maken. Gutiérrez: "We kijken naar onszelf, we moeten blijven winnen. Als zij een keer falen, moeten wij toeslaan. Alles is nog mogelijk."
Meer uit Voetbal
COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
38 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.
4 uur geleden