Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Guterres: VN bestraft stafleden die betrokken zijn bij terreur

Guterres: VN bestraft stafleden die betrokken zijn bij terreur

NEW YORK (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Antonio Guterres van de Verenigde Naties belooft "alle VN-medewerkers die betrokken zijn bij terreurdaden" ter verantwoording te roepen. Twaalf medewerkers van de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) zijn beschuldigd van betrokkenheid bij de aanvallen van Hamas op Israël op 7 oktober.

Volgens Guterres is de VN bereid samen te werken met de autoriteiten om te zorgen dat de betrokkenen worden vervolgd. Maar hij vraagt de negen landen, waaronder Nederland, die om de aantijgingen de financiële hulp hebben stopgezet aan de UNRWA de organisatie te blijven steunen. "De tienduizenden mannen en vrouwen die voor de UNRWA werken, waarvan velen zich in de meest gevaarlijke situaties voor humanitaire hulpverleners bevinden, mogen niet worden gestraft. Er moet tegemoetgekomen worden aan de ernstige behoeften van de wanhopige bevolking die zij dienen."

Van de twaalf betrokken medewerkers zijn er volgens de VN-baas negen ontslagen, een is overleden en van de overige twee moet de identiteit nog worden vastgesteld. Er loopt een intern onderzoek naar hun vermeende betrokkenheid bij het geweld van Hamas. UNRWA heeft 30.000 medewerkers en is ook actief op de Westelijke Jordaanoever en in Jordanië, Libanon en Syrië.

Het VN-agentschap, de grootste humanitaire organisatie in Gaza, is grotendeels afhankelijk van vrijwillige donaties. De landen die de financiering aan UNRWA hebben opgeschort, gelden als belangrijke donateurs. De Verenigde Staten, die als eerste land de geldstroom stopzetten, waren in 2022 de grootste donateur. Nederland stond dat jaar op de twaalfde plek met een donatie van bijna 21,2 miljoen euro.

Meer uit Buitenland

Doden door Israëlisch bombardement op Palestijnen in Zuid-Libanon

BEIROET/SIDON (ANP/AFP/RTR) - Door een Israëlische luchtaanval op een dichtbevolkte Palestijnse wijk aan de rand van de Libanese stad Sidon zijn volgens plaatselijke media zeker dertien doden gevallen.

23 minuten geleden
Huis stemt vrijwel unaniem voor vrijgave dossiers Jeffrey Epstein

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft vrijwel unaniem gestemd voor het vrijgeven van de bij het ministerie van Justitie beschikbare documenten over de in een cel overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein (1953-2019). President Donald Trump was hier geen voorstander van, maar hij verzocht onlangs de Republikeinen in het Huis voor het vrijgeven te stemmen, "omdat we niets te verbergen hebben".

1 uur geleden
Trump wil nieuwszender aanpakken na kritische vragen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump botste bij de ontvangst van de Saudische kroonprins in het Witte Huis hard met de pers. "Je bent een verschrikkelijk persoon en een verschrikkelijke verslaggever", beet hij een journaliste van ABC News toe die kritische vragen had gesteld. Hij riep vervolgens op tot het intrekken van de uitzendlicentie van haar werkgever. "Jullie nieuws is zo nep en zo fout. We hebben een geweldige commissaris die daar eens naar moet kijken."

2 uur geleden
Lula weer naar klimaattop om druk op te voeren voor akkoord

BELÉM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva keert woensdag terug naar de klimaattop in Belém. Hij hoopt met het ingelaste bezoek vermoedelijk de onderhandelingen een duwtje te geven richting een akkoord. Conceptteksten die voorzitter André Corrêa do Lago heeft rondgestuurd, maken duidelijk dat landen het over diverse belangrijke kwesties nog niet eens zijn.

2 uur geleden
Oekraïne eist 43 miljard dollar van Rusland vanwege klimaatschade

BELÉM (ANP) - Oekraïne eist een vergoeding van 43 miljard dollar van Rusland voor alle klimaatschade die het land heeft veroorzaakt sinds de invasie in Oekraïne. Viceminister Pavlo Kartashov van Economie, Milieu en Landbouw heeft dat dinsdag aangekondigd op de klimaattop in Belém. "Rusland voert in veel opzichten een vuile oorlog en ook ons ​​klimaat is een slachtoffer", zei hij.

3 uur geleden
Kyiv meldt aanvallen op Rusland met ballistische raketten uit VS

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense leger meldt aanvallen op doelen in Rusland met Amerikaanse ballistische raketten van het type ATACMS. Het leger heeft niet eerder dergelijke aanvallen gemeld, die Washington eerder niet toestond. De vorige Amerikaanse president, Joe Biden, schafte een jaar geleden in de nadagen van zijn regering de beperking op de inzet van de Amerikaanse ballistische raketten buiten Oekraïne af. De destijds kandidaat-president Donald Trump bekritiseerde die stap van Biden.

4 uur geleden
Bondskanselier Merz wil richtlijnen voor beveiliging kerstmarkten

HALLE (ANP/DPA) - Bondskanselier Friedrich Merz wil nationale richtlijnen voor de beveiliging van kerstmarkten. In de afgelopen jaren zijn aanslagen gepleegd op kerstmarkten. Vorig jaar bijvoorbeeld reed een man op de markt in Maagdenburg in op bezoekers. Daarbij vielen zes doden en raakten honderden mensen gewond. In een aantal gemeenten in Duitsland zijn er twijfels gerezen of de beveiliging van de populaire markten niet te duur wordt om ze nog toe te staan.

4 uur geleden