Guterres denkt dat klimaatconferentie geen goed resultaat krijgt
ROME (ANP/RTR) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties denkt dat de aanstaande klimaattop in Glasgow niet tot het gewenste resultaat gaat leiden. De beloftes die landen voorafgaand aan de top hebben gemaakt, leiden volgens Guterres in het gunstigste geval tot een temperatuurstijging van 2 graden.
Guterres noemt de huidige stand van zaken "een ramp". Volgens de VN-baas is er nog genoeg tijd om goede afspraken te maken. De top duurt bijna twee weken.
De Portugees is een groot voorstander van hard ingrijpen om klimaatverandering tegen te gaan. Hij roept landen en bedrijven vaak op om meer te doen dan nu het geval is.
Wantrouwen
Volgens de VN-baas is er te weinig vertrouwen tussen landen in de G20. De leiders van die landen komen dit weekend bijeen in Rome, daar wordt ook al over de aanpak van de klimaatcrisis gesproken. Guterres zegt dat de landen hieraan moeten werken. Eerder waarschuwde hij dat het wantrouwen tussen wereldmachten ervoor kan zorgen dat de klimaattop in Glasgow mislukt.
In de Schotse stad moeten afspraken worden gemaakt om de doelen van het akkoord van Parijs te halen. Veel landen, waaronder Nederland, liggen niet op koers om de afgesproken klimaatdoelen te halen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
41 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije overweegt F-16's naar het noordelijke, door Turkije geclaimde deel van Cyprus te sturen. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bron binnen het Turkse ministerie van Defensie.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door het geweld in Libanon zijn nu bijna een half miljoen mensen op de vlucht geslagen. Dat heeft de Libanese minister Haneen Sayed van Sociale Zaken gezegd op een persconferentie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Claims van president Donald Trump dat paracetamol gevaarlijk is tijdens de zwangerschap, hebben geleid tot een daling in het gebruik in ziekenhuizen door heel de Verenigde Staten. Tussen de toespraak op 22 september en 7 december werd de pijnstiller 10 procent minder verstrekt aan zwangere vrouwen, zo schrijven onderzoekers van de universiteiten van Harvard en Brown in het medische vakblad The Lancet.
5 uur geleden