Guterres denkt dat klimaatconferentie geen goed resultaat krijgt
ROME (ANP/RTR) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties denkt dat de aanstaande klimaattop in Glasgow niet tot het gewenste resultaat gaat leiden. De beloftes die landen voorafgaand aan de top hebben gemaakt, leiden volgens Guterres in het gunstigste geval tot een temperatuurstijging van 2 graden.
Guterres noemt de huidige stand van zaken "een ramp". Volgens de VN-baas is er nog genoeg tijd om goede afspraken te maken. De top duurt bijna twee weken.
De Portugees is een groot voorstander van hard ingrijpen om klimaatverandering tegen te gaan. Hij roept landen en bedrijven vaak op om meer te doen dan nu het geval is.
Wantrouwen
Volgens de VN-baas is er te weinig vertrouwen tussen landen in de G20. De leiders van die landen komen dit weekend bijeen in Rome, daar wordt ook al over de aanpak van de klimaatcrisis gesproken. Guterres zegt dat de landen hieraan moeten werken. Eerder waarschuwde hij dat het wantrouwen tussen wereldmachten ervoor kan zorgen dat de klimaattop in Glasgow mislukt.
In de Schotse stad moeten afspraken worden gemaakt om de doelen van het akkoord van Parijs te halen. Veel landen, waaronder Nederland, liggen niet op koers om de afgesproken klimaatdoelen te halen.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse overheid wil de grondwet aanpassen om president Tamás Sulyok te kunnen afzetten. Dat zegt de onlangs verkozen premier Péter Magyar na een ontmoeting met de president, die zelf niet wil opstappen.
28 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft sinds het begin van de oorlog tegen de VS en Israël zeker twintig Amerikaanse militaire locaties beschadigd, blijkt uit satellietbeelden die de BBC heeft onderzocht. Dit suggereert dat de tegenaanvallen van Iran omvangrijker zijn geweest dan de Verenigde Staten tot nu toe hebben beweerd.
33 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het staken van de vijandelijkheden in Libanon blijft een harde eis voor een vredesdeal met de VS, benadrukt Iran. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt in de wekelijkse persbriefing van een "essentiële voorwaarde" om de oorlog te beëindigen.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn krijgsmacht (IDF) de opdracht gegeven aanvallen uit te voeren op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet, waar de Hezbollah-beweging in feite aan de macht is.
1 uur geledenGENUA (ANP) - De 20-jarige man die vast kwam te zitten in een grot in het noorden van Italië is na twaalf uur gered, meldden Italiaanse media. Een rotsblok brak op 120 meter diepte af en kwam op zijn voet terecht. Hij zat sinds zondagmiddag vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti in de provincie Cuneo.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse marine heeft een tanker onderschept uit Rusland die onder internationale sancties viel, meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Dit gebeurde volgens hem in de Atlantische Oceaan, in internationale wateren. Onder meer het VK zou bij de operatie hebben geholpen.
2 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag en zondag aanvallen uitgevoerd op Iraanse doelen. Radars en commandocentra in de buurt van de Straat van Hormuz die door de Iraniërs worden gebruikt bij droneaanvallen zijn getroffen, meldt het Amerikaanse leger maandagochtend vroeg.
4 uur geleden