Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Guterres accepteert uitzetting VN-medewerkers uit Ethiopië niet

Guterres accepteert uitzetting VN-medewerkers uit Ethiopië niet

ADDIS ABEBA (ANP/RTR) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, accepteert de uitzetting van zeven VN-medewerkers door Ethiopië niet. In een gesprek met de Ethiopische premier Abiy Ahmed heeft de Portugees duidelijk gemaakt dat de medewerkers in Ethiopië moeten blijven. Tegen de Veiligheidsraad van de VN zei Guterres vrijdag dat hij Ethiopië onder druk gaat zetten om de noodzakelijke VN-medewerkers in het land te houden.

Ethiopië beschuldigt de zeven medewerkers van bemoeienis bij interne politieke aangelegenheden. Volgens de VN is er geen enkel bewijs voor de beschuldigingen. Het lijkt eerder een maatregel die is genomen nadat de VN zei dat er een hongersnood is in de regio Tigray door een Ethiopische blokkade van hulpgoederen.

Het Ethiopische ministerie van Buitenlandse Zaken zei vrijdag dat de VN hulpgoederen aan de rebellen in Tigray geeft. In de regio is momenteel een heftig conflict gaande tussen de rebellen en het regeringsleger. Ook het leger van Eritrea en Eritrese milities zijn betrokken bij het conflict.

In Tigray heerst volgens de VN een ongekende hongersnood door de gevechten, die al bijna een jaar lang aanhouden. Duizenden mensen zijn op de vlucht geslagen.

Meer uit Buitenland

Paus spreekt met misbruikslachtoffers over voorkomen verder leed

MADRID (ANP) - Paus Leo heeft tijdens zijn ontmoeting met misbruikslachtoffers in Spanje hun voorstellen om verder misbruik binnen de katholieke kerk tegen te gaan ter harte genomen. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan. Allen werden misbruikt door geestelijken.

3 minuten geleden
Israël heropent grensovergangen Gaza

JERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.

1 uur geleden
VN-chef Türk: sancties VS tegen Cuba brengen levens in gevaar

GENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.

1 uur geleden
VS: olietanker in Straat van Hormuz 'uitgeschakeld'

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zitten achter een aanval op een olietanker die onder de vlag van Palau in de Straat van Hormuz voer. Op X schrijft het regionaal commando van de Amerikaanse strijdmacht dat een F-18 de mv Marivex heeft "uitgeschakeld" door met precisiemunitie de machinekamer te raken.

2 uur geleden
Marius Borg Høiby mogelijk na drie maanden voorarrest vrij

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby komt mogelijk na ruim drie maanden voorarrest vrij. De rechtbank van Oslo heeft maandag ingestemd met zijn verzoek om vrijgelaten te worden om bij zijn zieke moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit, te kunnen zijn. Het Openbaar Ministerie is tegen die beslissing in beroep gegaan, melden Noorse media. Tot het beroep dient, blijft Høiby nog vastzitten.

2 uur geleden
Netanyahu: aanvallen tegen Iran tijdelijk gestaakt

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat Israël tijdelijk de aanvallen tegen Iran staakt, nadat het geweld tussen de twee landen opnieuw was opgelaaid. Tegelijkertijd waarschuwt hij Iran dat Israël met "volle kracht" zal terugslaan als Iran opnieuw aanvalt.

3 uur geleden
Nieuw Frans-Duits gevechtsvliegtuig komt er niet

BERLIJN (ANP/RTR/DPA/AFP) - Frankrijk en Duitsland geven de hoop op om samen het gevechtsvliegtuig van de toekomst te bouwen. De onenigheid tussen de betrokken vliegtuigbouwers valt niet op te lossen, hebben ze volgens bronnen geconcludeerd.

3 uur geleden