Guterres accepteert uitzetting VN-medewerkers uit Ethiopië niet
ADDIS ABEBA (ANP/RTR) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, accepteert de uitzetting van zeven VN-medewerkers door Ethiopië niet. In een gesprek met de Ethiopische premier Abiy Ahmed heeft de Portugees duidelijk gemaakt dat de medewerkers in Ethiopië moeten blijven. Tegen de Veiligheidsraad van de VN zei Guterres vrijdag dat hij Ethiopië onder druk gaat zetten om de noodzakelijke VN-medewerkers in het land te houden.
Ethiopië beschuldigt de zeven medewerkers van bemoeienis bij interne politieke aangelegenheden. Volgens de VN is er geen enkel bewijs voor de beschuldigingen. Het lijkt eerder een maatregel die is genomen nadat de VN zei dat er een hongersnood is in de regio Tigray door een Ethiopische blokkade van hulpgoederen.
Het Ethiopische ministerie van Buitenlandse Zaken zei vrijdag dat de VN hulpgoederen aan de rebellen in Tigray geeft. In de regio is momenteel een heftig conflict gaande tussen de rebellen en het regeringsleger. Ook het leger van Eritrea en Eritrese milities zijn betrokken bij het conflict.
In Tigray heerst volgens de VN een ongekende hongersnood door de gevechten, die al bijna een jaar lang aanhouden. Duizenden mensen zijn op de vlucht geslagen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
14 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
15 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
15 uur geleden