Guns N' Roses volgend jaar naar Nederland
AMSTERDAM (ANP) - Concertorganisator MOJO is al druk bezig met het inplannen van concerten van internationale artiesten in Nederland. Dat laat een woordvoerder weten. Dinsdag maakte de organisatie bekend dat de Amerikaanse band Guns N' Roses in 2022 naar Nederland komt.
Veel internationale tournees voor komend jaar worden nu al ingepland. Dus als Nederland daar ook bij wil horen moet dat nu al besloten worden, aldus de woordvoerder. De organisatie, die ook festivals organiseert, gaat er ook vanuit dat Lowlands in augustus gewoon door kan gaan. "Uitgaande van vaccineren en mogelijk sneltesten, maar ook het garantiefonds van de overheid gaat uit van evenementen na 1 juli."
Op Lowlands staan dit jaar onder anderen al The Chemical Brothers, Stormzy en Liam Gallagher gepland.
Guns N' Roses
Guns N' Roses staat op 23 juni volgend jaar in het Stadspark in Groningen. De Europese tour zou eigenlijk dit jaar zijn, maar werd vanwege de coronacrisis uitgesteld. Nederland was aanvankelijk geen onderdeel van de tourschema, maar is nu toch toegevoegd.
De band, bestaande uit Axl Rose, Duff McKagan, Slash, Dizzy Reed, Richard Fortus, Frank Ferrer en Melissa Reese, stond in 2018 nog in het Nijmeegse Goffertpark. De kaartverkoop voor het concert van volgend jaar in Groningen begint komende vrijdag om 10.00 uur.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De videoclip van het lied Echte liefde is te koop van Samuel Welten was dit jaar de best bekeken muziekvideo op YouTube in Nederland. Het lied, dat in maart werd geüpload, kreeg ruim 5,1 miljoen views. YouTube meldt niet hoeveel daarvan uit Nederland kwamen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SGP doet samen met VVD, CDA, BBB en ChristenUnie een nieuwe poging om de koning weer een rol te geven in het formatieproces. Aanleiding is het gedoe dat opnieuw is ontstaan rond een door de Tweede Kamer aangestelde informateur. D66'er Hans Wijers stapte op nadat een privébericht was uitgelekt waarin hij VVD-leider Dilan Yeşilgöz een feeks noemde.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil de meldingsbereidheid rond antisemitisme vergroten. Dat staat in de dinsdag gepubliceerde Aanpak Antisemitisme. Ook moet er onder meer een Amsterdams-Jiddisch woordenboek komen. Dat "onderstreept niet alleen de langdurige aanwezigheid van de Joodse gemeenschap in de stad, maar ook de diepgaande invloed die zij heeft gehad op de ontwikkeling van de Amsterdamse taal en cultuur".
9 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg en het Rijk zouden met partners over de grens in België en Duitsland moeten samenwerken om de wasbeer te bestrijden. Dat is noodzakelijk om te voorkomen dat de invasieve soort zich verder in Limburg en de rest van Nederland verspreidt, zeggen wetenschappers in een rapport dat de provincie en het ministerie van Landbouw (LVVN) lieten opstellen over het bestrijden van de wasbeer.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil onderzoeken hoe elke leerling op school gelijk kan worden behandeld, ongeacht de "levensbeschouwelijke richting" van een school. Dinsdagmiddag werd tot frustratie van de SGP en ChristenUnie een motie van de VVD hiervoor aangenomen. Volgens de christelijke partijen is dit "ongrondwettig en illiberaal" en strijdig met de vrijheid van onderwijs.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor woningbouw van 2030 tot en met 2035 is naar schatting nog 3,9 miljard euro nodig. Dat heeft adviesbureau Rebel berekend in opdracht van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Het geld zou nodig zijn om in die jaren ruim een miljoen woningen te bouwen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Justitie en Veiligheid geeft toe dat zij fouten maakte in een onderzoek naar de geheime detentielocatie van Inez Weski (70). De voormalige advocate diende in oktober een klacht in tegen de inspectie. Die startte daarop een intern onderzoek.
11 uur geleden