Gündoğan wil pas na weekend reageren op besluit van Volt
DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Nilüfer Gündoğan wil pas na het weekend reageren op het besluit van haar partij Volt om haar uit de fractie te zetten en te royeren als partijlid. Dat laat Gündoğans advocaat Geert-Jan Knoops zaterdag weten.
Knoops zegt dat er aan een "plan van aanpak" wordt gewerkt, waar ze komende week mee naar buiten komt. Hij wil niet zeggen of dat betekent dat Gündoğan zich zal verzetten tegen de stappen die Volt heeft aangekondigd. "We willen dit nu niet bekendmaken", aldus Knoops.
Het partijbestuur van Volt liet vrijdag weten dat het Gündoğan uit de fractie in de Tweede Kamer én uit de partij wil zetten, vanwege de beschuldigingen aan haar adres van grensoverschrijdend gedrag. Dinsdag stemt de fractie daarover, waarin naast Gündoğan partijleider Laurens Dassen en Kamerlid Marieke Koekkoek zitten. Het partijbestuur zal op een vergadering op 28 maart overgaan tot het royement.
Aangfite
Dertien mensen hebben melding gemaakt van onder meer "handtastelijkheden" en "intimidatie" door Gündoğan. Toen de eerste meldingen binnenkwamen, schorste de fractie Gündoğan. Die spande een kort geding aan en de rechter oordeelde dat de schorsing moest worden teruggedraaid. In eerste instantie zei Dassen de uitspraak van de rechter te zullen respecteren, maar inmiddels heeft de partij aangegeven in hoger beroep te gaan.
"Kamerleden en fracties zijn in een parlementaire democratie uiteindelijk zelfstandig", zei het bestuur vrijdag in een verklaring. "Het bestuur van de vereniging kan twee gekozen volksvertegenwoordigers (Laurens en Marieke) niet dwingen om met haar de samenwerking in een politieke fractie voort te zetten."
Gündoğan heeft aangifte gedaan tegen de melders en de partij, wegens smaad en laster. Het intrekken van deze aangiftes was voor het bestuur en Dassen een voorwaarde voor verzoening. In plaats van die in te trekken, zei Gündoğan donderdag in het tv-programma Jinek de aangiftes uit te breiden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.
8 uur geledenVALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.
9 uur geledenROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.
11 uur geleden