Gündogan waarschuwt voor onderschatten EK-tegenstander Schotland
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Aanvoerder Ilkay Gündogan van Duitsland waarschuwt voor onderschatting van de Schotten in de openingswedstrijd van het EK in eigen land. "Ik ken veel Schotse spelers uit de Premier League. Ze spelen op het hoogste niveau en hebben een heel ervaren as van het elftal", zei de 33-jarige voetballer van FC Barcelona, die lang voor Manchester City speelde. "Ze zullen heel moeilijk te verslaan zijn en we moeten ze zeker niet onderschatten."
Gündogan zei tegelijkertijd echter ook vol zelfvertrouwen te zijn. "Als wij ons potentieel kunnen benutten, ben ik zelfverzekerd genoeg om te zeggen dat we de wedstrijd moeten winnen. Dat is het absolute doel is", zei de aanvoerder van de Duitsers die verder in de groep spelen tegen Hongarije en Zwitserland.
Op de laatste drie eindtoernooien verloren de Duitsers hun openingswedstrijd. Dat zorgde op de WK's van 2018 en 2022 voor uitschakeling in de groepsfase. Op het EK strandden de Duitsers in de achtste finales tegen Engeland.
Gündogan refereerde nog maar eens aan de laatste oefenwedstrijd tegen Griekenland, die met de nodige moeite met 2-1 werd gewonnen. De zwakke eerste helft is volgens hem voor iedereen in het Duits elftal "een waarschuwing geweest dat het zo niet goed genoeg was".
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Stefan Mitrovic heeft afscheid genomen van Excelsior. De 23-jarige aanvaller uit Servië maakt het seizoen af bij Asteras Tripolis FC uit Griekenland.
29 minuten geledenROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
17 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
21 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
23 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
1 dag geleden