Gündogan waarschuwt voor onderschatten EK-tegenstander Schotland
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Aanvoerder Ilkay Gündogan van Duitsland waarschuwt voor onderschatting van de Schotten in de openingswedstrijd van het EK in eigen land. "Ik ken veel Schotse spelers uit de Premier League. Ze spelen op het hoogste niveau en hebben een heel ervaren as van het elftal", zei de 33-jarige voetballer van FC Barcelona, die lang voor Manchester City speelde. "Ze zullen heel moeilijk te verslaan zijn en we moeten ze zeker niet onderschatten."
Gündogan zei tegelijkertijd echter ook vol zelfvertrouwen te zijn. "Als wij ons potentieel kunnen benutten, ben ik zelfverzekerd genoeg om te zeggen dat we de wedstrijd moeten winnen. Dat is het absolute doel is", zei de aanvoerder van de Duitsers die verder in de groep spelen tegen Hongarije en Zwitserland.
Op de laatste drie eindtoernooien verloren de Duitsers hun openingswedstrijd. Dat zorgde op de WK's van 2018 en 2022 voor uitschakeling in de groepsfase. Op het EK strandden de Duitsers in de achtste finales tegen Engeland.
Gündogan refereerde nog maar eens aan de laatste oefenwedstrijd tegen Griekenland, die met de nodige moeite met 2-1 werd gewonnen. De zwakke eerste helft is volgens hem voor iedereen in het Duits elftal "een waarschuwing geweest dat het zo niet goed genoeg was".
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
1 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
2 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.
3 uur geledenAGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
18 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
21 uur geleden