Gündoğan voor hele week afgemeld in Tweede Kamer
DEN HAAG (ANP) - Het Kamerlid Nilüfer Gündoğan zal nog minstens een week niet aan het werk gaan in de Tweede Kamer, meldde invalvoorzitter Martin Bosma tijdens een debat in de Tweede Kamer. Haar advocaat Geert-Jan Knoops laat weten dat Gündoğan nog niet hersteld is van ziekte.
Het Kamerlid werd vorige week door partijleider Laurens Dassen en Kamerlid Marieke Koekkoek uit de Volt-fractie gezet. Ook toen had zij zich ziek gemeld, omdat ze met koorts in bed lag. Zij miste daardoor de stemming over haar fractielidmaatschap. Veel maakte het niet uit, omdat zij anders alsnog Dassen en Koekkoek tegenover zich had gevonden.
Gündoğan ligt al enige tijd met Volt overhoop, nadat zij eerst werd geschorst en daarna uit de fractie werd gezet om meldingen van grensoverschrijdend gedrag. Zij vocht dit besluit aan bij de rechter en kreeg gelijk: Gündoğan moest terug in de fractie. Ook raadde de rechter aan dat Dassen en Gündoğan onder begeleiding van een bemiddelaar gingen praten.
Dassen en het partijbestuur van Volt wilden dat Gündoğan eerst haar aangiften van smaad en laster tegen de dertien melders introk. Hier gaf zij geen gehoor aan, maar meldde juist dat zij haar aangiften zou uitbreiden. Dit deed zij mede vanwege een artikel in het NRC, waarin anonieme melders aan het woord kwamen. Voor Volt was dit voldoende om Gündoğan zowel uit de fractie als de partij te zetten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet snel duidelijkheid geven over de regels voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat zegt de Autoriteit Persoonsgegevens, de privacytoezichthouder van de overheid. Die waarschuwt ook dat momenteel niets kan worden gedaan tegen onveilige en discriminerende algoritmes. De waakhond wil daarom dat het toezicht wordt verbeterd.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer maakt extra geld vrij voor defibrillators in arme wijken. Een amendement van GroenLinks-PvdA en ChristenUnie om dit te regelen, kan rekenen op steun van de coalitie, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL Nieuws. Het gaat in eerste instantie om 500.000 euro, en later mogelijk nog eens 1 miljoen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 20-jarige Amsterdammer is door de politie opgepakt wegens het ronselen van jongeren die op bestelling aanslagen in Duitsland hebben gepleegd. Dat meldt de Duitse politie. Het gaat om explosies bij woningen en een café in juli en augustus 2025 in de steden Frankfurt en Taunusstein.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft niet bewust documenten over toeslagenouders achtergehouden. Dat zei Sandra Palmen, de partijloze staatssecretaris die over het herstel van de toeslagenaffaire gaat, in een debat met de Tweede Kamer. "Wij houden ons aan de wet. Wij zijn maximaal transparant en leveren wat nodig is."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 52-jarige Minh Nghia V., die in 2024 is veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor de dodelijke schietpartij bij een winkelcentrum in Zwijndrecht, heeft een kort geding aangespannen tegen de Nederlandse staat over zijn detentieomstandigheden.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Groningen-gasveld is en blijft gesloten, ook nu de gasprijzen flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die boodschap heeft de provincie Groningen woensdag gegeven, nadat her en der werd gesuggereerd om toch weer gas te halen uit het Groningenveld. De provincie houdt het kabinet aan de sluiting die in 2024 is vastgelegd, zei gedeputeerde Susan Top na vragen van D66 over de gevolgen van de geopolitieke ontwikkelingen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een gespecialiseerd cyberteam van de Amsterdamse politie heeft in samenwerking met internationale opsporingsdiensten een grote verhandelsite offline gehaald. Dat meldt de politie. Op het forum, genaamd LeakBase, werd gehandeld in gestolen data.
8 uur geleden