Gündoğan voor hele week afgemeld in Tweede Kamer
DEN HAAG (ANP) - Het Kamerlid Nilüfer Gündoğan zal nog minstens een week niet aan het werk gaan in de Tweede Kamer, meldde invalvoorzitter Martin Bosma tijdens een debat in de Tweede Kamer. Haar advocaat Geert-Jan Knoops laat weten dat Gündoğan nog niet hersteld is van ziekte.
Het Kamerlid werd vorige week door partijleider Laurens Dassen en Kamerlid Marieke Koekkoek uit de Volt-fractie gezet. Ook toen had zij zich ziek gemeld, omdat ze met koorts in bed lag. Zij miste daardoor de stemming over haar fractielidmaatschap. Veel maakte het niet uit, omdat zij anders alsnog Dassen en Koekkoek tegenover zich had gevonden.
Gündoğan ligt al enige tijd met Volt overhoop, nadat zij eerst werd geschorst en daarna uit de fractie werd gezet om meldingen van grensoverschrijdend gedrag. Zij vocht dit besluit aan bij de rechter en kreeg gelijk: Gündoğan moest terug in de fractie. Ook raadde de rechter aan dat Dassen en Gündoğan onder begeleiding van een bemiddelaar gingen praten.
Dassen en het partijbestuur van Volt wilden dat Gündoğan eerst haar aangiften van smaad en laster tegen de dertien melders introk. Hier gaf zij geen gehoor aan, maar meldde juist dat zij haar aangiften zou uitbreiden. Dit deed zij mede vanwege een artikel in het NRC, waarin anonieme melders aan het woord kwamen. Voor Volt was dit voldoende om Gündoğan zowel uit de fractie als de partij te zetten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na de brand in een datacenter is verholpen, staat op de site. Sinds die brand, vorige week donderdag, kampte het CBS met problemen. Ook andere bedrijven die gebruikmaken van het datacenter in Almere merkten de gevolgen van de brand.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende vier weken is het vaker warm en droger dan normaal. De kans op zomerse dagen, waarop de temperatuur minimaal 25,0 graden bedraagt, neemt volgens Weeronline toe.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie in Apeldoorn heeft drie mensen aangehouden nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeregeldheden uitbraken bij een rotonde aan de Laan van Maten. De onrust ontstond nadat een groep demonstranten rond middernacht daar de confrontatie met de politie zocht. Dat gebeurde na een lichtjestocht eerder op de avond, waarmee gedemonstreerd werd tegen een azc in Apeldoorn.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jeanine Hennis-Plasschaert stopt als gezant voor Libanon, maakten de Verenigde Naties vrijdagavond bekend. Ze krijgt een nieuwe functie: ondersecretaris-generaal voor Veiligheid en Beveiliging bij het VN-departement voor Veiligheid en Beveiliging (UNDSS). Zij volgt de Canadees Gilles Michaud op.
10 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren biedt de inwoners van Loosdrecht excuses aan dat hij hen heeft "overvallen" met het besluit om een asielnoodopvang in te richten in het gemeentehuis.
12 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied werkt aan een intrekking van de vergunningen voor de kooksgasfabrieken van Tata Steel in IJmuiden vanwege structurele overschrijdingen van milieunormen, waaronder een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. Volgens de Omgevingsdienst wordt nu een zogeheten ontwerp-intrekkingsbesluit voorbereid voor de vergunningen van Kooksgasfabriek 1 (KGF1) en Kooksgasfabriek 2 (KGF2).
14 uur geleden