Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gündoğan voor hele week afgemeld in Tweede Kamer

Gündoğan voor hele week afgemeld in Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Het Kamerlid Nilüfer Gündoğan zal nog minstens een week niet aan het werk gaan in de Tweede Kamer, meldde invalvoorzitter Martin Bosma tijdens een debat in de Tweede Kamer. Haar advocaat Geert-Jan Knoops laat weten dat Gündoğan nog niet hersteld is van ziekte.

Het Kamerlid werd vorige week door partijleider Laurens Dassen en Kamerlid Marieke Koekkoek uit de Volt-fractie gezet. Ook toen had zij zich ziek gemeld, omdat ze met koorts in bed lag. Zij miste daardoor de stemming over haar fractielidmaatschap. Veel maakte het niet uit, omdat zij anders alsnog Dassen en Koekkoek tegenover zich had gevonden.

Gündoğan ligt al enige tijd met Volt overhoop, nadat zij eerst werd geschorst en daarna uit de fractie werd gezet om meldingen van grensoverschrijdend gedrag. Zij vocht dit besluit aan bij de rechter en kreeg gelijk: Gündoğan moest terug in de fractie. Ook raadde de rechter aan dat Dassen en Gündoğan onder begeleiding van een bemiddelaar gingen praten.

Dassen en het partijbestuur van Volt wilden dat Gündoğan eerst haar aangiften van smaad en laster tegen de dertien melders introk. Hier gaf zij geen gehoor aan, maar meldde juist dat zij haar aangiften zou uitbreiden. Dit deed zij mede vanwege een artikel in het NRC, waarin anonieme melders aan het woord kwamen. Voor Volt was dit voldoende om Gündoğan zowel uit de fractie als de partij te zetten.

Meer uit Binnenland

Explosie en brand in Eindhovens restaurant door zwaar vuurwerk

EINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.

3 uur geleden
Meerdere meldingen van felle 'vuurbol' boven Nederland

DEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.

8 uur geleden
Gestrande Nederlanders uit Oman maandag naar Schiphol via Egypte

DEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

11 uur geleden
Ook maandag geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg ligt tot zeker dinsdagochtend stil nadat eerder dit weekend een werktrein ontspoorde bij Vught. Eerder was de verwachting dat er maandagochtend weer treinen konden rijden op het traject, maar die prognose is bijgesteld, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen beide Brabantse steden ligt sinds zaterdagochtend vroeg stil.

12 uur geleden
Zeven gewonden door ongeluk bij Maarssen, toestand onbekend

MAARSSEN (ANP) - Door een ongeluk op de Zuilense Ring (N230) bij Maarssen zijn zondagmiddag zeven mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de politie. Onder hen zijn enkele kinderen. Bij het ongeval waren twee voertuigen betrokken. De politiewoordvoerder spreekt van een zwaar ongeval.

12 uur geleden
Nederlanders 'repeteren' het verjagen van Russen uit Noorwegen

BARDUFOSS (ANP) - Nederlandse militairen spelen de komende dagen na hoe ze binnengevallen Russische troepen uit Noorwegen kunnen verjagen. Commandant George Pastoor noemt het geen oefening meer, maar een "repetitie".

14 uur geleden
Feminist March staat stil bij oorlog en geweld tegen vrouwen

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de organisatie hebben zondag zo'n 15.000 mensen meegelopen met de Feminist March in Amsterdam. Er werd stilgestaan bij oorlogsgeweld en de invloed die dat heeft op vrouwen. Iliriana Banjska sprak eerder op de dag namens de organisatie van "superweer en een goede opkomst tot nu toe".

16 uur geleden