Gündogan schiet Manchester City ook naar winst van FA Cup
LONDEN (ANP) - lkay Gündogan heeft Manchester City aan de tweede hoofdprijs van dit seizoen geholpen. De Duitser scoorde tweemaal tegen Manchester United in de finale van de FA Cup (2-1).
Landskampioen City maakt het voetbaljaar nog mooier als Internazionale volgende week wordt verslagen in de eindstrijd van de Champions League.
City won de FA Cup, het belangrijkste bekertoernooi van Engeland, voor de zevende keer. Trainer Erik ten Hag pakte eerder dit seizoen wel de minder prestigieuze League Cup met United. En de derde plaats in de Premier League is goed voor een ticket voor de nieuwe editie van de Champions League.\
Record
Gündogan schoot Manchester City al na 12 seconden op voorsprong. De middenvelder verbeterde het record van de snelste treffer ooit in een finale van de FA Cup. Louis Saha scoorde in 2009 al na 25 seconden namens Everton tegen Chelsea.
City domineerde maar moest na 33 minuten toch de gelijkmaker toestaan. Bruno Fernandes benutte een strafschop, nadat Jack Grealish de bal op een van zijn vingers kreeg gekopt. Arbiter Paul Tierney floot aanvankelijk niet voor een penalty, maar wees alsnog naar de stip toen hij op advies van de videoscheidsrechter de beelden had bekeken.
Veel sterker
Gündogan schoot City in de 51e minuut voor de tweede keer op voorsprong. De middenvelder leek de bal niet eens zuiver te raken. Maar doelman David De Gea zag de inzet van de Duitser pas laat aankomen. De bal stuiterde net over de knie van verdediger Raphaël Varane van United het doel in.
City was veel sterker dan United, waar de geblesseerde oud-spelers Antony en Lisandro Martínez van Ajax ontbraken. Maar toch bleef de eindstrijd tot het laatste fluitsignaal spannend, met een tussenstand van slechts een goal verschil op het scorebord. De ingevallen Scott McTominay miste in blessuretijd nog een kans op de gelijkmaker voor United.
Nathan Aké, pas net hersteld van een blessure, mocht kort voor tijd invallen bij City. Wout Weghorst kwam in de slotfase in het veld voor United. Zijn ploeggenoot Tyrell Malacia kreeg geen speeltijd.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.
1 uur geledenMEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
13 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
15 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
1 dag geleden