Gündogan schiet Manchester City ook naar winst van FA Cup
LONDEN (ANP) - lkay Gündogan heeft Manchester City aan de tweede hoofdprijs van dit seizoen geholpen. De Duitser scoorde tweemaal tegen Manchester United in de finale van de FA Cup (2-1).
Landskampioen City maakt het voetbaljaar nog mooier als Internazionale volgende week wordt verslagen in de eindstrijd van de Champions League.
City won de FA Cup, het belangrijkste bekertoernooi van Engeland, voor de zevende keer. Trainer Erik ten Hag pakte eerder dit seizoen wel de minder prestigieuze League Cup met United. En de derde plaats in de Premier League is goed voor een ticket voor de nieuwe editie van de Champions League.\
Record
Gündogan schoot Manchester City al na 12 seconden op voorsprong. De middenvelder verbeterde het record van de snelste treffer ooit in een finale van de FA Cup. Louis Saha scoorde in 2009 al na 25 seconden namens Everton tegen Chelsea.
City domineerde maar moest na 33 minuten toch de gelijkmaker toestaan. Bruno Fernandes benutte een strafschop, nadat Jack Grealish de bal op een van zijn vingers kreeg gekopt. Arbiter Paul Tierney floot aanvankelijk niet voor een penalty, maar wees alsnog naar de stip toen hij op advies van de videoscheidsrechter de beelden had bekeken.
Veel sterker
Gündogan schoot City in de 51e minuut voor de tweede keer op voorsprong. De middenvelder leek de bal niet eens zuiver te raken. Maar doelman David De Gea zag de inzet van de Duitser pas laat aankomen. De bal stuiterde net over de knie van verdediger Raphaël Varane van United het doel in.
City was veel sterker dan United, waar de geblesseerde oud-spelers Antony en Lisandro Martínez van Ajax ontbraken. Maar toch bleef de eindstrijd tot het laatste fluitsignaal spannend, met een tussenstand van slechts een goal verschil op het scorebord. De ingevallen Scott McTominay miste in blessuretijd nog een kans op de gelijkmaker voor United.
Nathan Aké, pas net hersteld van een blessure, mocht kort voor tijd invallen bij City. Wout Weghorst kwam in de slotfase in het veld voor United. Zijn ploeggenoot Tyrell Malacia kreeg geen speeltijd.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.
22 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.
7 uur geledenCASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Hekkensluiter Willem II heeft tegen PEC Zwolle het derde punt van dit Eredivisieseizoen gepakt. In Tilburg werd het vrijdagavond 1-1. Het betekent ook het eerste punt sinds de terugkeer van trainer Jurgen Streppel. Hij vervangt de in oktober ontslagen John Stegeman en begon een week geleden met een 7-0-nederlaag bij PSV. PEC, dat ook een trainerswissel onderging, heeft nu 12 punten uit twaalf wedstrijden en staat voorlopig dertiende.
19 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft vrijdag met 5-1 gewonnen van Roda JC en is daarmee uitgelopen op de ranglijst in de eerste divisie. De koploper heeft 35 punten na veertien wedstrijden. Nummer 2 VVV-Venlo speelde met 1-1 gelijk tegen Jong PSV en heeft 29 punten. Tristan van Gilst had met drie doelpunten een groot aandeel in de overwinning van Heracles. Ook topscorer van de eerste divisie Jean-Paul N'Djoli was met twee doelpunten belangrijk.
19 uur geleden