Gündogan nieuwe aanvoerder Duitse voetbalelftal
WOLFSBURG (ANP) - Ilkay Gündogan is door bondscoach Hansi Flick aangewezen als nieuwe aanvoerder van het Duitse voetbalelftal. De 32-jarige middenvelder draagt de aanvoerdersband zaterdagavond in het oefenduel met Japan in Wolfsburg.
Gündogan is als captain de opvolger van keeper Manuel Neuer die herstellende is van een beenbreuk. De bondscoach liet in het midden of Gündogan de permanente nieuwe aanvoerder is of dat Neuer bij terugkeer in het nationaal team weer de band zal dragen.
Gündogan moet volgens Flick samen met Joshua Kimmich van Bayern München het nieuwe leidersduo vormen van 'Die Mannschaft'.
Grote eer
De middenvelder van FC Barcelona toonde zich vrijdag verguld met de aanvoerdersband. "Ik dank de coach en mijn ploeg voor het vertrouwen. Het is een grote eer voor mij om het team te leiden", aldus Gündogan voorafgaand aan zijn 68e optreden voor het Duitse elftal.
Duitsland is als gastland van het EK in 2024 automatisch gekwalificeerd voor het eindtoernooi.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
1 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
3 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
3 uur geledenDIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
4 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
13 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
14 uur geleden