Gündogan nieuwe aanvoerder Duitse voetbalelftal
WOLFSBURG (ANP) - Ilkay Gündogan is door bondscoach Hansi Flick aangewezen als nieuwe aanvoerder van het Duitse voetbalelftal. De 32-jarige middenvelder draagt de aanvoerdersband zaterdagavond in het oefenduel met Japan in Wolfsburg.
Gündogan is als captain de opvolger van keeper Manuel Neuer die herstellende is van een beenbreuk. De bondscoach liet in het midden of Gündogan de permanente nieuwe aanvoerder is of dat Neuer bij terugkeer in het nationaal team weer de band zal dragen.
Gündogan moet volgens Flick samen met Joshua Kimmich van Bayern München het nieuwe leidersduo vormen van 'Die Mannschaft'.
Grote eer
De middenvelder van FC Barcelona toonde zich vrijdag verguld met de aanvoerdersband. "Ik dank de coach en mijn ploeg voor het vertrouwen. Het is een grote eer voor mij om het team te leiden", aldus Gündogan voorafgaand aan zijn 68e optreden voor het Duitse elftal.
Duitsland is als gastland van het EK in 2024 automatisch gekwalificeerd voor het eindtoernooi.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/Belga) - Keeper Thibaut Courtois van Real Madrid heeft een spierblessure opgelopen in zijn rechterbeen. Dat maakte de koploper van Spanje maandag bekend. De club geeft niet aan hoelang de Belgische international aan de kant staat.
28 minuten geledenRABAT (ANP) - Profvoetballers moeten minimaal 72 uur rust hebben tussen twee wedstrijden. Dat hebben de FIFA en de internationale spelersvakbonden besproken tijdens een bijeenkomst in de Marokkaanse hoofdstad Rabat. Het is nog niet duidelijk wanneer de regel van kracht wordt.
2 uur geledenVIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.
16 uur geledenDEVENTER (ANP) - Robin van Persie vindt dat Feyenoord slecht had gespeeld in Deventer. "Het was een magere wedstrijd", stelde de 42-jarige coach na de tweede nederlaag van Feyenoord dit seizoen. De Rotterdammers verloren op De Adelaarshorst met 2-1 van Go Ahead Eagles. Van Persie vond wel dat Feyenoord net als Go Ahead Eagles een strafschop had verdiend.
16 uur geledenDEVENTER (ANP) - Feyenoord heeft de koppositie in de twaalfde speelronde van de Eredivisie verspeeld aan PSV. Het elftal van trainer Robin van Persie verloor in Deventer met 2-1 van Go Ahead Eagles. Het was de tweede nederlaag van het seizoen voor Feyenoord.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - De voetbalsters van Manchester City hebben de koppositie in de Engelse competitie gegrepen. De ploeg won met 2-1 bij Everton, mede door de openingstreffer van Vivianne Miedema.
17 uur geleden