Gündogan nieuwe aanvoerder Duitse voetbalelftal
WOLFSBURG (ANP) - Ilkay Gündogan is door bondscoach Hansi Flick aangewezen als nieuwe aanvoerder van het Duitse voetbalelftal. De 32-jarige middenvelder draagt de aanvoerdersband zaterdagavond in het oefenduel met Japan in Wolfsburg.
Gündogan is als captain de opvolger van keeper Manuel Neuer die herstellende is van een beenbreuk. De bondscoach liet in het midden of Gündogan de permanente nieuwe aanvoerder is of dat Neuer bij terugkeer in het nationaal team weer de band zal dragen.
Gündogan moet volgens Flick samen met Joshua Kimmich van Bayern München het nieuwe leidersduo vormen van 'Die Mannschaft'.
Grote eer
De middenvelder van FC Barcelona toonde zich vrijdag verguld met de aanvoerdersband. "Ik dank de coach en mijn ploeg voor het vertrouwen. Het is een grote eer voor mij om het team te leiden", aldus Gündogan voorafgaand aan zijn 68e optreden voor het Duitse elftal.
Duitsland is als gastland van het EK in 2024 automatisch gekwalificeerd voor het eindtoernooi.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft er alle vertrouwen in dat het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een groot succes wordt. "Het WK 2026 zal het grootste evenement in de historie worden en dit zorgt voor geluk over de hele wereld", zei hij vlak voor de loting in het Kennedy Center van Washington.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft de eerste vredesprijs van de FIFA gewonnen. De president van de Verenigde Staten ontving de onderscheiding tijdens de loting voor het WK uit handen van Gianni Infantino, de voorzitter van de voetbalbond met wie hij de laatste jaren een goede band heeft opgebouwd.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoaches Ronald Koeman en Dick Advocaat van het Nederlands elftal en Curaçao zitten met de Amerikaanse president Donald Trump in de zaal van het Kennedy Center in Washington, waar om 18.00 uur de loting voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico begint. Koeman wandelde over de rode loper met Xavi Hernández, die hij nog goed kent van zijn periode bij FC Barcelona.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Kennedy Center in Washington maakt alles en iedereen zich klaar voor de loting voor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De wijde omgeving van het centrum voor uitvoerende kunsten is afgezet. Helikopters hangen in de lucht.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot heeft "als eerste doel" om met regerend kampioen Liverpool terug te keren in de top 4 van de Premier League. Dat zou aan het einde van het seizoen plaatsing voor de Champions League opleveren.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.
7 uur geleden