Gündogan nieuwe aanvoerder Duitse voetbalelftal
WOLFSBURG (ANP) - Ilkay Gündogan is door bondscoach Hansi Flick aangewezen als nieuwe aanvoerder van het Duitse voetbalelftal. De 32-jarige middenvelder draagt de aanvoerdersband zaterdagavond in het oefenduel met Japan in Wolfsburg.
Gündogan is als captain de opvolger van keeper Manuel Neuer die herstellende is van een beenbreuk. De bondscoach liet in het midden of Gündogan de permanente nieuwe aanvoerder is of dat Neuer bij terugkeer in het nationaal team weer de band zal dragen.
Gündogan moet volgens Flick samen met Joshua Kimmich van Bayern München het nieuwe leidersduo vormen van 'Die Mannschaft'.
Grote eer
De middenvelder van FC Barcelona toonde zich vrijdag verguld met de aanvoerdersband. "Ik dank de coach en mijn ploeg voor het vertrouwen. Het is een grote eer voor mij om het team te leiden", aldus Gündogan voorafgaand aan zijn 68e optreden voor het Duitse elftal.
Duitsland is als gastland van het EK in 2024 automatisch gekwalificeerd voor het eindtoernooi.
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
6 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
8 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
8 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
10 uur geleden