Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gündogan nieuwe aanvoerder Duitse voetbalelftal

Gündogan nieuwe aanvoerder Duitse voetbalelftal

WOLFSBURG (ANP) - Ilkay Gündogan is door bondscoach Hansi Flick aangewezen als nieuwe aanvoerder van het Duitse voetbalelftal. De 32-jarige middenvelder draagt de aanvoerdersband zaterdagavond in het oefenduel met Japan in Wolfsburg.

Gündogan is als captain de opvolger van keeper Manuel Neuer die herstellende is van een beenbreuk. De bondscoach liet in het midden of Gündogan de permanente nieuwe aanvoerder is of dat Neuer bij terugkeer in het nationaal team weer de band zal dragen.

Gündogan moet volgens Flick samen met Joshua Kimmich van Bayern München het nieuwe leidersduo vormen van 'Die Mannschaft'.

Grote eer

De middenvelder van FC Barcelona toonde zich vrijdag verguld met de aanvoerdersband. "Ik dank de coach en mijn ploeg voor het vertrouwen. Het is een grote eer voor mij om het team te leiden", aldus Gündogan voorafgaand aan zijn 68e optreden voor het Duitse elftal.

Duitsland is als gastland van het EK in 2024 automatisch gekwalificeerd voor het eindtoernooi.

Meer uit Voetbal

PSV wint met uitblinkende doelman Kovar van NAC Breda

BREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).

30 minuten geleden
Ajax speelt met speciale shirts voor Nouri Foundation

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt zaterdagavond in de thuiswedstrijd tegen Excelsior met speciale rugnummers ter ere van Abdelhak Nouri. De rugnummers zijn voorzien van foto's van hem.

32 minuten geleden
Barcelona viert terugkeer in Camp Nou met ruime zege

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de terugkeer naar Camp Nou gevierd met een overwinning op Athletic Club uit Bilbao. Na een 2-0-ruststand won de thuisploeg met 4-0.

42 minuten geleden
Liverpool gaat hard onderuit tegen Nottingham Forest (0-3)

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot blijft slecht presteren met Liverpool in de Premier League. De tegenstander van PSV woensdag in de Champions League verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (0-3), dat als nummer 19 van de ranglijst aan de twaalfde speelronde was begonnen.

48 minuten geleden
Ajax begint met rechtsback Gaaei tegen Excelsior

AMSTERDAM (ANP) - Anton Gaaei begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Excelsior. De Deense rechtsback vervangt Lucas Rosa, die door een blessure ontbreekt in de selectie van de nummer 4 van de Eredivisie.

49 minuten geleden
Bayern komt slechte start te boven en wint ruim van Freiburg

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München moest tegen SC Freiburg even op gang komen, maar boekte daarna de tiende zege van het seizoen in elf duels. De bezoekers leidden na amper een kwartier met 2-0, maar na negentig minuten was het verschil duidelijk: 6-2.

52 minuten geleden
Zverev brengt Duitsers op gelijke hoogte met Spanje in Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - Alexander Zverev heeft de Duitse tennissers op gelijke hoogte gebracht in de halve finale van de Davis Cup tegen Spanje. De nummer 3 van de wereldranglijst versloeg Jaume Munar in twee sets: 7-6 (2) 7-6 (5).

54 minuten geleden