Gündoğan niet bij vergadering met stemming over haar positie
DEN HAAG (ANP) - De fractievergadering van Volt is begonnen zonder Tweede Kamerlid Nilüfer Gündoğan. Fractievoorzitter Laurens Dassen en Kamerlid Marieke Koekkoek zitten met een notulist bij elkaar in een zaaltje in het parlement om te spreken over het uit de fractie zetten van Gündoğan. De reden voor haar afwezigheid is onduidelijk.
De fractievergadering begon om 09.45 uur en een uur later was Gündoğan nog altijd niet aangesloten. Als ze inderdaad de hele vergadering verstek laat gaan, kan ze niet meestemmen over een wijziging van het reglement waarmee Volt haar uit de fractie wil zetten. Ze zou die stemming hoe dan ook verliezen, aangezien Dassen en Koekkoek met z'n tweeën een meerderheid vormen.
Gündoğan schreef woensdag in een verklaring op Twitter dat ze haar "stem als fractielid" zou gebruiken om zich te verzetten tegen de stappen die Volt onderneemt om haar uit de fractie te zetten. Op welke manier ze dat precies wil doen, laat ze vooralsnog in het midden. Ze zegt zich in de verklaring nog te beraden en tot ze een besluit genomen heeft niet meer met media te praten.
Koorts
Een verslaggever van de NOS meldde dinsdagochtend dat Gündoğan heeft laten weten met koorts in bed te liggen. Dat is vooralsnog niet bevestigd. Gündoğan noch haar advocaat reageerden dinsdagochtend op vragen.
Het Kamerlid ligt met haar partij overhoop na een aantal meldingen van grensoverschrijdend gedrag. Het kwam al tot een rechtszaak, die Gündoğan won. Toch liep de ruzie verder op, met hoogstwaarschijnlijk een royement tot gevolg.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Maandagavond worden zo'n 140 mensen van Ter Apel naar de nachtopvang in congrescentrum Hanze Plaza in Groningen gebracht. Omdat de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel vol is, brengen asielzoekers sinds vorige week de nacht door in tijdelijke locaties. Dit om te voorkomen dat zij buiten moeten slapen. In de nacht van zondag op maandag ging het om 126 mensen.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger het bevel gegeven om de aanvallen op Libanon op te voeren. De premier zegt in oorlog te zijn met Hezbollah. Hij wil de aan Iran gelieerde terreurgroep met de aanvallen "vernietigen", zegt hij in een videobericht op Telegram.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De ruim tweehonderd teams die meededen aan het loop- en fietsevenement Roparun zijn gefinisht op de Coolsingel in Rotterdam. Het laatste team kwam rond 19.00 uur onder luid applaus binnen, aldus de organisatie. Het evenement met zo'n 5000 deelnemers ging zaterdag van start. Een deel vertrok uit de Franse plaats Castres, een andere groep begon in Enschede.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."
8 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.
14 uur geleden