Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gündoğan niet bij vergadering met stemming over haar positie

Gündoğan niet bij vergadering met stemming over haar positie

DEN HAAG (ANP) - De fractievergadering van Volt is begonnen zonder Tweede Kamerlid Nilüfer Gündoğan. Fractievoorzitter Laurens Dassen en Kamerlid Marieke Koekkoek zitten met een notulist bij elkaar in een zaaltje in het parlement om te spreken over het uit de fractie zetten van Gündoğan. De reden voor haar afwezigheid is onduidelijk.

De fractievergadering begon om 09.45 uur en een uur later was Gündoğan nog altijd niet aangesloten. Als ze inderdaad de hele vergadering verstek laat gaan, kan ze niet meestemmen over een wijziging van het reglement waarmee Volt haar uit de fractie wil zetten. Ze zou die stemming hoe dan ook verliezen, aangezien Dassen en Koekkoek met z'n tweeën een meerderheid vormen.

Gündoğan schreef woensdag in een verklaring op Twitter dat ze haar "stem als fractielid" zou gebruiken om zich te verzetten tegen de stappen die Volt onderneemt om haar uit de fractie te zetten. Op welke manier ze dat precies wil doen, laat ze vooralsnog in het midden. Ze zegt zich in de verklaring nog te beraden en tot ze een besluit genomen heeft niet meer met media te praten.

Koorts

Een verslaggever van de NOS meldde dinsdagochtend dat Gündoğan heeft laten weten met koorts in bed te liggen. Dat is vooralsnog niet bevestigd. Gündoğan noch haar advocaat reageerden dinsdagochtend op vragen.

Het Kamerlid ligt met haar partij overhoop na een aantal meldingen van grensoverschrijdend gedrag. Het kwam al tot een rechtszaak, die Gündoğan won. Toch liep de ruzie verder op, met hoogstwaarschijnlijk een royement tot gevolg.

Meer uit Binnenland

Meeste gemeenten lopen ver achter met huizen voor statushouders

DEN HAAG (ANP) - De meeste gemeenten lopen ver achter met het vinden van huizen voor vluchtelingen met een verblijfsvergunning. Het kabinet stelt elk halfjaar vast hoeveel van deze statushouders gemeenten moeten huisvesten en dat lukt al jaren niet. Bij elkaar opgeteld zouden gemeenten volgens de wet nog 12.049 mensen een huis moeten bieden. Nu verblijven zij in asielzoekerscentra, die al overvol zijn.

17 minuten geleden
Artsen klagen Philip Morris aan om 'misleidende' campagne

AMSTERDAM (ANP) - Een groep artsen en gezondheidsfondsen dient vrijdag een klacht in bij de Reclame Code Commissie tegen een campagne van Philip Morris International (PMI). Volgens de artsen is de campagne misleidend. Met een "sturende" AI-tool zou PMI "op oneerlijke wijze" invloed proberen uit te oefenen op de Europese besluitvorming over tabaks- en nicotineproducten. "Dit is een georkestreerde lobbycampagne van een industrie die wereldwijd jaarlijks miljoenen mensen ziek maakt en doodt", zegt Hans Snijder, directeur van de Hartstichting.

38 minuten geleden
Coalitie Maassluis houdt vast aan nul asielopvangplekken

MAASSLUIS (ANP) - Leefbaar Maessluys en de plaatselijke VVD zien geen reden om in hun coalitieakkoord de passage over het beoogde asielbeleid in de gemeente aan te passen. Dat bleek donderdagavond tijdens een raadsvergadering. In het akkoord staat het voornemen om in te zetten op "nul asielopvangplekken" in Maassluis.

7 uur geleden
Nieuwe beheerder DigiD mag alleen Europees zijn

DEN HAAG (ANP) - Het volgende bedrijf dat een deel van DigiD gaat beheren, moet Europees zijn. Staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de aanbesteding voor het contract na augustus 2028 loopt via de Aanbestedingswet Defensie en Veiligheid (ADV).

8 uur geleden
Burgemeester Marcouch: drie demonstraties bij eerste concert Ye

ARNHEM (ANP) - Er zijn tot nu toe drie demonstraties bij de gemeente Arnhem aangemeld rondom het concert van rapper Ye aanstaande zaterdag in de GelreDome. Dat zegt de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch. Het gaat om een demonstratie van het CIDI en twee "individuen".

9 uur geleden
Aerdts wil minimumleeftijd sociale media Europees regelen

DEN HAAG (ANP) - Een minimumleeftijd voor sociale media moet binnen de Europese Unie worden geregeld, zei staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Zij wil daarmee voorkomen dat er een "lappendeken" ontstaat.

10 uur geleden
Alpe d'HuZes levert ruim 25 miljoen euro op voor KWF

ALPE D'HUEZ (ANP) - Sportevenement Alpe d'HuZes heeft dit jaar iets meer dan 25 miljoen euro opgeleverd, een recordbedrag. Dat laat de organisatie weten. Die belooft dat al het geld wordt besteed aan wetenschappelijk onderzoek naar kanker.

10 uur geleden