Gündoğan niet bij vergadering met stemming over haar positie
DEN HAAG (ANP) - De fractievergadering van Volt is begonnen zonder Tweede Kamerlid Nilüfer Gündoğan. Fractievoorzitter Laurens Dassen en Kamerlid Marieke Koekkoek zitten met een notulist bij elkaar in een zaaltje in het parlement om te spreken over het uit de fractie zetten van Gündoğan. De reden voor haar afwezigheid is onduidelijk.
De fractievergadering begon om 09.45 uur en een uur later was Gündoğan nog altijd niet aangesloten. Als ze inderdaad de hele vergadering verstek laat gaan, kan ze niet meestemmen over een wijziging van het reglement waarmee Volt haar uit de fractie wil zetten. Ze zou die stemming hoe dan ook verliezen, aangezien Dassen en Koekkoek met z'n tweeën een meerderheid vormen.
Gündoğan schreef woensdag in een verklaring op Twitter dat ze haar "stem als fractielid" zou gebruiken om zich te verzetten tegen de stappen die Volt onderneemt om haar uit de fractie te zetten. Op welke manier ze dat precies wil doen, laat ze vooralsnog in het midden. Ze zegt zich in de verklaring nog te beraden en tot ze een besluit genomen heeft niet meer met media te praten.
Koorts
Een verslaggever van de NOS meldde dinsdagochtend dat Gündoğan heeft laten weten met koorts in bed te liggen. Dat is vooralsnog niet bevestigd. Gündoğan noch haar advocaat reageerden dinsdagochtend op vragen.
Het Kamerlid ligt met haar partij overhoop na een aantal meldingen van grensoverschrijdend gedrag. Het kwam al tot een rechtszaak, die Gündoğan won. Toch liep de ruzie verder op, met hoogstwaarschijnlijk een royement tot gevolg.
Meer uit Binnenland
UITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
5 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.
5 uur geleden