Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gündoğan na uitzetting partij: hele gang is smaad en laster

Gündoğan na uitzetting partij: hele gang is smaad en laster

DEN HAAG (ANP) - Kamerlid Nilüfer Gündoğan, die zaterdag door haar partij Volt uit de Kamerfractie werd gezet na meldingen van grensoverschrijdend gedrag, noemt de hele gang van zaken "smaad en laster aan mijn persoon". Zij heeft haar advocaten om advies gevraagd, schrijft ze in een reactie die ze zaterdag deelde op haar Twitteraccount. Gündoğan laat weten dat ze "geen onoorbaar gedrag" heeft vertoond. Zij vindt dat Volt zelf voor rechter speelt.

Zaterdag meldde Volt dat het bureau dat onderzoek deed naar Gündoğan dertien meldingen had gekregen van grensoverschrijdend gedrag. Volgens de partij lopen de meldingen uiteen van "handtastelijkheden en ongewenste seksuele avances tot intimidatie en misbruik van positie". Eerder meldde Gündoğan op Twitter dat er slechts een klacht tegen haar zou liggen. Dat zou gaan om een persoon met wie zij een arbeidsconflict had. Ze schrijft dat zij niet op de hoogte is gesteld van de dertien klachten die het onderzoeksbureau meldt. "Voorts heb ik geen fatsoenlijke kans gekregen om hierop te reageren."

Volt spreekt haar lezing tegen. De partij schrijft dat het onderzoeksbureau "op allerlei manieren" heeft geprobeerd contact te krijgen met Gündoğan, maar dat dit niet is gelukt. Ook schrijft partijleider Laurens Dassen in de verklaring dat er een laatste gesprek met Gündoğan is geweest, maar dat haar positie "onhoudbaar" bleek.

Eenzijdig

Gündoğan vindt dat Volt "eenzijdig" een onderzoeksbureau heeft gekozen. Het bureau in kwestie is volgens Gündoğan niet onafhankelijk en daarom zou ze niet hebben willen meewerken aan het onderzoek.

Het Kamerlid wil verder geen mededelingen doen, omdat dinsdag een door haar aangespannen kort geding tegen Volt dient. Daarmee wil zij haar eerdere schorsing als fractielid terugdraaien. Ook eist ze een schadevergoeding. Haar advocaat Geert-Jan Knoops liet zaterdag weten dat het kort geding ondanks de recente ontwikkelingen doorgaat.

Meer uit Binnenland

Amber Alert voor vermist 10-jarig meisje uit Rotterdam

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.

2 uur geleden
Meerdere woningen ontruimd door brand in loods in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.

3 uur geleden
Man aangehouden na dood van vrouw in woning in Leiderdorp

LEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.

5 uur geleden
Problemen met treinverkeer in noorden duren tot in de avond

GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.

14 uur geleden
ProRail: datum terugkeer naar normale dienstregeling nog onzeker

UTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".

14 uur geleden
Spoorproblemen noorden houden tot in de middag aan

GRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.

18 uur geleden
Havenbedrijf: onduidelijk of Ferro Dome gered kan worden

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.

20 uur geleden