Gündoğan na uitzetting partij: hele gang is smaad en laster
DEN HAAG (ANP) - Kamerlid Nilüfer Gündoğan, die zaterdag door haar partij Volt uit de Kamerfractie werd gezet na meldingen van grensoverschrijdend gedrag, noemt de hele gang van zaken "smaad en laster aan mijn persoon". Zij heeft haar advocaten om advies gevraagd, schrijft ze in een reactie die ze zaterdag deelde op haar Twitteraccount. Gündoğan laat weten dat ze "geen onoorbaar gedrag" heeft vertoond. Zij vindt dat Volt zelf voor rechter speelt.
Zaterdag meldde Volt dat het bureau dat onderzoek deed naar Gündoğan dertien meldingen had gekregen van grensoverschrijdend gedrag. Volgens de partij lopen de meldingen uiteen van "handtastelijkheden en ongewenste seksuele avances tot intimidatie en misbruik van positie". Eerder meldde Gündoğan op Twitter dat er slechts een klacht tegen haar zou liggen. Dat zou gaan om een persoon met wie zij een arbeidsconflict had. Ze schrijft dat zij niet op de hoogte is gesteld van de dertien klachten die het onderzoeksbureau meldt. "Voorts heb ik geen fatsoenlijke kans gekregen om hierop te reageren."
Volt spreekt haar lezing tegen. De partij schrijft dat het onderzoeksbureau "op allerlei manieren" heeft geprobeerd contact te krijgen met Gündoğan, maar dat dit niet is gelukt. Ook schrijft partijleider Laurens Dassen in de verklaring dat er een laatste gesprek met Gündoğan is geweest, maar dat haar positie "onhoudbaar" bleek.
Eenzijdig
Gündoğan vindt dat Volt "eenzijdig" een onderzoeksbureau heeft gekozen. Het bureau in kwestie is volgens Gündoğan niet onafhankelijk en daarom zou ze niet hebben willen meewerken aan het onderzoek.
Het Kamerlid wil verder geen mededelingen doen, omdat dinsdag een door haar aangespannen kort geding tegen Volt dient. Daarmee wil zij haar eerdere schorsing als fractielid terugdraaien. Ook eist ze een schadevergoeding. Haar advocaat Geert-Jan Knoops liet zaterdag weten dat het kort geding ondanks de recente ontwikkelingen doorgaat.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in het noordelijk kustgebied. Vanavond geldt in de provincies Noord-Holland, Flevoland, Friesland en Groningen code geel. Dat gaat om 19.00 uur in en eindigt om middernacht.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Netflix-drama Adolescence heeft de BAFTA voor de beste minidramaserie gewonnen. De serie werd de grote winnaar, met in totaal vier prijzen. Zo sleepte Stephen Graham, tevens medebedenker van Adolescence, de prijs voor beste acteur in de wacht.
2 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen de gevolgen van klimaatverandering, zijn investeringen van tussen de 1,2 en 1,8 miljard dollar nodig, becijferen onderzoekers van adviesbureau Grant Thornton in opdracht van Greenpeace en het Wereld Natuur Fonds. De prijs voor nietsdoen is naar hun inschatting echter veel hoger. Door de stijgende zeespiegel en de oplopende temperaturen kan het eiland bijvoorbeeld overstromen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een steeds groter deel van de dodelijke ongelukken bij spoorovergangen heeft een jongere als slachtoffer. Dat meldt ProRail, die een landelijke campagne opstart om jongeren bewuster te maken van de gevaren. Bijna één op de drie dodelijke slachtoffers tussen 2021 en 2025 was tussen de 10 en 29 jaar oud.
4 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.
6 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.
7 uur geleden