Gündoğan houdt ongeacht uitslag onderzoek vast aan Kamerzetel
DEN HAAG (ANP) - Nilüfer Gündoğan houdt vast aan haar Kamerzetel. Ook als het onderzoek dat haar partij Volt laat uitvoeren negatief voor haar uitvalt. Dat schrijft ze in een verklaring die ze dinsdag naar buiten heeft gebracht.
"Ik zal los van eender welk verloop mijn zetel behouden. Het liefst binnen mijn eigen fractie, want ik ben nog steeds overtuigd van het programma van Volt", schrijft ze.
Er loopt een onderzoek wegens grensoverschrijdend gedrag binnen de partij tegen haar. Die laat nu een extern bureau onderzoek doen en heeft haar geschorst. Wat ze precies zou hebben gedaan en hoeveel klachten er zijn, is niet bekendgemaakt.
Opheldering
Gündoğan is ook niet op de hoogte gesteld van de aard van de klachten. Ze heeft de partijleiding om opheldering gevraagd, maar had die dinsdagochtend nog niet gekregen. Ze treedt daarom naar buiten. Volt had haar juist "met klem" gevraagd geen contact op te nemen met de pers.
Ze vindt het spijtig hoe het is gelopen en dat er overdreven is gereageerd. "Allereerst betreur ik de gang van zaken, die ik als een nachtmerrie ervaar. Ik ben ervan overtuigd dat er, gezien de aard en omvang van de klachten, buitenproportioneel is gehandeld", aldus Gündoğan die schrijft "strijdbaar" te blijven.
Uitkomst onderzoek
Ze laat verder weten het zeer te betreuren als "mensen zich vanwege mijn stijl van werken onveilig hebben gevoeld". Ze wacht de uitkomst van het onderzoek af en zal "op basis van de uitkomsten" reageren. Gündoğan zit sinds 31 maart vorig jaar in de Tweede Kamer. Volt heeft daar drie zetels.
De 44-jarige volksvertegenwoordiger heeft advocaat Geert-Jan Knoops in de arm genomen om haar bij te staan.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) moet druk op Rusland houden, zodat het land kiest voor een staakt-het-vuren en onderhandelingen om tot een duurzame vrede te komen. Die oproep deed premier Rob Jetten zaterdag op de openingsdag van de Parlementaire Assemblee van de OVSE in Den Haag.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten die geen asielopvang organiseren, moeten langskomen bij het ministerie van Asiel. Minister Bart van den Brink zegt in radioprogramma Dit is de Dag dat hij volgende week "de volgende stap" zet in het escalatieproces bij de eerste gemeenten. Welke gemeenten dat zijn, maakt Van den Brink dan ook bekend.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Er moeten geen hogere straffen komen voor daders tussen de 12 en 17 jaar, vindt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid, D66). Onder meer het vorige kabinet-Schoof wilde de maximale straffen voor 14- en 15-jarigen verhogen, maar Van Bruggen ziet dat niet zitten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Dierproeven op apen mogen ook na 2030 doorgaan, schrijft minister Rianne Letschert van Wetenschap in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de D66-minister zijn de proeven nog nodig voor onder meer de ontwikkeling van geneesmiddelen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In de laatste verhoorweek voor de zomerstop verschijnen onder meer oud-zorgminister Hugo de Jonge, voormalig staatssecretaris van Economische Zaken Mona Keijzer en opiniepeiler Maurice de Hond voor de parlementaire enquêtecommissie corona. De verhoren staan in het teken van vaccinaties en het coronatoegangsbewijs.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere getuigen die zijn opgeroepen door de parlementaire enquêtecommissie corona zijn fysiek en digitaal bedreigd. Dat gebeurde vooruitlopend op hun verhoor en soms ook daarna. "Onacceptabel", vindt commissievoorzitter Daan de Kort. "Onze tolerantie voor dit verwerpelijke gedrag is nul en we zijn in contact met politie en beveiliging hierover." De woordvoerder van de commissie kan niet zeggen of er aangifte is gedaan. Dat is aan de bedreigde personen zelf.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet steekt 450 miljoen euro uit het Klimaatfonds in de bouw van een ondergrondse opslag voor waterstof. Dat meldt klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Waterstof kan gebruikt worden om energie uit bijvoorbeeld zon en wind op te slaan en is daarmee van groot belang voor de omschakeling van fossiele naar hernieuwbare energie.
1 dag geleden